Informații dosare ce cuprind 236/2/2024
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
236/2/2024
Data înregistrării:
11 ianuarie 2024, ora 10:45:00
Data ultimei modificări:
25 februarie 2025, ora 12:43:58
Instanță:
Curtea de Apel București
Secție:
Secţia a VIII-a contencios administrativ şi fiscal
Materie:
contencios administrativ și fiscal
Obiect:
anulare act administrativ răspuns nr. 75420/13.12.2023
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
BÂRLĂDEANU ANA MARIA - Reclamant
GRANACI CRISTINA - Reclamant
ION ALINA GEORGIANA - Reclamant
IŞFAN IOANA SIMINA - Reclamant
MICLĂUŞ BĂDIN MARIA NICOLETA - Reclamant
NEAMŢU ANA - MARIA - Reclamant
VASILE DANIEL ALEXANDRU - Reclamant
VLAD DENISA MARIA - Reclamant
DECEBAL ADRIAN GHINOIU - Reclamant
RADU FLORIN GEAMĂNU - Reclamant
MINISTERUL JUSTIŢIEI - Pârât
MICLĂUŞ BĂDIN GEORGE MANDATAR PENTRU TOŢI RECLAMANŢII - Reclamant
Ședințe:
8 iulie 2024, ora 09:00
Complet: 8-Completul 21 fond
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Respinge, ca neîntemeiată, excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune invocată prin întâmpinare.
Respinge, ca neîntemeiată, excepţia tardivităţii, invocată prin întâmpinare.
Admite în parte cererea.
Anulează în parte, în privinţa reclamanţilor, Ordinul nr. 2069/25.10.2023 şi nr. 1184/C/12.07.2023, în ce priveşte data egalizării.
Obligă pârâtul la emiterea unui nou ordin pentru încadrarea salarială a reclamanţilor, în funcţie de situaţia fiecăruia, în sensul acordării drepturilor salariale prevăzute în ordinele menţionate anterior, începând cu data de 30.12.2021.
Obligă pârâtul la plata diferenţelor rezultate, actualizate cu indicele de inflaţie, alături de dobânda legală penalizatoare calculată de la data exigibilităţii fiecărei obligaţii lunare de plată până la data plăţii efective.
Respinge, în rest, cererea de chemare în judecată ca neîntemeiată.
Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare, care se depune la Curtea de Apel Bucureşti – Secţia a VIII-a Contencios administrativ şi fiscal.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 08.07.2024.
21 iunie 2024, ora 09:00
Complet: 8-Completul 21 fond
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 08.07.2024 şi stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Cale de atac, odată cu fondul.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 21.06.2024.
6 iunie 2024, ora 10:00
Complet: 8-Completul 21 fond
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 21.06.2024 şi stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Cale de atac, odată cu fondul.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 06.06.2024.
25 aprilie 2024, ora 11:00
Complet: 8-Completul 21 fond
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: lipsă procedură
Pagina principală