Informații dosare ce cuprind 14202/300/2025
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
14202/300/2025
Data înregistrării:
22 mai 2025, ora 09:32:00
Data ultimei modificări:
31 iulie 2025, ora 14:25:34
Instanță:
Judecătoria Sector 2 București
Secție:
Sectie comuna
Materie:
litigii cu profesioniștii
Obiect:
cerere de valoare redusă
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
LA FÂNTÂNA SRL - Reclamant
LA BIMBO SRL - Pârât
Ședințe:
31 iulie 2025, ora 08:30
Complet: Amanari pronuntare Manolescu
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite cererea de chemare în judecată formulată de către reclamanta LA FÂNTÂNA S.R.L în contradictoriu în contradictoriu cu pârâta LA BIMBO SRL.
Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 2089,02 lei reprezentând debit principal.
Obligă pârâta la plata către reclamantă a penalităţilor de întârziere în cuantum de 0,15% pe zi de întârziere, care vor fi calculate de la împlinirea unui termen de 7 zile calendaristice de la emiterea facturilor până la data plăţii efective a debitului principal.
Obligă pârâta la plata către reclamantă, a sumei de 230 lei, reprezentând cheltuieli de judecată.
Executorie de drept.
Cu drept de a formula apel în termen de 30 zile de la comunicare, ce se va depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 31.07.2025.
15 iulie 2025, ora 11:00
Complet: Cameră de Consiliu - 20
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 31 iulie 2025, când pronunţarea va fi făcută prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 15 iulie 2025.
Pagina principală