Informații dosare ce cuprind 12446/315/2025

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 12446/315/2025
Numărul vechi:
Data înregistrării: 22 octombrie 2025, ora 08:36:00
Data ultimei modificări: 25 iunie 2026, ora 14:42:54
Instanță: Judecătoria Târgoviște
Secție: .
Materie: Penal
Obiect: confiscare specială (art.315 lit. c NCPP)
Stadiu procesual: Fond

Părți:
PARCHETUL DE PE LÂNGĂ JUDECĂTORIA TÂRGOVIŞTE - Petent
Stănică Aurelian - Intimat suspect
OCOLUL SILVIC MUNTENIA - Intimat Parte civilă
Vişan Florina Aurelia - Intimat
METALTRADE INTERNATIONAL SRL - Intimat Parte vătămată

Ședințe:
15 septembrie 2026, ora 10:30
Complet: C5-penal
Tip soluție:
Soluția pe scurt:

16 iunie 2026, ora 09:30
Complet: C5-penal
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Având în vedere că, judecătorul care constituia completul C.5 penal a promovat la Tribunalul Dâmbovi?a începând cu data de 18.05.2026, în vederea respectării principiului nemijlocirii care impune ca probele să fie administrate/readministrate direct de instanţa care pronunţă hotărârea (încheierea finala/ sentinţa penala), în contextul în care complexitatea prezentei cauze nu permite readministrarea probatoriului la un singur termen de judecată.

21 aprilie 2026, ora 09:30
Complet: C5-penal
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru respectarea principiului continuităţii completului de judecată, prevăzut de art. 354 Cod procedura penală,

26 februarie 2026, ora 10:00
Complet: C5-penal-amanare
Tip soluție: Repus pe rol
Soluția pe scurt: În baza art. 395 alin. (1) C. pr. pen., repune cauza pe rol, în vederea reluării cercetării judecătoreşti, pentru a se lămuri dacă propunerea dedusă judecăţii a fost formulată după expirarea termenului prevăzut la art. 339 alin. (4) ori, după caz, la art. 340 C. pr. pen., sens în care dispune introducerea în cauză şi citarea, în calitate de intimată, a persoanei vătămate METALTRADE INTERNATIONAL S.R.L. (la sediul indicat la f. 74 d.u.p., ce va fi verificat în baza de date a O.N.R.C.), cu menţiunea de a preciza, în scris, cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de judecată ce va fi stabilit în cauză, dacă a formulat sau dacă înţelege să formuleze plângere împotriva soluţiei de clasare, dispusă în dosarul nr. 752/295/P/2020 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgovişte, prin Ordonanţa din data de 07.04.2025 (ordonanţă ce se va comunica, în copie, intimatei-persoană vătămată). Stabileşte termen de judecată la data de 21.04.2026, ora 09:30, în ?edin?ă publică, sala 1, C5 penal, cu citarea intimatului-suspect STĂNICĂ AURELIAN, a intimatei-persoană vătămată METALTRADE INTERNATIONAL S.R.L. şi a intimatelor-persoane interesate OCOLUL SILVIC MUNTENIA şi VIŞAN FLORINA-AURELIA. Pronun?ată prin punere la dispoziţie prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 26.02.2026.

12 februarie 2026, ora 10:00
Complet: C5-penal-amanare
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: avand nevoie de timp ptr deliberare/pronuntare

27 ianuarie 2026, ora 09:30
Complet: C5-penal
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: avand nevoie de timp pentru deliberare si pronuntare

2 decembrie 2025, ora 08:30
Complet: C5-penal
Tip soluție: Termen preschimbat
Soluția pe scurt:



Pagina principală