Informații dosare ce cuprind 18110/3/2024
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
18110/3/2024
Data înregistrării:
3 iunie 2024, ora 09:12:00
Data ultimei modificări:
28 mai 2025, ora 14:50:19
Instanță:
Tribunalul București
Secție:
Secţia a-VIII-a Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale
Materie:
litigii de muncă
Obiect:
calcul drepturi salariale
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
MIREA NICUŞOR - Reclamant
INSTITUTUL NAŢIONAL DE NEUROLOGIE ŞI BOLI NEUROVASCULARE - Pârât
CANĂ CRISTIAN - Reclamant
CIURTIN GHEORGHE - Reclamant
MOLDOVAN FLORIN - Reclamant
COTOI JEAN - Reclamant
SURCEL MARIN - Reclamant
BĂLAN CĂTĂLIN ADRIAN - Reclamant
DIVLAN VIOREL - ÎN VEDEREA DISCUTĂRII ADMISIBILITĂŢII ÎN PRINCIPIU A CERERII DE INTERVENŢIE - Intervenient în nume propriu
Ședințe:
16 decembrie 2024, ora 09:00
Complet: C30
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite acţiunea.
Obligă pârâtul către reclamanţi la plata către aceştia a diferenţelor dintre drepturile salariale cuvenite în conformitate cu Anexa nr. VII a Legii-cadru nr. 153/2017 (inclusiv sporurile) şi cele efectiv încasate, pentru perioada 01.07.2017-10.04.2020, în funcţie de perioada efectiv lucrată de fiecare reclamant în parte, sume actualizate cu indicele de inflaţie la data plăţii efective şi dobânda legală penalizatoare aferentă drepturilor salariale stabilite conform prezentei hotărâri de la data scadenţei fiecărui drept salarial până la data plăţii efective.
Obligă pârâtul către reclamanţi la plata cheltuielilor de judecată în cuantum de 2.400 lei (câte 300 lei pentru fiecare reclamant în parte), reprezentând onorariu avocaţial.
Cu apel în 10 de zile de la comunicare, cererea de exercitare a căii de atac urmând a fi depusă la Tribunalul Bucure?ti – Secţia a VIII-a Civilă, Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
Pronunţată, azi 16.12.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
4 decembrie 2024, ora 09:00
Complet: C30
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 16.12.2024. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică azi, 04.12.2024.
20 noiembrie 2024, ora 10:00
Complet: C30
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 04.12.2024. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică azi, 20.11.2024.
9 octombrie 2024, ora 10:00
Complet: C30
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână cauza pentru conceptarea şi citarea în cauză a intervenientului principal Divlan Viorel, precum şi comunicarea cererii de intervenţie voluntară în interes propriu către pârât.
Pagina principală