Informații dosare ce cuprind 10/109/2024

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 10/109/2024
Data înregistrării: 3 ianuarie 2024, ora 11:13:00
Data ultimei modificări: 16 octombrie 2024, ora 12:05:22
Instanță: Tribunalul Argeș
Secție: Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale
Materie: litigii de muncă
Obiect: contestaţie decizie de concediere nr. 1/18.10.2023
Stadiu procesual: Fond

Părți:
MIRESCU STELIAN VALENTIN - Contestator
SC A & R ERSONALLEASING & RECRUTARE SRL - Intimat
CONCORDIA IPURL - Intimat

Ședințe:
25 septembrie 2024, ora 10:00
Complet: C5-LM-FOND
Tip soluție: Închide dosarul
Soluția pe scurt: În temeiul disp. art. 75 alin.1 teza finală din Legea nr. 85/2014 constată încetată acţiunea civilă . Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, la Tribunalul Argeş. Pronunţată azi 25.09.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei

26 iunie 2024, ora 10:00
Complet: C5-LM-FOND
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 25.09.2024, pentru când: Se revine cu citarea reclamantului, cu menţiunea de a face dovada dreptului de reprezentare a Asociaţiei Pentru Apărarea Drepturilor Omului în ceea ce-l priveşte pe acesta. Totodată, se comunică reclamantului un exemplar din cererea de încetare a procesului, depusă de către lichidatorul judiciar al pârâtei. Se citează pârâta prin lichidator judiciar, respectiv la sediul CONCORDIA IPURL în Sibiu, str. Calea Dumbrăvii, nr. 40, ap. 7, jud. Sibiu. Se emite adresă către Tribunalul Sibiu, cu menţiunea să comunice dacă Încheierea nr. 39/05.03.2024, prin care s-a dispus deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă a debitorului, a rămas definitivă. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 26 iunie 2024.

3 aprilie 2024, ora 10:00
Complet: C5-LM-FOND
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Estimează durata necesară pentru cercetarea procesului la trei termene de judecată. Încuviinţează pentru contestator proba cu înscrisuri. Prorogă discuţiile asupra celorlalte probe, după administrarea probei cu înscrisuri. Citează contestatorul, cu menţiunea de a face dovada dreptului de reprezentare a Asociaţiei Pentru Apărarea Drepturilor Omului în ceea ce-l priveşte pe acesta. Citează intimata, cu menţiunea cu menţiunea de a depune Contractul Individual de Muncă al contestatorului, fişa postului, regulamentul intern, toate înscrisurile care au stat la baza încetării CIM. Amână judecarea cauzei la 26.06.2024. Cu apel odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 Aprilie 2024.



Pagina principală