Informații dosare ce cuprind 14548/3/2021/a8

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 14548/3/2021/a8
Data înregistrării: 9 iunie 2023, ora 10:25:00
Data ultimei modificări: 1 octombrie 2024, ora 14:55:24
Instanță: Tribunalul București
Secție: Secţia a-VII-a Civilă
Materie: Faliment
Obiect: acţiune în anulare contract de instrainare mijloc de transport (Casa de Insolventa GMC SPRL)
Stadiu procesual: Fond

Părți:
CASA DE INSOLVENŢĂ GMC SPRL - Reclamant
INDUSTRIAL ENGINEERING AND CONTRACTING RO SRL PRIN ADMINISTRATOR SPECIAL MINGELINCKX HENRI C - Pârât
MOARCAS ANGELICA-ELENA - Pârât

Ședințe:
16 septembrie 2024, ora 09:00
Complet: C1
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Admite în parte acţiunea. Dispune repunerea părţilor în situaţia anterioară, în sensul că obligă pe pârâta Moarcas Angelica-Elena să restituie averii debitoarei contravaloarea autovehiculului Ford Focus seria WF0PXXGCDPAS78711 de la data transferului, respectiv suma de 8709 lei. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin B.P.I., ce se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 16.09.2024.

9 septembrie 2024, ora 10:30
Complet: C1
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 16.09.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.09.2024.

19 februarie 2024, ora 09:00
Complet: C1
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru administrarea probei cu expertiza.

16 octombrie 2023, ora 09:00
Complet: C1
Tip soluție: Alte soluţii
Soluția pe scurt: Încuviinţează pentru reclamant şi pârâtii MOARCAS ANGELICA-ELENA şi INDUSTRIAL ENGINEERING AND CONTRACTING RO SRL prin administrator special MINGELINCKX HENRI C proba cu înscrisuri. Încuviinţează pentru reclamant proba cu expertiză tehnică evaluatorie având ca obiectiv stabilirea valorii autoturismului la data înstrăinării, respectiv data de 05.10.2021. Stabileşte un onorariu provizoriu de expert în cuantum de 1.500 lei în sarcina reclamantului. Se va cita reclamantul cu menţiunea de a achita onorariul provizoriu de expert în contul BLET până la termenul următor, sub sancţiunea decăderii de dreptul de a administra proba. Se citează pârâtii MOARCAS ANGELICA-ELENA şi INDUSTRIAL ENGINEERING AND CONTRACTING RO SRL prin administrator special MINGELINCKX HENRI C cu menţiunea de a depune lista cu numele şi adresa martorului şi a indica teza probatorie cu privire la proba testimonială solicitată şi a depune dovezi privind declararea la poliţie a accidentului şi reparaţiile efectuate la autoturism. Acordă termen la data de 19.02.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 16.10.2023

9 octombrie 2023, ora 10:00
Complet: C1
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea asupra probatoriului la data de 16.10.2023.



Pagina principală