Informații dosare ce cuprind 2413/205/2023
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
2413/205/2023
Data înregistrării:
13 aprilie 2023, ora 08:30:00
Data ultimei modificări:
22 februarie 2024, ora 12:13:39
Instanță:
Judecătoria Câmpulung
Secție:
Judecatorie
Materie:
litigii cu profesioniștii
Obiect:
cerere de valoare redusă
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
INVESTCAPITAL LTD - PRIN REPREZENTANT CONVENŢIONAL GANŢOI, FURCULIŢA ŞI ASOCIAŢII - Reclamant
ILINCA AUREL MARIUS - Pârât
Ședințe:
11 octombrie 2023, ora 08:30
Complet: C9 - CC
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Admite în parte cererea de valoare redusă formulată de reclamanta INVESTCAPITAL LTD. în contradictoriu cu pârâtul ILINCA AUREL MARIUS.
Obligă pârâtul să plătească reclamantei suma de 134,84 lei reprezentând debit principal, suma de 16,28 lei reprezentând penalită?i de întârziere pentru fiecare zi calendaristică, calculate de creditorul iniţial asupra valorii totale a facturii, precum şi plata dobânzii legale penalizatoare de la data cesiunii de creanţă (30.03.2022) până la data achitării integrale a debitului.
Respinge capătul de cerere vizând daunele reziliere, taxele reziliere şi echipamente.
Obligă pârâtul să plătească reclamantei suma de 50 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă de timbru.
Executorie.
Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Câmpulung.
Pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, azi 11.10.2023, prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 402 C.pr.civ.
Pagina principală