Informații dosare ce cuprind 15562/280/2025

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 15562/280/2025
Numărul vechi:
Data înregistrării: 26 august 2025, ora 15:19:00
Data ultimei modificări: 18 noiembrie 2025, ora 16:21:37
Instanță: Judecătoria Pitești
Secție: Secţia Civilă
Materie: Civil
Obiect: reprezentativitate sindicat
Stadiu procesual: Fond

Părți:
SINDICATUL INDEPENDENT AL SALARIATILOR DIN CADRUL PRIMARIEI MUNICIPIULUI PITESTI SIS PMP - Reclamant
MUNICIPIUL PITESTI PRIN PRIMAR CRISTIAN GENTEA - Pârât
DIRECTIA PENTRU EVIDENTA PERSOANELOR A MUNICIPIULUI PITESTI - Pârât
ADMINISTRATIA DOMENIULUI PUBLIC AL MUNICIPIULUI PITESTI - Pârât
PRIMARIA COMUNEI CATEASCA PRIN PRIMAR FLORIAN LIVIU NASTASE - Pârât
PRIMARIA COMUNEI RATESTI PRIN PRIMAR PETRICA VASILE CORNEL - Pârât
CENTRUL CULTURAL PITESTI PRIN CARMEN ELENA SALUB - Pârât
SERVICIUL PUBLIC DE EXPLOATARE A PATRIMONIULUI MUNICIPIULUI PITESTI - Pârât

Ședințe:
6 noiembrie 2025, ora 08:30
Complet: C7 CS
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Admite în parte cererea formulată de petentul Sindicatul Independent al Salariaţilor din Cadrul Primăriei Municipiului Piteşti SIS PMB. Constată că petentul îndeplineşte condiţiile de reprezentativitate la nivelul următoarelor unităţi: Primăria Piteşti, Direcţia pentru Evidenţa Persoanelor a Municipiului Piteşti, Primăria Comunei Răteşti, Centrul Cultural Piteşti, Serviciul Public de Exploatare a Patrimoniului Municipiului Piteşti. Respinge, în rest, cererea, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Piteşti. Pronunţată astăzi, 06.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

3 noiembrie 2025, ora 09:00
Complet: C7 CS
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea pentru data de 06.11.2025, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 03.11.2025.

6 octombrie 2025, ora 09:00
Complet: C7 CS
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În conformitate cu Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Piteşti nr. 3 din data de 26 august 2025, amână cauza la data de 03.11.2025. Pronunţată în şedinţa publică de la 06 octombrie 2025.



Pagina principală