Informații dosare ce cuprind 1580/100/2023

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 1580/100/2023
Data înregistrării: 19 februarie 2024, ora 12:22:00
Data ultimei modificări: 22 aprilie 2024, ora 14:04:54
Instanță: Curtea de Apel Cluj
Secție: Secţia a IV-a pentru litigii de muncă şi asigurări sociale
Materie: litigii de muncă
Obiect: pretentii
Stadiu procesual: Apel

Părți:
SINDICATUL LIBER DIN ÎNVĂŢĂMÂNT MARAMUREŞ - Apelant Reclamant
FLOREA IOANA - Reclamant
ŞCOALA GIMNAZIALĂ BOTIZA - Intimat Pârât
ŞCOALA GIMNAZIALĂ ŞIEU - Intimat Pârât

Ședințe:
17 aprilie 2024, ora 09:00
Complet: A3
Tip soluție: Nefondat
Soluția pe scurt: Respinge ca nefondat apelul declarat de Sindicatul Liber din Învăţământ Maramureş împotriva sentinţei civile nr. 11 din 5.01.2024 pronunţată de Tribunalul Maramureş în dosarul nr. 1580/100/2023, pe care o păstrează în tot. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la duspoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei azi,17.04.2024.



2. Numărul dosarului: 1580/100/2023
Data înregistrării: 20 iulie 2023, ora 09:30:00
Data ultimei modificări: 11 noiembrie 2024, ora 08:36:07
Instanță: Tribunalul Maramureș
Secție: Secţia I Civilă
Materie: litigii de muncă
Obiect: pretentii indreptare eroare materială
Stadiu procesual: Fond

Părți:
SINDICATUL LIBER DIN ÎNVĂŢĂMÂNT MARAMUREŞ - Reclamant
FLOREA IOANA - Reclamant
ŞCOALA GIMNAZIALĂ BOTIZA - Pârât
ŞCOALA GIMNAZIALĂ ŞIEU - Pârât

Ședințe:
28 octombrie 2024, ora 11:00
Complet: Complet civil nr.4N-fond-confl.de munca,asig. soc.
Tip soluție: Alte soluţii
Soluția pe scurt: Admite cererea de îndreptare eroare materială formulată de petentul Sindicatul Liber din învăţământ Maramureş ... Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în sentinţa civilă nr. 11/05.01.2024 pronunţată de Tribunalul Maramureş în dosarul nr. 1580/100/2023, în sensul că reţine numele corect al membrei de sindicat vizată în cauză ca fiind „F I” şi nu „F I M” cum din eroare s-a trecut, iar CNP-ul membrei de sindicat FI ca fiind corect „2...43” şi nu „2...63” cum din eroare s-a trecut. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Maramureş-Secţia I civilă. Pronunţată la data de 28.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

5 ianuarie 2024, ora 8:30
Complet: Complet civil nr.4N-fond-confl.de munca,asig. soc.
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Admite în parte cererea formulată de către reclamantul Sindicatul Liber din Învătământ Maramures, cu sediul în , în reprezentarea membrei de sindicat: F.I., în contradictoriu cu pârâtele Scoala Gimnazială Botiza, cu sediul în si Scoala Gimnazială Sieu, cu sediul în. Obligă pârâta Scoala Gimnazială Botiza să plătească membrei de sindicat F.I. indemnizatia de hrană calculată proportional cu timpul efectiv lucrat în anul scolar 2021-2022, sume care se vor actualiza cu rata inflatiei si la care se va adăuga dobânda legală penalizatoare, calculată de la scadentă si până la stingerea obligatiei. Obligă pârâta Scoala Gimnazială Sieu să plătească membrei de sindicat F.I. indemnizatia de hrană calculată proportional cu timpul efectiv lucrat în anul scolar 2022-2023, sume care se vor actualiza cu rata inflatiei si la care se va adăuga dobânda legală penalizatoare, calculată de la scadentă si până la stingerea obligatiei. Respinge în rest cererea ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Maramures – Sectia I Civilă. Pronuntată azi, 05.01.2024, prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei.

21 decembrie 2023, ora 8:30
Complet: Complet civil nr.4N-fond-confl.de munca,asig. soc.
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronuntarea în cauză la data de 05.01.2024, solutia urmând a fi pusă la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei.

7 decembrie 2023, ora 11:00
Complet: Complet civil nr.4N-fond-confl.de munca,asig. soc.
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronuntarea în cauză la data de 21.12.2023, solutia urmând a fi pusă la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei.



Pagina principală