Informații dosare ce cuprind 1700/828/2016*

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 1700/828/2016*
Data înregistrării: 11 noiembrie 2020, ora 13:48:00
Data ultimei modificări: 9 august 2023, ora 08:30:56
Instanță: Curtea de Apel Pitești
Secție: Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal
Materie: litigii cu profesioniștii
Obiect: obligatia de a face
Stadiu procesual: Recurs

Părți:
S.C. OMV PETROM S.A. ZONA DE PRODUCŢIE VALAHIA - Intimat Pârât
Bărbulescu Georgel-Virgil - Intimat Reclamant
SC OMV PETROM S.A. - Recurent Pârât
S.C. OMV PETROM S.A. ZONA DE PRODUCŢIE VI MUNTENIA CENTRAL - Intimat Pârât
Stoica Maria - Intimat Chemat în garanţie
COMUNA BOGAŢI - Intimat Chemat în garanţie
COMISIA JUDEŢEANĂ DE FOND FUNCIAR ARGEŞ - Intimat Pârât
COMISIA LOCALĂ DE FOND FUNCIAR BOGAŢI - Intimat Pârât

Ședințe:
28 iunie 2023, ora 08:30
Complet: C5
Tip soluție: cu casare
Soluția pe scurt: Respinge excepţia nulităţii recursului. Admite recursul. Casează decizia şi trimite cauza la aceeaşi instanţă pentru rejudecarea apelului. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică.

15 iunie 2023, ora 08:30
Complet: C5
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronun?area la 28.06.2023.

31 mai 2023, ora 08:30
Complet: C5
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la 15.06.2023.

5 aprilie 2023, ora 08:30
Complet: C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Dispune rectificarea citativului, cu privire la denumirea intimatului – pârât OMV Petrom SA Zona III de Producţie Muntenia Vest, ca fiind OMV Petrom SA Zona de Producţie Valahia. Se citează intimata – pârâtă OMV Petrom SA Zona de Producţie Valahia la adresa indicată la acest termen. Pune în vedere apărătorului OMV Petrom SA să prezinte, pentru termenul următor, delegaţia pentru intimată-pârâtă OMV Petrom SA Zona de Producţie Valahia, cu această nouă denumire. Se emit adrese către recurenta – pârâtă OMV Petrom SA Bucureşti şi intimata – pârâtă OMV Petrom SA Zona de Producţie Valahia pentru a preciza care este situaţia juridică a celor două contracte de închiriere încheiate cu chemaţii în garanţie Comuna Bogaţi şi Stoica Maria, respectiv să facă menţiuni referitoare la eventuala prelungire a acestora şi temeiul în baza căruia se foloseşte terenul în litigiu. Amână judecarea cauzei la 31 mai 2023, ora 08:30, termen pentru când se va relua procedura de citare cu intimaţii Comuna Bogaţi şi Comisia Locală de Fond Funciar Bogaţi, celelalte părţi având termenul în cunoştinţă, potrivit art. 229 alin. (1) C.pr.civ. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 05 aprilie 2023, la Curtea de Apel Piteşti – Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal

8 februarie 2023, ora 08:30
Complet: C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Repune cauza pe rolul instanţei. Ia act că denumirea corectă a intimatului-pârât este OMV Petrom SA Zona III de Producţie Muntenia Vest. Pune în vedere apărătorului recurentei-pârâte să depună la dosar dovezi cu privire la preluarea OMV Petrom SA Zona de Producţie VI Muntenia Central de către OMV Petrom SA Zona III de Producţie Muntenia Vest şi să precizeze sediul acesteia. Totodată, pune în vedere acestuia să precizeze care este situaţia juridică a celor două contracte de închiriere încheiate cu chemaţii în garanţie Comuna Bogaţi şi Stoica Maria, respectiv să formuleze precizări referitoare la eventuala prelungire a acestora şi temeiul în baza căruia se foloseşte terenul în litigiu. Amână judecarea cauzei la 05.04.2023, pentru când se citează părţile care nu au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 08 Februarie 2023, la Curtea de Apel Piteşti – Secţia a II-a Civilă, de contencios administrativ şi fiscal

21 septembrie 2022, ora 08:30
Complet: C5-CC
Tip soluție: 413 NCPC/244 CPC
Soluția pe scurt: Menţine starea de suspendare. Cu recurs pe toată durata suspendării.

8 septembrie 2021, ora 08:30
Complet: C5
Tip soluție: 413 NCPC/244 CPC
Soluția pe scurt: În temeiul art.413 alin.1 pct.1 C.pr.civ., suspendă judecata până la soluţionarea definitivă a dosarului nr. 2213/828/2020 aflt pe rolul Judecătoriei Topoloveni. Cu recurs pe toată durata suspendării.

19 mai 2021, ora 08:30
Complet: C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Respinge excepţia lipsei calităţii de reprezentant formulată de intimatul-reclamant prin apărător. Pune în vedere recurentului-pârât ca până la termenul următor să îi comunice intimatului-reclamant un exemplar de pe înscrisurile depuse la acest termen în şedinţă publică. Prorogă discutarea cererii de suspendare a judecăţii cauzei formulate de recurentul-pârât, la termenul următor. Amână judecarea cauzei la 08.09.2021, ora 08:30, pentru când părţile au termen în cunoştinţă potrivit dispoziţiilor art.157 lit.i) coroborat cu art.229 alin.1 Cod procedură civilă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 19 Mai 2021, la Curtea de Apel Piteşti – SECŢIA A II-A CIVILĂ, DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV ŞI FISCAL.

21 aprilie 2021, ora 09:30
Complet: C5-CC
Tip soluție: Recurs (alte soluţii)
Soluția pe scurt: Respinge ca inadmisibilă cererea de suspendare. Definitivă.



2. Numărul dosarului: 1700/828/2016*
Data înregistrării: 11 septembrie 2019, ora 00:00:00
Data ultimei modificări: 9 august 2023, ora 08:30:42
Instanță: Tribunalul Argeș
Secție: Secţia Civilă
Materie: litigii cu profesioniștii
Obiect: obligatia de a face
Stadiu procesual: Apel

Părți:
Bărbulescu Georgel-Virgil - Intimat Reclamant
S.C. OMV PETROM S.A. - Apelant Pârât
S.C. OMV PETROM S.A. ZONA DE PRODUCŢIE VI MUNTENIA CENTRAL- ÎN PREZENT ZONA DE PRODUCŢIE ASSET MUNTENIA VEST - Apelant Pârât
Stoica Maria - Intimat Chemat în garanţie
COMUNA BOGAŢI - Intimat Chemat în garanţie
COMISIA JUDEŢEANĂ DE FOND FUNCIAR ARGEŞ - Intimat Pârât
COMISIA LOCALĂ DE FOND FUNCIAR BOGAŢI - Intimat Pârât

Ședințe:
30 iunie 2020, ora 8:30
Complet: C1 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Nefondat
Soluția pe scurt: Respinge apelurile ca nefondate. Cu recurs. Soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.

16 iunie 2020, ora 9:40
Complet: C1 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea asupra cauzei la data de 30.06.2020.

17 martie 2020, ora 8:30
Complet: C1 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Alte cauze
Soluția pe scurt: Suspendare de drept în baza Decretului nr. 195/16 martie 2020.

28 ianuarie 2020, ora 8:30
Complet: C1 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la 17.03.2020 şi menţine măsurile dispuse prin încheierea anterioară. Pronunţată în şedinţa publică de la 28 Ianuarie 2020

27 noiembrie 2019, ora 8:30
Complet: C1 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Respinge excepţia lipsei caopacităţii procesuale de folosinţă. Fixează termen npentru soluţionarea cauzei pe fond la data de 28.01.2020 pentru când se citează părţile.

26 noiembrie 2019, ora 8:30
Complet: C1 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea asupra cauzei la data de 27.11.2019 . Soluţia se pune la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.

19 noiembrie 2019, ora 8:30
Complet: C1 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea asupra excepţiei la data de 26.11.2019. Soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.

22 octombrie 2019, ora 8:30
Complet: C1 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Acordă un nou termen de judecată pentru ca apărătorul apelanţilor să depună la dosar dovezi în susţinerea celor menţionate în şedinţă publică, în sensul că apelanta S.C. OMV PETROM S.A. ZONA DE PRODUCŢIE VI MUNTENIA CENTRAL a fost desfiinţată, nu mai există. Amână judecarea cauzei la 19.11.2019. Pronunţată în şedinţa publică de la 22 Octombrie 2019



Pagina principală