Informații dosare ce cuprind 2139/275/2015

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 2139/275/2015
Data înregistrării: 29 decembrie 2015, ora 10:17:00
Data ultimei modificări: 25 mai 2026, ora 17:35:29
Instanță: Judecătoria Panciu
Secție: Mixt
Materie: Civil
Obiect: revendicare imobiliară
Stadiu procesual: Fond

Părți:
GÎNDEA LILIANALA CAB. AV. cIORTAN FLOREA - Reclamant
CUCU GHEORGHE - Pârât

Ședințe:
23 martie 2017, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Admite, în parte, actiunea civila, formulata de reclamanta GÎNDEA LILIANA, în contradictoriu cu pârâtul CUCU GHEORGHITA, având ca obiect revendicare, granituire, obligatie de face, servitute de vedere si demolare constructie, ca fiind întemeiata . Respinge capatul de cerere având ca obiect revendicare, ca fiind neîntemeiat. Respinge capatul de cerere având ca obiect servitute de vedere, ca fiind neîntemeiat. Respinge capatul de cerere având ca obiect demolare constructie(mutarea gardului), ca fiind neîntemeiat. Ia act ca pârâtul este de acord cu constructia streasinii si a ulucelor, pe cheltuiala sa astfel încât sa nu se mai scurga apa pluviala pe terenul proprietatea reclamantului. La punerea în executare a prezentei sentinte se vor avea în vedere schitele-anexa la raportul de expertiza, ce face parte integranta din hotarâre. Respinge capatul de cerere privind obligarea pârâtului la plata cheltuielilor de judecata(reprezentând onorariul de expert), catre reclamanta. Compenseaza onorariile de avocat. Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare. Cererea se va depune la registratura Judecatoriei Panciu. Pronuntata în sedinta publica, azi: 23.03.2017

16 martie 2017, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amâna pronuntarea la 23.03.2017 pentru a se depune concluzii scrise.

2 februarie 2017, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: 411 NCPC/242 CPC
Soluția pe scurt: În temeiul art.411 al.1 pct.2 Cod proc. civ. suspenda solutionarea cauzei, pentru lipsa partilor. Cu drept de recurs pe durata suspendarii. Pronuntata în sedinta publica, azi 2.02.2017.

19 ianuarie 2017, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Termen acordat la cererea aparatoarei pârâtului pentru a lua cunostinta de obiectiunile la raportul de expertiza depuse de reclamanta.

17 noiembrie 2016, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Termen acordat la data de 19.01.2017 la cererea partilor pentru a se lua cunostinta de raportul de expertiza topo.

6 octombrie 2016, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Termen acordat pentru lipsa raportului de expertiza topo.

1 septembrie 2016, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Termen acordat pentru lipsa raportului de expertiza topo.

16 iunie 2016, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Termen acordat în vederea efectuarii expertizei.

19 mai 2016, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Termen acordat în vederea administrarii probelor în cauza.

21 aprilie 2016, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Termen acordat pentru când reclamanta va depune acte de proprietate cu privire la terenul revendicat.

7 aprilie 2016, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Termen acordat pentru când reclamantul va depune raspuns la întâmpinare.

17 martie 2016, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Termen acordat la cererea aparatoarei pârâtului pentru a lua cunostinta de cererea depusa de reclamanta.

3 martie 2016, ora 11:30
Complet: Completul C5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Termen acordat pentru când reclamanta îsi va exprima punctul de vedere cu privire cererea de repunere în termenul de a depune întâmpinare la actiunea principala, cerere depusa de pârât.



Pagina principală