Informații dosare ce cuprind 11765/299/2026
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
11765/299/2026
Numărul vechi:
Data înregistrării:
16 martie 2026, ora 07:15:00
Data ultimei modificări:
24 iunie 2026, ora 17:06:53
Instanță:
Judecătoria Sector 1 București
Secție:
Secţia I Civilă
Materie:
litigii cu profesioniștii
Obiect:
evacuare art. 1033 CPC ş.u.
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
CHIRESCU ION PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ - Reclamant
SUNSET STUDIO LINE SRL - Pârât
Ședințe:
2 iunie 2026, ora 13:00
Complet: CAM. DE CONSILIU C17 S1 (fost C23 Civil)
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt:
Admite excepţia insuficientei timbrări a capătului de cerere privind obligarea pârâtei la plata chiriei şi a utilităţilor.
Dispune anularea capătului de cerere privind obligarea pârâtei la plata chiriei şi a utilităţilor, ca insuficient timbrat.
Admite în parte cererea formulată de reclamantul CHIRESCU ION PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ, în contradictoriu cu pârâta SUNSET STUDIO LINE SRL.
Dispune evacuarea pârâtei din imobilul situat în Bucure?ti, sector 1, Calea Dorobanţilor nr. 155.
Obligă pe pârâtă la plata către reclamant a sumei de 100 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, constând în taxa judiciară de timbru aferentă capătului de cerere privind evacuarea.
Cu drept de apel în termen de 5 de zile de la pronunţare, cerere care se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucure?ti.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 02.06.2026.
Pagina principală