Informații dosare ce cuprind 1152/203/2020
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
1152/203/2020
Data înregistrării:
13 mai 2021, ora 11:21:00
Data ultimei modificări:
30 martie 2026, ora 08:36:44
Instanță:
Tribunalul Alba
Secție:
SECŢIA I CIVILĂ
Materie:
Civil
Obiect:
uzucapiune
Stadiu procesual:
Apel
Părți:
GOŢA CATALINA - Curator
PANTEA LETIŢIA - Intimat
CULDA VIOREL - Intimat
CULDA MIRELA - Intimat
CRET CLAUDIU-TEODOR cu dom. proc. ales la Cabinet de Av - Intimat
CULDA TEODOR - Intimat
CULDA MARIA - Intimat
OCOLUL SILVIC GARDA PRIN DIRECTIA SILVICA ALBA - Apelant
STAN DUMITRU - Intimat
STANU SIMTIOANA - Intimat
AVRAM FLURIE - Intimat
AVRAM ILIE - Intimat
AVRAM IOAN - Intimat
AVRAM GHEORGHE - Intimat
BELEIU IOSIF - Intimat
BELEI IOSIF, - Intimat
AVRAM MARIA - Intimat
AVRAM TRAIAN - Intimat
AVRAM IOAN - Intimat
PANTEA SAMFIRA - Intimat
LAZEA YORITA - Intimat
TODEA MINERVA - Intimat
GLIGOR ANA - Intimat
BELEIU GHEORGHE LUI LAZAR - Intimat
CHIRA VASILE VALENTIN - curator la fond - Intimat
Ședințe:
10 martie 2026, ora 09:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Admitere apel
Soluția pe scurt: Admite apelul declarat de REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR ROMSILVA PRIN DIRECŢIA SILVICĂ ALBA, împotriva Sentinţei civile nr. 163/2021 a Judecătoriei Câmpeni, pronunţată în dosarul nr. 1152/203/2020 în contradictoriu cu intimaţii CREŢ CLAUDIU TEODOR, PANTEA LETIŢIA, CULDA MARIA, CULADA MIRELA, CULDA VIOREL, CULDA TEODOR şi STAN DUMITRU, STANU SIMTIOANA, AVRAM FLURIE, AVRAM ILIE, AVRAM IOAN, AVRAM GHEORGHE, BELEIU IOSIF, BELEI IOSIF, AVRAM MARIA, AVRAM TRAIAN, AVRAM IOAN, PANTEA SAMFIRA, LAZEA ZORITA, TODEA MINERVA, GLIGOR ANA şi BELEIU GHEORGHE LUI LAZAR, toţi cu domiciliul necunoscut, citaţi prin afişare la uşa instanţei şi curatorul special Goţa Cătălina cu sediul în..
Anulează Sentinţa civilă nr. 163/2021 a Judecătoriei Câmpeni şi trimite cauza spre rejudecare.
Cu recurs în termen de 30 zile de la comunicare care se va depune la Tribunalul Alba.Pronunţată astăzi, 10.03.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
24 februarie 2026, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 10.03.2026.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.02.2026.
13 ianuarie 2026, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru comunicarea rela?iilor solicitate.
11 noiembrie 2025, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru achitarea diferen?ei de onorariu expert
30 septembrie 2025, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 11.11.2025, ora 10:00, având în vedere Hotărârea nr.3 din 26.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Alba, prin care s-a hotărât declanşarea unui protest şi s-a dispus restrângerea temporară a activităţii de judecată în cadrul Tribunalului Alba începând cu data de 27.08.2025, cu excepţia cazurilor menţionate expres în cuprinsul hotărârii şi ţinând cont de faptul că obiectul litigiului dedus judecăţii nu figurează pe lista acestor cauze.
17 iunie 2025, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru completarea raportului de expertiză
27 mai 2025, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru a se lua cunottintă de continutul raportului de expertiză
4 martie 2025, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru citarea intimatului cu men?iunile dispuse, pentru emiterea adreselor către Primării ?i pentru efectuarea raportului de expertiză specialitatea topografie
21 ianuarie 2025, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amânat la 4.03.2025, ora 10,00, în vederea citării intimaţilor şi a suplimentării probaţiunii cu înscrisuri.
23 aprilie 2024, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Suspendat
Soluția pe scurt: În baza dispoziţiilor art. 412 pct. 1 din Codul de procedură civilă, constată suspendată de drept judecata până la introducerea în cauză a moştenitorilor intimatului decedat.
Cu drept de recurs pe toată perioada suspendării.
30 ianuarie 2024, ora 11:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână cauza la data de 23.04.2024 în vederea indicării de către apelantă a moştenitorilor intimatului Culda Teodor.
26 septembrie 2023, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 30.01.2024, pentru a da posibilitatea părţilor să depună la dosar înscrisurile solicitate de instanţă.
11 aprilie 2023, ora 11:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Admite cererea de amânare formulată de curatorului intimaţilor cu domiciliu necunoscut şi amână cauza la data de 26.09.2023 pentru când se vor cita cu adresă ataşată citaţiilor apelanta şi intimatul reclamant Creţ Claudiu-Teodor să indice moştenitorii defunctului Culda Teodor.
15 noiembrie 2022, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână cauza la data de 11.04.2023 pentru ca apelanta-pârâtă şi intimatul-reclamant să efectueze demersuri şi să indice moştenitorii intimatului Culda Teodor.
31 mai 2022, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Admite cererea de amânare formulată de apelantă şi acordă termen la data de 15.11.2022 urmând ca probaţiunea să fie discutată la următorul termen de judecată.
15 februarie 2022, ora 09:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână cauza la data de 31.05.2022, pentru a se face dovada achitării taxei de timbru.
14 octombrie 2021, ora 10:00
Complet: C3 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt:
14 octombrie 2021, ora 10:00
Complet: C1 A NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână soluţionarea cauzei la data de 15.02.2022 faţă de lipsa procedurii de citare
2. Numărul dosarului:
1152/203/2020
Data înregistrării:
4 august 2020, ora 12:23:00
Data ultimei modificări:
7 martie 2025, ora 10:31:11
Instanță:
Judecătoria Câmpeni
Secție:
JUDECĂTORIA CÂMPENI
Materie:
Civil
Obiect:
uzucapiune
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
CRET CLAUDIU-TEODOR - Reclamant
CULDA TEODOR - Pârât
CULDA MARIA - Pârât
OCOLUL SILVIC GARDA PRIN DIRECTIA SILVICA ALBA - Pârât
STAN DUMITRU - Pârât
STANU SIMTIOANA - Pârât
AVRAM FLURIE - Pârât
AVRAM ILIE - Pârât
AVRAM IOAN - Pârât
AVRAM GHEORGHE - Pârât
BELEIU IOSIF - Pârât
BELEI IOSIF, - Pârât
AVRAM MARIA - Pârât
AVRAM TRAIAN - Pârât
AVRAM IOAN - Pârât
PANTEA SAMFIRA - Pârât
LAZEA YORITA - Pârât
TODEA MINERVA - Pârât
GLIGOR ANA - Pârât
BELEIU GHEORGHE LUI LAZAR - Pârât
CHIRA VASILE VALENTIN - Curator
Ședințe:
23 februarie 2021, ora 08:30
Complet: C2
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Admite în parte cererea în contradictoriu cu pârâţii de ordinul 1,3-19. Dezmembrează imobilul arătat în acţiune conform modalităţii arătate în raportul de expertiză depus la dosar, cu adaptările realizate de instanţă prin formarea a 2 loturi. Constată dobândirea dreptului de proprietate prin uzucapiune, cu joncţiunea posesiei de către pârâtul CT , pentru imobilul cuprins în lot nr. 1. Constată valabilitatea promisiunii de vânzare – cumpărare încheiată între reclamant şi pârâtul de ordinul 1 cu privire la obligaţia părţilor de a încheia act autentic care să permită înscrierea dreptului de proprietate cu privire la imobilul cuprins în lot nr. 1 şi obligă părţile să încheie un astfel de act. Constată suprafaţa reală pentru imobilul cuprins în lot nr. 1 . Constată stingerea dreptului de uzufruct care grevează imobilul cuprins în lot nr. 1. Dispune înscrierea dreptului de proprietate în favoarea reclamantului pentru imobilul cuprins în lot nr. 1, cu menţionarea suprafeţei corespunzătoare înscrierii de carte funciară. Dispune reînscrierea dreptului de proprietate în favoarea coproprietarilor din cartea funciară, pentru imobilul cuprins în lot nr. 2. Respinge cererea formulată în contradictoriu cu aceeaşi pârâţi pentru înscrierea categoriei reale de folosinţă şi a suprafeţei reale. Respinge în totalitate cererea formulată în contradictoriu cu pârâta CM. Fără cheltuieli de judecată.
9 februarie 2021, ora 08:30
Complet: C2
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Pronunţarea la data de 23 februarie 2021.
19 ianuarie 2021, ora 08:30
Complet: C2
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână cauza în vederea administrării probei testimoniale.
6 octombrie 2020, ora 08:30
Complet: C2 CC
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Încuviintează citarea pârâtilor de ordinul 4-19 din actiunea introductivă conform.art.167 Cod procedură civilă. Desemnează ca ?i curator special pe avocat C.V.V. Stabileste onorariul curatorului special care va fi achitat de către reclamant.
Pagina principală