Informații dosare ce cuprind 2207/112/2022/a1

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 2207/112/2022/a1
Data înregistrării: 19 februarie 2025, ora 10:31:00
Data ultimei modificări: 28 aprilie 2025, ora 13:32:27
Instanță: Curtea de Apel Cluj
Secție: Secţia a II-a civilă
Materie: Faliment
Obiect: antrenare raspundere
Stadiu procesual: Apel

Părți:
SOC. CROP SHOES SRL - Debitor
OFICIUL REGISTRUL COMERŢULUI DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL BISTRIŢA-NĂSĂUD - Intimat
ULTRALEX SPRL - Lichidator
ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BISTRIŢA-NĂSĂUD - Apelant
CRISTE IOSIF - Intimat Creditor
Oprea Grigore - Intimat

Ședințe:
17 aprilie 2025, ora 09:00
Complet: AI 4
Tip soluție: Respingere apel
Soluția pe scurt: Respinge apelul declarat de apelanta DGRFP Cluj-Napoca prin AJFP Bistriţa-Năsăud împotriva sentinţei civile nr. 485 pronunţată la data de 30.12.2024 ]n dosarul nr. 2207/112/2022/a1 al Tribunalului Bistriţa-Năsăud pe care o păstrează în întregime. Decizia este definitivă şi executorie. Pronunţată în data de 17.04.2025 prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.



2. Numărul dosarului: 2207/112/2022/a1
Data înregistrării: 3 septembrie 2024, ora 13:50:00
Data ultimei modificări: 19 februarie 2025, ora 10:35:40
Instanță: Tribunalul Bistrița-Năsăud
Secție: SECŢIA a II-a CIVILĂ, DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV ŞI FISCAL
Materie: Faliment
Obiect: antrenare raspundere
Stadiu procesual: Fond

Părți:
SOC. CROP SHOES SRL - Debitor
OFICIUL REGISTRUL COMERŢULUI DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL BISTRIŢA-NĂSĂUD - Intimat
ULTRALEX SPRL - Lichidator
ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BISTRIŢA-NĂSĂUD - Reclamant
CRISTE IOSIF - Pârât Creditor
Oprea Grigore - Pârât

Ședințe:
30 decembrie 2024, ora 9:00
Complet: C4* Faliment
Tip soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Soluția pe scurt: Respinge, ca neîntemeiată, cererea formulată de creditorul reclamant Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Cluj-Napoca, prin Administraţia Judeţeană A Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud, în contradictoriu cu pârâţii CRISTE IOSIF şi OPREA GRIGORE, în cadrul procedurii insolvenţei reglementate de Legea nr. 85/2014 şi instituite asupra debitorului Societatea CROP SHOES SRL – în faliment, prin lichidator judiciar SCPI Ultralex SPRL. Cu drept de apel în termen de 07 zile de la comunicarea hotărârii, care se va realiza prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Cererea şi motivele de apel se depun la Tribunalul Bistriţa-Năsăud, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată astăzi, 30 decembrie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în condiţiile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.

20 decembrie 2024, ora 9:00
Complet: C4* Faliment
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea

6 decembrie 2024, ora 9:00
Complet: C4* Faliment
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea

22 noiembrie 2024, ora 12:00
Complet: C4* Faliment
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Respinge cererea formulată de reclamantul creditor Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Cluj-Napoca, prin Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud, având ca obiect instituire măsuri asiguratorii (sechestru asigurator şi poprire asiguratorie) asupra bunurilor din averea pârâţilor CRISTE IOSIF şi OPREA GRIGORE, în calitate de asociaţi şi foşti administratori statutari ai debitorului Societatea CROP SHOES SRL – în faliment, prin lichidator judiciar SCPI Ultralex SPRL. Cu drept de apel în termen de 5 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bistriţa-Năsăud. Soluţionată în şedinţa camerei de consiliu şi pronunţată astăzi, 22 noiembrie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, conform art. 402 Cod procedură civilă.

11 noiembrie 2024, ora 10:00
Complet: C4* Faliment
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În temeiul prevederilor art. 953 alin. 2 Cod procedură civilă raportat la art. 172 alin. 1 teza finală din Legea nr. 85/2014, dispune emiterea unei adrese către reclamantul Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Cluj-Napoca, prin Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud – cu menţiunea de a achita o cauţiune aferentă cererii de instituire măsuri asiguratorii în sumă de 1.906 lei şi a depune dovada la dosar, până cel mai târziu la termenul de judecată stabilit. Amână judecarea cauzei pentru data de 22 noiembrie 2024, ora 12.00, în şedinţa camerei de consiliu, fără citarea părţilor. Dată în şedinţa camerei de consiliu şi pronunţată astăzi, 11 noiembrie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, conform art. 402 Cod procedură civilă.

8 noiembrie 2024, ora 9:00
Complet: C4* Faliment
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru a se comunica întâmpinarea



Pagina principală