Informații dosare ce cuprind 1137/200/2024
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
1137/200/2024
Numărul vechi:
Data înregistrării:
30 ianuarie 2024, ora 11:08:00
Data ultimei modificări:
31 ianuarie 2024, ora 12:31:55
Instanță:
Judecătoria Buzău
Secție:
Secţia civilă
Materie:
Civil
Obiect:
acordare personalitate juridică
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
ASOCIAŢIA ÎNGERI PENTRU ILINCA-PRIN REPREZENTANT GHEORGHE GRATIELA - Petent
ASOCIAŢIA ÎNGERI PENTRU ILINCA-PRIN REPREZENT. GHEORGHE GRATIELA-LA CAB. AV. STANGA IULIAN - Petent
Ședințe:
31 ianuarie 2024, ora 09:00
Complet: Ccu 16
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de petenta ASOCIATIA ÎNGERI PENTRU ILINCA, prin GHERGHE GRAŢIELA-MĂDĂLINA, în calitate de membru fondator, cu sediul în Mun. Buzău, str. Vladimir Maximilian, nr. 25, bl. A3, ap.3, camera l, jud. Buzău şi cu domiciliul ales pentru comunicarea actelor de procedura la Cab. Av. Stîngă Iulian, din Mun. Buzău, Bd. Unirii, bl. 16E, parter, jud. Buzău.
Înscrie în Registrul asociaţiilor şi fundaţiilor aflat la grefa Judecătoriei Buzău ASOCIATIA ÎNGERI PENTRU ILINCA în ziua rămânerii definitive a încheierii de admitere, moment în care devine persoană juridică şi dobândeşte personalitate juridică.
Comunică încheierea prin care s-a dispus înscrierea, pentru evidenţa fiscală, organului financiar local în a cărui rază teritorială se află sediul asociaţiei, cu menţionarea numărului de înscriere în Registrul asociaţiilor şi fundaţiilor.
Comunică Parchetului pe de lângă Judecătoria Buzău un exemplar de pe încheierea de admitere a cererii de înscriere, precum şi un exemplar de pe actul constitutiv şi de pe statutul asociaţiei.
Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Buzău.
Pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 31.01.2024.
Pagina principală