Informații dosare ce cuprind 1034/89/2023

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 1034/89/2023
Data înregistrării: 10 mai 2023, ora 10:50:00
Data ultimei modificări: 19 decembrie 2023, ora 15:01:47
Instanță: Tribunalul Vaslui
Secție: CIVILĂ
Materie: litigii cu profesioniștii
Obiect: ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Stadiu procesual: Fond

Părți:
AGMI SRL - Reclamant
SILO-DANIMAR SRL - Pârât

Ședințe:
29 noiembrie 2023, ora 11:00
Complet: - CF 1
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Anulează, ca netimbrată, cererea reconvenţională formulată de debitoarea SILO-DANIMAR S.RL. în contradictoriu cu creditoarea AGMI S.R.L. Respinge, ca neîntemeiată, excepţia inadmisibilităţii cererii, invocată de debitoare prin întâmpinare. Admite cererea de emitere a unei ordonanţe de plată, astfel cum a fost precizată, formulată de creditoarea AGMI S.R.L., cu sediul în Slobozia, Bd. Matei Basarab, bl. MB14, sc. A, ap. 4, Jud. Ialomiţa, Cod unic de înregistrare ...şi cu sediul procesual ales în Bucureşti, Str. Dimitrie Onciul, nr. 16A, et. 1, ap. 3, Sector 2 în contradictoriu cu debitoarea SILO-DANIMAR S.RL., cu sediul în comuna Lipovăţ, Jud. Vaslui, Cod unic de înregistrare.... Ordonă debitoarei să plătească creditoarei, în termen de 30 de zile de la data comunicării ordonanţei, suma de 112.418,67 lei reprezentând debit şi penalităţi de întârziere în cuantum de 0,06% din valoarea totală a lucrării, pentru fiecare zi de întârziere, calculate de la scadenţa obligaţiilor de plată şi până la data plăţii efective, în limita valorii contractului. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxă judiciară de timbru. Respinge, ca neîntemeiată, cererea formulată de debitoare privind acordarea cheltuielilor de judecată. Executorie. Cu cerere în anulare, pentru debitoare, în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Tribunalul Vaslui. Pronunţată la data de 29.11.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

21 noiembrie 2023, ora 11:00
Complet: - CF 1
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronun?area la 29.11.2023.

24 octombrie 2023, ora 11:00
Complet: - CF 1
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În vederea achitarii taxei judiciare de timbru aferenta cererii reconventionale, amână cauza la 21.11.2023.

26 septembrie 2023, ora 11:00
Complet: - CF 1
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru a i se comunica reclamantei cererea reconvenţională formulată de pârâtă, acordă termen la 24.10.2023.



Pagina principală