Informații dosare ce cuprind 1360/289/2024

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 1360/289/2024
Data înregistrării: 14 martie 2024, ora 14:39:00
Data ultimei modificări: 25 iulie 2024, ora 13:41:01
Instanță: Judecătoria Reghin
Secție: civil-penal-cc
Materie: litigii cu profesioniștii
Obiect: ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Stadiu procesual: Fond

Părți:
SC VALPET SA - Creditor
SC TUNDE DELICACY SRL - Debitor

Ședințe:
16 iulie 2024, ora 09:00
Complet: C3 - fond
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de către creditorul SC. VALPET S.A., în contradictoriu cu debitorul SC TUNDE DELICACY SRL. Emite ordonanţa de plată şi obligă debitorul să plătească creditorului de suma de 64722,53 lei. Obligă debitorul la plata către creditor a penalită?ii de 0,1%/zi de întârziere, care va fi calculată la suma aferentă fiecărei facturi ?i care va curge de la data scaden?ei fiecărei facturi ?i până la data achitării efective şi integrale a debitului. Obligă debitorul la plata sumei de 200 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Fixează termenul de plată de 10 zile de la comunicarea prezentei ordonanţe către debitoare. Executorie de drept. Cu drept de cerere în anulare împotriva soluţiei privind ordonanţa de plată, în termen de 10 zile de la comunicarea ordonanţei de plată, calea de atac urmând a fi depusă la Judecătoria Reghin. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 16.07.2024.

11 iulie 2024, ora 09:00
Complet: C3 - fond
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Având nevoie de timp pentru deliberare şi pentru a da posibilitatea părţilor să depună la dosar concluzii scrise, va amâna pronunţarea pentru data de 16.07.2024, urmând ca pronunţarea să se facă prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.

25 iunie 2024, ora 10:30
Complet: C3 - fond
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Având nevoie de timp pentru deliberare şi pentru a da posibilitatea părţilor să depună la dosar concluzii scrise, va amâna pronunţarea pentru data de 11.07.2024, urmând ca pronunţarea să se facă prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.



Pagina principală