Informații dosare ce cuprind 12471/301/2023

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 12471/301/2023
Data înregistrării: 8 mai 2023, ora 09:00:00
Data ultimei modificări: 24 octombrie 2023, ora 15:38:06
Instanță: Judecătoria Sector 3 București
Secție: Judecatoria sect 3
Materie: Civil
Obiect: validare poprire
Stadiu procesual: Fond

Părți:
ENUŢĂ NICULINA - Creditor
BARBU IOANA - Creditor
MOISE ELENA - Creditor
MIRON SORINEL - Debitor
KIBO BRIGHT CONSULTING SRL - Terţ poprit

Ședințe:
20 octombrie 2023, ora 08:30
Complet: C 26 Civil (fost C 2 Familiei)
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite cererea de validare a popririi. Validează poprirea înfiinţată în dosarul de executare nr. 1602/2022 al SCPEJ Coşoreanu & Asociaţii. Obligă terţul poprit să plătească creditorului sumele datorate debitorului în prezent şi pe viitor, în limita creanţei datorate de acesta din urmă creditorului, până la concurenţa sumei de 7.286,50 lei (debit restant şi cheltuieli de executare), fără a depăşi 1/3 din veniturile datorate lunar debitorului de către terţul poprit. Respinge cererea creditoarei de amendare a terţului poprit, ca neîntemeiată. Obligă terţul poprit la plata sumei de 20 lei către creditor, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu apel în 5 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti. Pronunţată astăzi, 20.10.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

19 septembrie 2023, ora 08:30
Complet: C 26 Civil administrativ (fost C 2 familiei admin)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt:

22 august 2023, ora 08:30
Complet: C 26 Civil administrativ (fost C 2 familiei admin)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Având în vederea Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Judecătoriei Sectorului 3 Bucureşti nr. 4 din data de 20.06.2023, prin care s-a hotărât adoptarea formei de protest a amânării activităţii de judecată, până la data retragerii, respingerii sau regândirii proiectului de lege referitor la pensia de serviciu a magistraţilor, precum şi Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Judecătoriei Sectorului 3 Bucureşti nr. 5 din data de 11.07.2023 prin care s-a hotărât continuarea formei de protest adoptată prin Hotărârea Adunării Generale nr. 4 din data de 20.06.2023, perioadă în care urmează a se judeca ordine de protecţie, ordonanţe preşedinţiale, suspendare provizorie a executării silite, asigurare dovezi, delegare autoritate părintească, autorizare vânzare bunuri aparţinând minorilor, autorizare căsătorie, incidente procedurale referitoare la aceste tipuri de cauze, constatând că obiectul prezentei cauze nu se numără printre cele redate anterior, acordă termen administrativ la data de 19.09.2023.

18 iulie 2023, ora 08:30
Complet: C 26 Civil administrativ (fost C 2 familiei admin)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Având în vederea Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Judecătoriei Sectorului 3 Bucureşti nr. 4 din data de 20.06.2023, prin care s-a hotărât adoptarea formei de protest a amânării activităţii de judecată, până la data retragerii, respingerii sau regândirii proiectului de lege referitor la pensia de serviciu a magistra?ilor, precum si Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Judecătoriei Sectorului 3 Bucureşti nr. 5 din data de 11.07.2023, prin care s-a hotărât continuarea formei de protest adoptată prin Hotărârea Adunării Generale nr. 4 din data de 20.06.2023, perioadă în care urmează a se judeca doar ordine de protecţie, ordonanţe pre?edin?iale, suspendare provizorie a executării silite, asigurare dovezi, delegare autoritate părintească, autorizare vânzare bunuri apatinând minorilor, autorizare căsătorie, incidente procedurale referitoare la aceste tipuri de cauze, constatând că obiectul prezentei cauze nu se numără printre cele redate anterior, acordă termen administrativ la data de 22.08.2023.

13 iunie 2023, ora 08:30
Complet: C 26 Civil administrativ (fost C 2 familiei admin)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Fără citare/participare părţi : termen pentru verificări procedură prealabilă conform Noului Cod de Procedură Civilă

6 iunie 2023, ora 08:30
Complet: C 26 Civil administrativ (fost C 2 familiei admin)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Fără citare/participare părţi : termen pentru verificări procedură prealabilă conform Noului Cod de Procedură Civilă



Pagina principală