Informații dosare ce cuprind 2639/89/2019

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 2639/89/2019
Numărul vechi:
Data înregistrării: 20 aprilie 2023, ora 10:13:00
Data ultimei modificări: 3 iulie 2024, ora 11:03:33
Instanță: Curtea de Apel Iași
Secție: NCPP-Secţia penală şi pt cauze cu minori
Materie: Penal
Obiect: infracţiuni de corupţie (Legea nr. 78/2000)
Stadiu procesual: Apel

Părți:
FRĂSINEANU DĂNUŢ-ALEXANDRU - Inculpat apelant şi intimat în apelul procurorului
SC TADECO CONSULTING SRL - Inculpat apelant şi intimat în apelul procurorului
SC INTERDEVELOPMENT SRL - Inculpat apelant şi intimat în apelul procurorului
MINISTERUL FONDURILOR EUROPENE - Parte civilă Intimată
PĂUNESCU RADU-DAN - Reprezentant legal

Ședințe:
25 iunie 2024, ora 09:00
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Soluţionare
Soluția pe scurt: I. În temeiul art. 421 alin.1 pct. 2 lit. a din Codul de procedură penală, admite apelurile formulate de inculpaţii Frăsineanu Dănuţ Alexandru, S.C. Tadeco Consulting S.R.L. şi S.C. Interdevelopment S.R.L. împotriva sentinţei penale nr. 54/27.03.2023, pronunţată de Tribunalul Vaslui în dosarul nr. 2639/89/2019. Desfiintează în parte, pe latură civilă, sentinta apelată si în rejudecare: Înlătură dispozitiile privind temeiul răspunderii civile delictuale a inculpatilor Frăsineanu Dănuţ Alexandru, S.C. Tadeco Consulting S.R.L. şi S.C. Interdevelopment S.R.L. constând în răspunderea comitentilor pentru prespusi, prev. de art. 1373 din Codul civil. Modifică data de la care curg accesoriile pentru debitul principal retinut în sarcina inculpatilor Frăsineanu Dănuţ Alexandru, S.C. Tadeco Consulting S.R.L. şi S.C. Interdevelopment S.R.L, în sensul că dobânzile şi actualizarea cu indicele de inflaţie aferente debitului principal în sumă de 168.733,47 lei, curg de la data de 24.09.2013. Mentine celelate dispozitii ale sentintei apelate care nu sunt contrare prezentei decizii. II. În temeiul art. 421 alin.1 pct. 1 lit. b din Codul de procedură penală, respinge, ca nefondat, apelul formulat de Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie si Justitie – D.N.A. – Serviciul Teritorial Iasi împotriva sentinţei penale nr. 54/27.03.2023 pronunţată de Tribunalul Vaslui în dosarul nr. 2639/89/2019. În temeiul art. 275 alin.3 din Codul de procedură penală, cheltuielile judiciare efectuate pentru solutionarea apelurilor rămân în sarcina statului. Definitivă. Pronuntată, azi, 25.06.2024 prin punerea la dispozitia părtilor si a procurorului prin mijlocirea grefei instantei.

21 iunie 2024, ora 09:00
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 25.06.2024, în vederea finalizării motivării. Pronuntarea va avea loc prin punerea hotărârii la dispoziţie prin mijlocirea grefei instanţei.

29 mai 2024, ora 09:00
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Având în vedere imposibilitatea constituirii completului de apel, faţă de dispoziţiile art. 121 alin. 2 din Regulamentul de ordine interioară al instanţelor judecătoreşti, amână pronunţarea la data de 21.06.2024, când soluţia va fi pusă la dipsoziţie prin mijlocirea grefei instanţei.

29 aprilie 2024, ora 09:00
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Având în vedere imposibilitatea constituirii completului de apel, faţă de dispoziţiile art. 121 alin. 2 din Regulamentul de ordine interioară al instanţelor judecătoreşti, amână pronunţarea la data de 29.05.2024, când soluţia va fi pusă la dipsoziţie prin mijlocirea grefei instanţei.

27 martie 2024, ora 09:00
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 29.04.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţie prin mijlocirea grefei instanţei.

23 februarie 2024, ora 09:00
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 27.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţie prin mijlocirea grefei instanţei.

20 decembrie 2023, ora 09:00
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 23.02.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţie prin mijlocirea grefei instanţei.

7 noiembrie 2023, ora 09:00
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 20.12.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţie prin mijlocirea grefei instanţei.

12 septembrie 2023, ora 13:15
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Stabileşte pronunţarea la data de 07.11.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţie prin mijlocirea grefei instanţei.

8 septembrie 2023, ora 09:00
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Respinge cererea de sesizare a Curţii de Justiţie a Uniunii Europene formulată de DNA Serviciul Teritorial Iaşi. Respinge ca rămasă fără obiect cererea de suspendare a judecăţii formulată de DNA Serviciul Teritorial Iaşi. Pronunţată prin punerea la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin intermediul grefei instanţei, azi, 08.09.2023.

6 septembrie 2023, ora 09:00
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea asupra cererii de sesizare a CJUE şi a cererii de suspendare a prezentei cauze, formulate de DNA - Serviciul Teritorial Iaşi, la data de 08.09.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţie prin mijlocirea grefei instantei.

28 iunie 2023, ora 09:00
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Având în vedere Hotărârea nr. 4 din data de 20.06.2023 a Adunării generale a judecătorilor Curţii de Apel Iaşi, prin care s-a decis adoptarea unei acţiuni de protest care presupune judecarea numai a unor cauze în materie penală, respectiv a celor cu inculpaţi aflaţi sub puterea măsurilor preventive, a celor de competenţa judecătorului de drepturi şi libertăţi şi a cauzelor în care este posibilă intervenirea prescrip?iei răspunderii penale, amână pronunţarea asupra cererii de sesizare a CJUE şi a cererii de suspendare a prezentei cauze, formulate de DNA - Serviciul Teritorial Iaşi, la data de 06.09.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţie prim mijlocirea grefei instan?ei.

13 iunie 2023, ora 12:30
Complet: NCPP-Penal-Apel_6
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Stabileşte pronunţarea asupra cererii de sesizare a CJUE şi a cererii de suspendare a prezentei cauze, formulate de DNA - Serviciul Teritorial Iaşi, la data de 28.06.2023. Amână judecarea cauzei şi stabileşte termen în apel la data de 12.09.2023, ora 13.15.



2. Numărul dosarului: 2639/89/2019
Numărul vechi:
Data înregistrării: 20 decembrie 2019, ora 10:50:00
Data ultimei modificări: 15 octombrie 2024, ora 11:31:12
Instanță: Tribunalul Vaslui
Secție: PENAL
Materie: Penal
Obiect: infracţiuni de corupţie (Legea nr. 78/2000) -art 18 indice 1 alin 1 din legea 78/2000
Stadiu procesual: Fond

Părți:
FRĂSINEANU DĂNUŢ-ALEXANDRU - Inculpat
SC TADECO CONSULTING SRL - Inculpat
SC INTERDEVELOPMENT SRL - Inculpat
MINISTERUL FONDURILOR EUROPENE - Parte civilă
SC TADECO CONSULTING SRL, PRIN ADMINISTRATOR PĂUNESCU RADU DAN - Inculpat
PĂUNESCU RADU-DAN - Reprezentant legal

Ședințe:
27 martie 2023, ora 09:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Condamnare fără acord de recunoaştere
Soluția pe scurt: În temeiul disp.art. art.396 al.6 N.C.P.P cu referire la art. 153 alin.1 N.C.P., raportat la art. 16 al.1 lit.f) N.C.P.P., încetează procesul penal, ca urmare a intervenirii prescripţiei răspunderii penale, sub aspectul laturii penale, faţă de inculpatii: 1. FRĂSINEANU DĂNUŢ-ALEXANDRU, cu privire la infracţiunea de participaţie improprie la infracţiunea de „folosirea sau prezentarea cu rea-credinţă de documente ori declaraţii false, inexacte sau incomplete, dacă fapta are ca rezultat obţinerea pe nedrept de fonduri din bugetul general al Uniunii Europene sau din bugetele administrate de aceasta ori în numele ei, faptă prevăzută de disp. art. 52 alin. (3) Cod penal, rap. la disp. art. 18 ind.1 alin. (1) din Legea nr. 78/2000, cu aplicarea disp. art. 5 alin. (1) Cod penal, 2. SC TADECO CONSULTING S.R.L. (denumire anterioară FICHTNER ENVIRONMENT S.R.L.), , cu privire la infracţiunea de participaţie improprie la infracţiunea de folosirea sau prezentarea cu rea-credinţă de documente ori declaraţii false, inexacte sau incomplete, dacă fapta are ca rezultat obţinerea pe nedrept de fonduri din bugetul general al Uniunii Europene sau din bugetele administrate de aceasta ori în numele ei, prevăzută dc disp. art. 52 alin. (3) Cod penal, rap. la disp. art. 18 ind.1 alin. (1) din Legea nr. 78/2000, cu aplicarea disp. art. 5 alin. (1) Cod penal, 3. SC INTERDEVELOPMENT S.R.L, cu privire la infracţiunea de participaţie improprie la infracţiunea de folosirea sau prezentarea cu rea-credinţă de documente ori declaraţii false, inexacte incomplete, dacă fapta are ca rezultat obţinerea pe nedrept de fonduri din bugetul general al Uniunii Europene sau din bugetele administrate de aceasta ori în numele ei, faptă prevăzută de disp. art. 52 alin. (3) Cod penal, rap. la disp. art. 18 ind.1 alin .(1)din Legea nr. 78/2000, cu aplicarea disp. art. 5 alin. (1) Cod penal. În baza art. 19,25,397 şi 404 al.4 lit.i) N.C.P.P., art.1164, 1349,1357,1358,1373,1381,1382,1383,1385,1386 N.C.C , admite actiunea civilă formulată de către partea civilă Ministerul Fondurilor Europene Bucureşti, şi dispune obligarea, în solidar, a inculpaţilor Frăsineanu Dan Alexandru, SC TADECO CONSULTING S.R.L BUCUREŞTI şi SC INTERDEVELOPMENT S.R.L BUCUREŞTI, la plata către partea civilă Ministerul Fondurilor Europene Bucureşti a sumei de 168.733,47 lei, la care se vor adăuga dobânzile aferente şi actualizarea cu indicele de inflaţie de la momentul producerii prejudiciului (26-VIII-2013)şi până la achitarea integrală a acestuia În baza art. 397 al.3, raportat la art. 25 al.3 N.C.P.P dispune desfiinţarea înscrisurilor falsificate, astfel: - Foaie de prezenţă pentru expert Donose Constantin, poziţia Diriginte de şantier CLI, aferentă lunii iulie 2013 (vol. 17, fila 88); - Declaraţie pentru expert Donose Constantin, poziţia Diriginte de şantier CLI, din data de 08.08.2013 (vol. 17, fila 89); - Foaie de prezenţă pentru expert Ignătescu Dan Ioan, poziţia Diriginte de şantier CL3, aferente lunii iulie 2013 (vol. 17, fila 90); - Declaraţie pentru expert Ignătescu Dan Ioan, poziţia Diriginte de şantier CL3, din data de 02.08.2013 (vol. 17, fila 91); - Foaie de prezenţă pentru expert Nelu Rotaru, poziţia Inginer SSM aferentă lunii iulie 2013 (vol. 17, fila 92); - Declaraţie pentru expert Nelu Rotam, poziţia Inginer SSM, din data de 02.08.2013 (vol. 17, fila 93); - Foaie de prezenţă pentru expert Bogdan Apostol, poziţia Ataşamentist Roşieşti aferente lunii iulie 2013 (vol. 17, fila 94); - Declaraţie pentru expert Bogdan Apostol, poziţia Ataşamentist Roşieştî, din data de 02.08.2013 (vol. 17, fila 95); - Foaie de prezenţă pentru expert Donose Constantin, poziţia Diriginte de şantier CLI, aferente lunii iunie 2013 (vol. 17, fila 120); - Declaraţie pentru expert Donose Constantin, poziţia Diriginte de şantier CLI, din data de 03.07.2013 (vo.17, fila 121); - Foaie de prezenţă pentru expert Ignătescu Dan loan, poziţia Diriginte de şantier CL3, aferente lunii iunie 2013 (vo. 17, fila 122); - Declaraţie pentru expert Ignătescu Dan loan, poziţia Diriginte de şantier CL3, din data de 03.07.2013 (vol. 17, fila 123); - Foaie de prezenţă pentru expert Nelu Rotaru, poziţia Inginer SSM aferentă lunii iunie 2013 (vol. 17, fila 124); - Declaraţie pentru expert Nelu Rotaru, poziţia Inginer SSM, din data de 03.07.2013 (vol. 17, fila 125); - Foaie de prezenţă pentru expert Bogdan Apostol, poziţia Ataşamentist Roşieşti aferente lunii iunie 2013 (voi 17, fila 126); - Declaraţie pentru expert Bogdan Apostol, poziţia Ataşamentist Roşieşti, din data de 03.07.2013 (voi 17, fila 127); - Foaie de prezenţă pentru expert Nelu Rotaru, poziţia Inginer SSM aferentă lunii mai 2013 (voi 17, fila 149); - Declaraţie pentru expert Nelu Rotaru, poziţia Inginer SSM, din data de 08.06.2013 (voi. 17, fila 150); - Foaie de prezenţă pentru expert Donose Constantin, poziţia Diriginte de şantier CLI, aferente lunii mai 2013 (vol. 17, fila 151); - Declaraţie pentru expert Donose Constantin, poziţia Diriginte de şantier CLI, din data de 08.06.2013 (vol. 17, fila 152); - Foaie de prezenţă pentru expert Ignătescu Dan Ioan, poziţia Diriginte de şantier CL3, aferente lunii mai 2013 (vol. 17, fila 153); - Declaraţie pentru expert Ignătescu Dan Ioan, poziţia Diriginte de şantier CL3, din data de 08.06.2013 (vo. 17, fila 154); - Foaie de prezenţă pentru expert Bogdan Apostol, poziţia Ataşamentist Roşieşti aferente lunii mai 2013 (vol. 17, fila 155); - Declaraţie pentru expert Bogdan Apostol, poziţia Ataşamentist Roşieşti, din data de 08.06.2013 (vol. 17, fila 156), şi 2) Desfiinţarea parţială a următoarelor înscrisuri ce cuprind menţiuni false: - Factura fiscală seria FE 2013 nr. 0024 din 26.08.2013, în valoare de 1.164.083,59 lei (938.777,38 lei fără TVA), emisă de FICHTNER ENVIRONMENT S.R.L. către Judeţul Vaslui - numai în ceea ce priveşte suma de 168.733,47 lei, aferentă unor servicii care nu au fost prestate în realitate (vol 17, fila 45); - Raport Financiar Intermediar nr. 5 - numai în ceea ce priveşte menţiunile referitoare la următoarele poziţii: diriginte de şantier CL 1, diriginte de şantier CI 3, inginer SSM şi ataşamentist Roşieşti (voi. 17, fila 60); - Centralizator pontaj Trimestrul 5 01.05.2013 — 31.07.2013 —numai în ceea ce priveşte menţiunile referitoare la următoarele poziţii: diriginte de şantier CL 1, diriginte de şantier CI 3, inginer SSM şi ataşamentist Roşieşti (voi. 17, fila 62). înscrisurile a căror desfiinţare, parţială sau totală, urmează a fi dispusă sunt ataşate, în original, la dosarul prezentei cauze, acestea fiind identificate şi ridicate cu ocazia percheziţiilor domiciliare efectuate la sediul Consiliului Judeţean Vaslui. În temeiul disp.art. 404 al.4 lit.d N.C.P.P., dispune menţinerea măsurilor asiguratorii, astfel : 1)poprirea asiguratorie, prin indisponibilizarea sumei de 168.733,47 RON, consemnată de inculpata SC.Interdevelopment SRL. în contul bancar nr. RO nr.RO31BACX 0000000486004000 deschis la Unicredit Bank SA, dispusă prin Decizia nr.32/CJ/10-VI-2021 a Curţii de Apel Iaşi. 2)sechestru asigurator dispus prin Ordonanţa de luare a măsurilor asiguratorii din data de 10-XII-2019, în dosarul nr.58/P/2019 al D.N.A.Iaşi, prin Procesul Verbal de aplicare a sechestrului din data de 11-XII-2019 întocmit în dosarul nr.58/P/2019 al D.N.A. Iaşi , asupra bunurilor inculpatului Frăsineanu Dan Alexandru a cotei de 1 din imobilul situat în judeţul Teleorman, mun.Alexandria, str. Viitorului nr.9, înscris în Cartea Funciară nr.23170 a Municipiului Alexandria, imobil compus din : -teren intravilan, având nr. cadastral/topografic 21370, cu suprafaţa în acte de 1120 mp. şi suprafaţa măsurată de 1134 m.p. -locuinţa cu nr. cadastral 23170-C1, având 1 nivel şi suprafaţa construită la sol de 117 m.p. -anexa cu nr. cadastral 23170-C2, cu suprafaţa construită la sol de 72 mp. 3)poprirea până la concurenţa valorii de 168.733,47 lei a sumelor de bani datorate cu orice titlu de către terţe persoane juridice existente sau care urmează a fi virate în conturile de trezorerie deschise la Activitatea de trezorerie şi contabilitate a Mun.Bucureşti în numele inculpatei SC.Tadeco Consulting SRL.,faţă de SC.Fichtner Environment SRL.,dispusă prin Ordonanţa de luare a măsurii asiguratorii în dosarul nr.58/P/2019 al D.N.A. Serviciul Teritorial Iaşi, la care se vor adăuga şi accesoriile aferente, constând în dobânzile aferente şi actualizările cu indicele de inflaţie de la momentul producerii prejudiciului, (26-VIII-2013)şi până la momentul plăţii efective. În baza art. 272 al.1, art.274 al.2, art.275 al.1 pct.1 lit.c şi 398 N.C.P.P., obliga pe fiecare inculpat în parte la plata cheltuielilor judiciare avansate de stat, în cuantum de 9000 lei, din care suma de 2439,16 lei, reprezintând cheltuielile judiciare avansate de stat în cursul urmăririi penale şi suma de 6560,84 lei, reprezentând cheltuielile judiciare avansate de stat în cursul cercetării judecătoreşti. Ia act că inculpaţii au fost asistaţi de avocaţi aleşi. În baza art.272 al.1, 276 al.3, 6 N.C.P.P., raportat la art. 175 al.5 N.C.P.P., art.451 al.1, art.455 N.C.P.C, obligă, în solidar, inculpaţii Frăsineanu Dan Alexandru, SC.Tadeco Consulting SRL şi SC.Interdevelopment SRL să achite suma de 8030 lei către expertul Grigoraş Dorin, reprezentând diferenţa de achitat pentru efectuarea Raportului de Expertiză Tehnică în Construcţii şi să achite suma de 1600 lei către expertul Coşer Fănel, reprezentând diferenţa de achitat pentru efectuarea Raportului de Expertiză Financiar-Contabilă. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată, azi, 27.03.2023, prin punerea hotărârii la dispoziţia inculpaţtilor, a părţii civile şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei.

20 martie 2023, ora 09:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronun?area la data de 27.03.2023.

3 martie 2023, ora 09:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 20.03.2023.

31 ianuarie 2023, ora 13:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Stabileşte pronun?area la data de 3.03.2023.

10 ianuarie 2023, ora 12:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru a se lua la cunoştinţă de rap.la expertiză întocmit de dl.expert Grigora?,amână cauza.

8 decembrie 2022, ora 11:30
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: la solicitarea scrisă a dl.expert Grigora?, amână cauza la data de 10.01.2023, ora 12,00.

18 octombrie 2022, ora 12:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: la solicitarea expertului Grigoraş va amâna cauza.

16 septembrie 2022, ora 11:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru a se reveni cu adresă către expertul Grigora? Dorin în vederea înaintării raportului de expertiză tehnică la dosarul cauzei.

20 iulie 2022, ora 11:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: La solicitarea expertului şi pentru lipsa raportului de expertiză

31 mai 2022, ora 11:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: faţă de lipsa raportului de expertiză, amână cauza.

19 aprilie 2022, ora 11:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: la solicitarea scrisă a expertilor, amână cauza la data de 31.05.2022, ora 11,00.

18 martie 2022, ora 11:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: la solicitarea dl.expert Grigora? Dorin, amână cauza la data de 19.04.2022, ora 11,00.

7 februarie 2022, ora 11:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: la solicitarea scrisă a dl.expert Coşer Fănel şi a apărătorilor inculpaţilor, amână cauza.

9 decembrie 2021, ora 11:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: in vederea efectuării expertizelor acordă termen la data de 7 febr.2022, ora 11,00.

11 noiembrie 2021, ora 11:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru când se va emite adresă către Biroul de Experţi din cadrul Tribunalului Vaslui

8 octombrie 2021, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru a se discuta şi a se pronunţa instanţa cu privire la proba cu expertiza solicitată în cauză de inculpati, amână cauza la data de 11.11.2021, ora 11,00.

3 septembrie 2021, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: amână cauza pentru a fi citată martora Alexandrov Mariela cu mandat de aducere

8 iulie 2021, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: având în vedere lipsa martorilor, amâna judecata cauzei la data de 03.09.2021, ora 10.00.

22 iunie 2021, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: faţă de lipsa martorilor şi a dosarului de fond care a fost înaintat Curţii de Apel Iaşi, amână cauza la data de 8 iulie 2021, ora 10,00.

25 mai 2021, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: faţă de lipsa nejustificată a celorlalti trei martori dispusi pentru audiere in prezenta cauză, amână cauza la data de 22 iunie 2021, ora 10,00.

14 mai 2021, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: amână cauza pentru administrarea probelor suplimentare solicitate de inculpata SC Tadeco Consulting SRL prin apărător.Dispune citarea expertilor înlocuitori în calitate de martori.

29 aprilie 2021, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: cu privire la solicitarea inculpatei SC Tadeco Consulting SRL prin apărătorul ales referitoare la administrarea probatoriului suplimentar asupra căruia instanţa se va pronunţa prin încheiere, amână cauza

8 aprilie 2021, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: la solicitarea reprezentantului Ministerului Public pentru a lua la cunoştinţă de solicitarea de reaudierea martorilor din lucrări şi de documentaţia depusă la dosarul cauzei de către apărătorul inculpatului Frăsineanu, va dispune amânarea cauzei la data de 29 aprilie 2021, ora 10,00.

16 martie 2021, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: amână cauza faţă de lipsa de apărare a inculpatei SC Tadeco Consulting SRL Bucureşti.Prorogă discutarea cu privire la aplicarea legii penale mai favorabile.

2 martie 2021, ora 10:30
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: la solicitarea scrisă de amânare pe motive medicale a doamnei avocat Rusu Simona, acordă termen la data de 16 martie 2021, ora 10,00.

8 februarie 2021, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru a se face dovada achitării onorariului de experti şi pentru a-şi exprima un punct de vedere dna expert parte faţă de rap.de expertiză întocmit în cauză, amână cauza.

15 ianuarie 2021, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru achitarea diferenţei de onorariu de expert in cuantum de 1000 lei şi pentru ca experta parte să-şi exprime opinia dacă va considera necesar cu privire la efectuarea expertizei, amână cauza.

11 decembrie 2020, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru a se lua la cunoştinţă de raportul de expertiză financiar-contabilă, amână cauza.

20 noiembrie 2020, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: faţă de lipsa martorului Ignătescu Dan-Ioan şi faţă de lipsa raportului de expertiză financiar-contabilă,amână cauza la data de 11.12.2020, ora 10,00.

23 octombrie 2020, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: faţă de cererile de amânare formulate în scris de doamna expert Creangă Elena şi de către apărătorul ales al inculpatei SC Interdevelopment SRL Bucureşti, fiind întemeiate, amână cauza la data de 20.11.2020, ora 10,00.

18 septembrie 2020, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru respectarea principiului continuităţii completului al cărui titular este în prezent în concediu medical, amână cauza la data de 23 oct.2020, ora 10,00.

24 iulie 2020, ora 11:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru citarea martorei Chelaru Maricica cu mandat de aducere şi a celorlalţi martori Ignătescu şi Creţu, amână cauza. Se va reveni cu adresă către dna expert Creangă Elena.

10 iulie 2020, ora 10:00
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru a fi citati şi restul martorilor din lucrări, pentru administrarea probelor propuse de inculpata SC Interdevelopment SRL prin apărător, amână cauza. Emite adrese expertului desemnat şi expertului -parte în vederea efectuării expertizei financiar-contabile dispusă în cauză.

22 iunie 2020, ora 09:30
Complet: + COMPLET P3 CPF
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru a fi citati o parte din martorii din lucrări, amână cauza.



Pagina principală