Informații dosare ce cuprind 1635/91/2024

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 1635/91/2024
Data înregistrării: 9 octombrie 2024, ora 12:51:00
Data ultimei modificări: 20 octombrie 2025, ora 14:30:13
Instanță: Tribunalul Vrancea
Secție: Sectia a II-a Civila si de Contencios Administrativ Fiscal
Materie: litigii cu profesioniștii
Obiect: pretenţii
Stadiu procesual: Fond

Părți:
SOC SILVALUX TRADE SRL - Reclamant
SOC SPIGEMADA FLOR SRL - Pârât
SPÂNU FLORIN - Pârât

Ședințe:
10 decembrie 2025, ora 12:00
Complet: Fond Comercial - F3
Tip soluție:
Soluția pe scurt:

15 octombrie 2025, ora 11:30
Complet: Fond Comercial - F3
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Având în vedere art.3 din Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Vrancea nr.2/26.08.2025 prin care s-a dispus suspendarea activită?ii de judecată şi că prezenta cauză nu intră nu intră sub inciden?a cauzelor urgente.

17 iulie 2025, ora 11:30
Complet: Fond Comercial - F3
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: EXPERTIZA SILVICĂ – OBIECTIVE: 1- Ce cantitate de material lemnos s-a exploatat din partida din Corbiţa în baza APV şi dacă a fost înregistrată în SUMAL; 2- care este cantitatea se material lemnos livrată în perioada sept 2021-aug 2022 în baza avizelor de însoţire existente la dosarul cauzei; 3- care este cantitatea de material lemnos vândută de părţi către terţi; 4- care este traseul materialului lemnos exploatat din partidă (recoltat şi livrat către cumpărătorii finali sau depozitat în alte locuri, etc); 5- care a fost stocul exploatat de material lemnos din partidă EXPERTIZA CONTABILĂ – OBIECTIVE: 1- care este cantitatea se material lemnos livrată în perioada sept 2021-aug 2022 în baza avizelor de însoţire existente la dosarul cauzei şi care este contravaloarea acestora raportat la preţul convenit de părţi de 326,320 şi 260 mc ; 2- din cantitatea de material lemnos livrată conform avizelor de însoţire să stabilească expertul care a fost cantitatea vândută de părţi către terţi; 3- să precizeze care este valoarea sumelor remise de Spânu Florin sau de SC SPIGEMADA FLOR SRL către Duţă Gică sau DCI, conform înscrisurilor de la dosar şi modalitatea de plată (numerar sau virament) Respinge ca nefiind utile cauzei obiectivele stabilite de reclamantă la ambele expertize. SE VA EMITE ADRESE CĂTRE EXPERTI DUPĂ ACHITAREA ONORARIILOR

3 iulie 2025, ora 11:30
Complet: Fond Comercial - F3
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la 17.07.2025.

18 iunie 2025, ora 11:30
Complet: Fond Comercial - F3
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea cu privire la obiective expertize la 03.07.2025 şi acordă termen pentru efectuare expertze la 15.10.2025. Părţile prezente la acest termen au termen în cunoştinţă pentru următorul termen de judecată, care se va desfăşura la sediul Tribunalului Vrancea, Mun. Foc?ani, str. Republicii nr. 96, jud. Vrancea, et. 1,sala 4, sens în care nu vor mai fi fi citaţi.

21 mai 2025, ora 11:30
Complet: Fond Comercial - F3
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: lipsă apărare pârât; pune în vedere reclamantului să întocmească în 2 exemplare interogatoriul pentru pârât

19 martie 2025, ora 11:30
Complet: Fond Comercial - F3
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: termen acordat pentru a se depune precizări în scris, opis cu înscrisuri şi a se cita pârâtul Spânu Florin cu mentiunea personal la interogatoriu.



Pagina principală