Informații dosare ce cuprind 27803/211/2024
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
27803/211/2024
Numărul vechi:
Data înregistrării:
19 noiembrie 2024, ora 08:39:00
Data ultimei modificări:
6 mai 2026, ora 10:03:29
Instanță:
Judecătoria Cluj Napoca
Secție:
Civil
Materie:
Civil
Obiect:
somaţie de plată
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
AICHINGER MARIA-MAGDALENA - Creditor
MI& DI GROUNDWORKS SRL - Debitor
LUP MIHAI - Debitor
Ședințe:
3 aprilie 2026, ora 09:00
Complet: Complet C23-NCPC - Nou
Tip soluție: Respinge cererea
Soluția pe scurt: Respinge cererea de emitere a ordonanţei de plată formulată de către creditoarea AICHINGER MARIA-MAGDALENA, în contradictoriu cu debitorii MI&DI GROUNDWORKS SRL ?i LUP MIHAI, ca inadmisibilă.
Respinge cererea creditoarei privind obligarea debitorilor la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată.
Respinge cererea debitorului LUP MIHAI privind obligarea creditoarei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată.
Ia act de solicitarea debitoarei MI&DI GROUNDWORKS SRL privind solicitarea cheltuielilor de judecată pe cale separată.
Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare.
Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Cluj-Napoca.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 03.04.2026.
18 martie 2026, ora 10:00
Complet: Complet C23-NCPC - Nou
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 03.04.2026.
1 octombrie 2025, ora 10:00
Complet: Complet C23-NCPC - Nou
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Având în vedere forma de protest adoptată prin Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor nr. 5/26.08.2025, constând în amânarea judecării cauzelor pe perioadă nedeterminată, şi faţă de împrejurarea că prezenta cauză nu se regăseşte pe lista cauzelor urgente care se judecă pe durata formei de protest adoptate, va amâna judecarea cauzei pentru data de 18.03.2026.
Pagina principală