Informații dosare ce cuprind 1114/221/2022

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 1114/221/2022
Data înregistrării: 18 iulie 2022, ora 10:00:00
Data ultimei modificări: 19 aprilie 2023, ora 11:03:22
Instanță: Tribunalul Hunedoara
Secție: SECTIA a II-a CIVILA, DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV SI FISCAL
Materie: contencios administrativ și fiscal
Obiect: anulare proces verbal de contravenţie hd 671
Stadiu procesual: Apel

Părți:
ASOCIATIA HOPE FOR HOMELESS DOGS - Intimat
DIRECTIA SANITAR VETERINARA SI PTR SIGURANTA ALIMENTELOR HUNEDOARA - Apelant

Ședințe:
14 martie 2023, ora 09:00
Complet: C6A
Tip soluție: Alte soluţii
Soluția pe scurt: Respinge ca nefondat apelul principal introdus de apelanta DIRECŢIA SANITAR VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR HUNEDOARA, în contradictoriu cu intimata ASOCIAŢIA HOPE FOR HOMELESS DOGS, prin preşedinte Kasler Alexandra Cristina, împotriva sentinţei civile nr. 1085/2022 pronunţată de Judecătoria Deva. Respinge ca nefondat apelul incident introdus de apelanta ASOCIAŢIA HOPE FOR HOMELESS DOGS, prin preşedinte Kasler Alexandra Cristina, în contradictoriu cu intimata DIRECŢIA SANITAR VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR HUNEDOARA, împotriva sentinţei civile nr. 1085/2022 pronunţată de Judecătoria Deva. Respinge cererea apelantei Asocia?ia Hope For Homeless Dogs de obligare a intimatei Direcţia Sanitar Veterinară ?i Pentru Siguranţa Alimentelor Hunedoara la plata cheltuielilor de judecată. Definitivă. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.03.2023.

28 februarie 2023, ora 09:00
Complet: C6A
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea cauzei la data de 14.03.2023.

14 februarie 2023, ora 09:00
Complet: C6A
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea cauzei la data de 28.02.2023.

1 februarie 2023, ora 09:00
Complet: C6A
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Pentru a da părţilor posibilitatea de a depune concluzii scrise, potrivit art. 396 alin. (1) Cod procedură civilă, instanţa va amâna pronunţarea hotărârii în cauză la data de 14.02.2023.



2. Numărul dosarului: 1114/221/2022
Data înregistrării: 21 februarie 2022, ora 09:22:00
Data ultimei modificări: 18 iulie 2022, ora 10:03:42
Instanță: Judecătoria Deva
Secție: Sectia Civila
Materie: contencios administrativ și fiscal
Obiect: anulare proces verbal de contravenţie hd 671
Stadiu procesual: Fond

Părți:
ASOCIATIA HOPE FOR HOMELESS DOGS - Petent
DIRECTIA SANITAR VETERINARA SI PTR SIGURANTA ALIMENTELOR HUNEDOARA - Intimat

Ședințe:
6 iunie 2022, ora 09:00
Complet: C7-civil-minori-funciar-pers-j
Tip soluție: Admite in parte plângerea
Soluția pe scurt: Admite în parte plângerea formulată de petenta Asociaţia Hope For Homeless Dogs ?n contradictoriu cu intimata Direcţia Sanitar Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor Hunedoara. Dispune înlocuirea sancţiunii amenzii contravenţionale în cuantum de 45.000 lei aplicată petentei prin procesul verbal de contravenţie emis de intimată, cu sancţiunea avertismentului. Atrage atenţia petentei asupra pericolului social al faptei săvârşite şi pune în vedere acesteia ca, pe viitor, să respecte dispoziţiile legale. Menţine în rest procesul-verbal de contravenţie emis de intimată, ca legal şi temeinic. Respinge solicitarea petentei de obligare a intimatei la plata cheltuielilor de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Apelul se depune la Judecătoria Deva. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi 06.06.2022.

24 mai 2022, ora 12:00
Complet: C7-civil-minori-funciar-pers-j
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 06/06/2022. Stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 24/05/2022

5 aprilie 2022, ora 11:00
Complet: C7-civil-minori-funciar-pers-j
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: administrare probe



Pagina principală