Informații dosare ce cuprind 1140/101/2023
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului: 
1140/101/2023
Data înregistrării: 
 4 mai 2023, ora 10:23:00
Data ultimei modificări: 
25 aprilie 2025, ora 13:31:31
Instanță: 
Tribunalul Mehedinți
Secție: 
Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal
Materie: 
contencios administrativ și fiscal
Obiect: 
anulare act administrativ
Stadiu procesual: 
Fond
Părți:
Cîrciu Dumitru-Adrian - Reclamant
Cîrciu Ramona Cristina - Reclamant
UNITATEA ADMINISTRATIV TERITORIALĂ A COMUNEI CIREŞU, REPREZENTATĂ PRIN PRIMAR - Pârât
PRIMARUL COMUNEI CIREŞU - Pârât
INSTITUŢIA PREFECTULUI - JUDEŢUL MEHEDINŢI - Pârât
UNITATEA ADMINISTRATIV TERITORIALĂ - JUDEŢUL MEHEDINŢI ( CONSILIUL JUDEŢEAN MEHEDINŢI ) - Pârât
Mohora Diana Loredana - Pârât
Ședințe:
26 martie 2025, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Respinge cererea
Soluția pe scurt: Respinge acţiunea.
Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Recursul se va depune la Tribunalul Mehedinţi.
Pronunţată azi, 26.03.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
19 martie 2025, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Pentru a da posibilitate părţilor lipsă să depună concluzii scrise, în vederea respectării dreptului la apărare, urmează a se amâna pronunţarea la data de 26.03.2025.
29 ianuarie 2025, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Încuviinţează obiecţiunile formulate de reclamanţi la raportul de expertiză specialitatea construcţii civile.
Se vor comunica obiecţiunile expertului Pantelimon Petre pentru a răspune la acestea. 
 6 noiembrie 2024, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Se repetă adresa către experet Pantelimon în vederea efectuării şi depunerii raportului de expertiză, cu menţiunea că s-a achitat onorariul provizoriu de expert.
25 septembrie 2024, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Dispune anularea raportului de expertiză întocmit de expert Semenescu Gheorghe şi restituirea în contul Biroului local de expertize de pe lângă Tribunalul Mehedinţi a onorariului provizoriu de expert în sumă de 2500 lei, cu consecinţa transferului acestui onorariu în contul expertului Pantelimon Petre.
Repetarea adresei către expert Pnatelimon Petre, pentru efectuarea expertizei.
26 iunie 2024, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Se înlocuieşte expertul desemnat în cauză, Semenescu Gheorghe.
Prin tragere la sorţi, se desemnează pentru efectuarea expertizei specialitatea construcţii civile, expertul Pantelimon Petre. 
Se dispune transferul onorariului provizoriu de expert din contul expertului Semenescu Gheorghe în contul expertului Pantelimon Petre. 
Se încunoştiinţează cu adrese în acest sens expertul Pantelimon Petre şi Biroul local de expertize din cadrul Tribunalului Mehedinţi
22 mai 2024, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Se revine cu adresă către expert Semenescu Gheorghe.
15 mai 2024, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Acordă termen de judecată pentru soluţionarea declaraţiei de abţinere.
20 martie 2024, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Încuviinţează obiecţiunile formulate de reclamanţi la raportul de expertiză specialitatea construcţii, pe care le va înainta expertului pentru a formula un răspuns.
31 ianuarie 2024, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Acordă termen pentru  observarea rapoartelor de expertiză depuse la dosar.
22 noiembrie 2023, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Încuviinţează cererea de probatoriu formulată de reclamanţi privind efectuarea expertizelor specialitatea topografie şi construcţii.
Desemnează prin prin repartizare aleatorie, în program informatic, pentru efectuarea expertizei specialitatea topografie pe expert Şeitan-Paralescu Mitică şi pentru efectuarea expertizei specialitatea construcţii pe expert Semenescu Gheorghe.
Stabileşte în sarcina reclamantei onorariul provizoriu al expertului specialitatea topografie în cuantum de 2000 lei şi al expertului specialitatea construcţii în cuantum de 2500 lei. Se întocmesc adrese către Birolul local de expertize Mehedinţi şi către experţi, către expertul topo cu menţiunea că va participa la efectuarea expertizei expert parte Bălu Constantin.
Pune în vedere reclamanţilor, prin apărător, să facă dovada achitării onorariilor provizorii de experţi.
 1 noiembrie 2023, ora 09:07
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Acordă un nou termen de judecată la cererea apărătorului pârâtei Mohora Diana, în vederea pregătirii apărării raportat la noua cerere de probatoriu formulată de reclamanţi.
20 septembrie 2023, ora 09:00
Complet: CD15 P/CAF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Încuviinţează proba cu înscrisuri solicitată de reclamanţi. 
Pune în vedere apărătorului reclaman?ilor să depună la dosar până la următorul termen de judecată, în scris, obiectivele expertizei specialitatea construcţii, în vederea aprecierii utilităţii acestei probe.
Se va întocmi adresă către Unitatea administrativ-teritorială com. Cireşu.
Pagina principală