Informații dosare ce cuprind 26274/94/2022

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 26274/94/2022
Numărul vechi:
Data înregistrării: 29 noiembrie 2022, ora 11:34:00
Data ultimei modificări: 9 martie 2026, ora 12:42:10
Instanță: Judecătoria Buftea
Secție: Secţia Civilă
Materie: Civil
Obiect: cerere de valoare redusă
Stadiu procesual: Fond

Părți:
SC AUTO CAR GRUP 1 SERVICE SRL - Reclamant
EUROINS ROMANIA ASIGURARE-REASIGURARE S.A., ÎN FALIMENT, REPREZENTATĂ PRIN LICHIDATOR JUDICIAR PROVIZORIU CITR - FILIALA BUCUREŞTI S.P.R.L - Pârât
BOGDAN DOREL - Intervenient

Ședințe:
2 martie 2026, ora 10:00
Complet: C 1 C.C.
Tip soluție: Închide dosarul
Soluția pe scurt: În temeiul art. 75 alin. (1) teza finală din Legea nr. 85/2014, constată încetată de drept acţiunea formulată de reclamanta S.C. AUTO CAR GRUP 1 SERVICE S.R.L. în contradictoriu cu intervenientul forţat BOGDAN DOREL şi pârâta EUROINS ROMANIA ASIGURARE-REASIGURARE S.A., în faliment, reprezentată prin lichidator judiciar provizoriu CITR - FILIALA BUCUREŞTI S.P.R.L. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Buftea. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei astăzi, 02.03.2026.

1 septembrie 2025, ora 10:00
Complet: C 1 C.C.
Tip soluție: Suspendat
Soluția pe scurt: Având în vedere Hotărârea nr. 6/26.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Buftea, prin care s-a adoptat forma de protest a suspendării activităţii de judecată, nu vor fi dispuse măsuri în prezenta cauză la acest termen de judecată, părţile urmând a fi înştiinţate prin citaţie cu privire la noul termen de judecată.

9 octombrie 2023, ora 10:00
Complet: C 1 C.C.
Tip soluție: Alte cauze
Soluția pe scurt: Admite cererea de suspendare de drept a judecăţii cauzei, formulată de pârâtă. În temeiul art. 262 alin. (4) din Legea nr. 85/2014, constată suspendată de drept judecata cererii de valoare redusă formulate de reclamanta S.C. AUTO CAR GRUP 1 SERVICE S.R.L. în contradictoriu cu intervenientul forţat BOGDAN DOREL şi pârâta EUROINS ROMANIA ASIGURARE-REASIGURARE S.A., în faliment, reprezentată prin lichidator judiciar provizoriu CITR - FILIALA BUCUREŞTI S.P.R.L. Cu drept de a formula recurs pe toata durata suspendării. Cererea de recurs se va depune la Judecătoria Buftea. astăzi, 09.10.2023.

12 iunie 2023, ora 10:00
Complet: C 1 C.C.
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru introducerea în cauză a lichidatorului judiciar, amână judecarea cauzei la data de 09.10.2023.

3 aprilie 2023, ora 10:00
Complet: C 1 C.C.
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru comunicare întâmpinării, amână judecarea cauzei.



Pagina principală