Informații dosare ce cuprind 2391/217/2022
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
2391/217/2022
Data înregistrării:
21 decembrie 2022, ora 15:13:00
Data ultimei modificări:
29 martie 2023, ora 16:54:28
Instanță:
Judecătoria Darabani
Secție:
Darabani
Materie:
Civil
Obiect:
cerere de valoare redusă
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
INVESTCAPITAL LTD- LA KRUK ROMANIA SRL - Reclamant
ATOMEI ALEXANDRU OVIDIU - Pârât
Ședințe:
22 martie 2023, ora 9:00
Complet: CCst
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: HOT
Admite în parte cererea de valoare redusă formulată de reclamanta INVESTCAPITAL LTD., înregistrată la Registrul Autorităţii de Servicii Financiare din Malta sub nr. C 62911, cu sediul în The Hub, Triq Sant’andrija, Sgn 1612 San Gwann, cu sediul procesual ales pentru comunicarea actelor de procedură în Mun. Târgovişte, Bulevardul Independenţei nr. 2C, jud. Dâmboviţa, în contradictoriu cu pârâtul A. A. O.
Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 403,61 lei cu titlu de debit principal, reprezentând contravaloarea serviciilor de comunicaţii furnizate, a sumei de 41,20 lei reprezentând penalită?i de întârziere, precum ?i a dobânzii legale penalizatoare calculată asupra debitului principal începând cu data de 30.03.2022 până la data plă?ii.
Respinge capătul de cerere privind obligarea pârâtului la plata sumei de 2210,74 lei, reprezentând daune pentru rezilierea contractului înainte de expirarea perioadei contractuale, ca neîntemeiat.
Obligă pârâtul la plata către reclamantă a cheltuielilor de judecată în cuantum de 50 de lei, reprezentând taxă judiciară de timbru.
Executorie de drept.
Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Darabani.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 22.03.2023.
Pagina principală