Informații dosare ce cuprind 1268/226/2023

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 1268/226/2023
Data înregistrării: 1 martie 2023, ora 13:51:00
Data ultimei modificări: 19 martie 2024, ora 14:50:49
Instanță: Judecătoria Făgăraș
Secție: JUDECATORIA FAGARAS
Materie: Civil
Obiect: validare poprire
Stadiu procesual: Fond

Părți:
BIROUL EXECUTORULUI JUDECĂTORESC ŢERMURE CĂLIN -ODIU - Petent
INVESTCAPITAL LTD PRIN REPREZ.LEGAL CU SEDIUL ALES - Creditor
ANAIS ALPIN S.R.L. BUCUREŞTI PRIN REPREZ.LEGAL - Terţ poprit
GRIGORE ANDREI COSMIN - Debitor

Ședințe:
19 martie 2024, ora 09:00
Complet: C7-CC
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Admite cererea de îndreptare a erorii materiale formulată de Biroul Executorului Judecătoresc Termure Călin Ovidiu.

25 octombrie 2023, ora 09:00
Complet: C7-CC
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Admite cererea de îndreptare a erorii materiale formulată de Biroul Executorului Judecătoresc Termure Călin Ovidiu şi în consecinţă: Dispune îndreptarea erorii materiale strecurată în cuprinsul sentinţei civile nr. 1006/2023 din 12 septembrie 2023 a Judecătoriei Făgăraş, din dosarul nr. 1268/226/2023, cu privire la numele debitorului, în sensul că acesta este GRIGORE ANDREI COSMIN şi nu GRIGOREA ANDREI COSMIN, aşa cum din eroare s-a menţionat. Dispune ca îndreptarea să se facă în ambele exemplare ale hotărârii şi în toate locurile unde este menţionat numele petentului. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Făgăraş. Pronunţată azi, 25 octombrie 2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

12 septembrie 2023, ora 09:00
Complet: C7-CIVIL-URGENTA
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de Biroul Executorului Judecătoresc Termure Călin Ovidiu în contradictoriu cu debitorul GRIGOREA ANDREI COSMIN şi terţul poprit ANAIS ALPIN S.R.L.. Validează poprirea înfiinţată de Biroul Executorului Judecătoresc Termure Călin Ovidiu prin poprirea emisă la data de 27.01.2023 în dosarul execuţional nr. 1171/2023 şi obligă terţul poprit Anais Alpin S.R.L să achite creditoarei INVEST CAPITAL Ltd suma de 3.396,58 lei reprezentând debit principal şi suma de 613,20 lei cheltuieli de executare silită. Obligă , în solidar, debitorul şi terţul poprit la plata către petentul BEJ Termure Călin Ovidiu a sumei de 20 RON reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Făgăraş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 12.09.2023.



Pagina principală