Informații dosare ce cuprind 193/1259/2024/a4
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
193/1259/2024/a4
Data înregistrării:
13 noiembrie 2024, ora 15:22:00
Data ultimei modificări:
23 ianuarie 2025, ora 13:39:15
Instanță:
Tribunalul Comercial Argeș
Secție:
,,,
Materie:
Faliment
Obiect:
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor CERERE ANULARE PROCES VERBAL AL ADUNĂRII CREDITORILOR DIN DATA DE 30.09.2024
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
CXA ECO PLAST CLEAR SRL - Debitor
D.G.R.F.P. PLOIEŞTI PRIN AJFP ARGEŞ - Creditor
CEC BANK SA - Creditor
ING BANK NV AMSTERDAM - Creditor
MINISTERUL FINANŢELOR ÎN CALITATE DE REPREZENTANT AL STATULUI ROMÂN - Creditor
Florina Anghelina - Creditor
ASOCIAŢIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARĂ "ECO" SIBIU - Creditor
EXPERT SERVICII VIDANJARE SRL - Creditor
CSG HIPERDISTRIBUTION SRL - Creditor
Năstăsescu Elena - Creditor
CAR SYSTEM ARGEŞ SRL - Creditor
VERTICAL GROUP SPEDITION SRL - Creditor
Angelina Floarea Georgeta - Creditor
BT LEASING TRANSILVANIA IFN SA - Creditor
ELECTROMEC SA - Creditor
Năstăsescu Elena - Contestator
Ședințe:
15 ianuarie 2025, ora 09:00
Complet: C2-Fond
Tip soluție: Respins
Soluția pe scurt: Admite excepţia tardivităţii.
Respinge cererea ca fiind tardiv formulată.
Cu apel în termen de 7 de zile de la comunicarea realizată prin publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cererea de apel se depune la Tribunalul Specializat Argeş.
Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi 15.01.2025, la Tribunalul Specializat Argeş.
4 decembrie 2024, ora 10:00
Complet: C2-Fond
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Dispune publicarea contestaţiei depusă de contestatoare în formă lizibilă, în Buletinul procedurilor de insolvenţă.
Dispune citarea contestatoarei cu menţiunea de a depune la dosar dovada achitării taxei judiciare de timbru în cuantum de 200 lei, sub sancţiunea anulării contestaţiei ca netimbrată.
Prorogă discuţiile cu privire la excepţia tardivităţii şi lipsei calităţii procesuale active a contestatoarei, invocate de creditoarea Cec Bank prin întâmpinare, precum şi cu privire la excepţia netimbrării, tardivităţii şi lipsei calităţii procesuale active a contestatoarei, invocate de administratorul judiciar prin întâmpinare, pentru următorul termen de judecată.
Amână judecarea cauzei la data de 15 Ianuarie 2025, completul C2-fond, sala 4, ora 09:00.
Pronunţată în şedinţa publică din 04 Decembrie 2024.
Pagina principală