Informații dosare ce cuprind 2822/2/2025
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
2822/2/2025
Numărul vechi:
Data înregistrării:
29 aprilie 2025, ora 15:17:00
Data ultimei modificări:
18 decembrie 2025, ora 12:26:40
Instanță:
Curtea de Apel București
Secție:
Secţia a VIII-a contencios administrativ şi fiscal
Materie:
contencios administrativ și fiscal
Obiect:
comisie rogatorie dos.136/35/2016
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
ROZA PROD SRL - Reclamant
A.N.A.F. – DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE BUCUREŞTI, ÎN REPREZENTAREA ADMINISTRAŢIEI FISCALE PENTRU CONTRIBUABILII MIJLOCII - Pârât
DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR CLUJ NAPOCA PRIN ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE SATU MARE - Pârât
Ședințe:
20 noiembrie 2025, ora 9:30
Complet: 8-Completul 11 fond
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Constată parcursă procedura administrării probei testimoniale prin comisie rogatorie prin imposibilitatea audierii martorului.
Înaintează Curţii de Apel Oradea fotocopie certificată a dosarului cauzei.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 20.11.2025.
13 noiembrie 2025, ora 10:30
Complet: 8-Completul 11 fond
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 20.11.2025.
Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 13.11.2025.
11 septembrie 2025, ora 10:00
Complet: 8-Completul 11 fond
Tip soluție: Suspendat
Soluția pe scurt: În baza Hotărârii nr. 2/26.08.2025, a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Curţii de Apel Bucureşti, dispune suspendarea soluţionării prezentei cauze.
19 iunie 2025, ora 12:00
Complet: 8-Completul 11 fond
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Având în vedere lipsa la acest termen de judecată a martorului care a fost citat cu mandat de aducere, precum şi menţiunile din procesul verbal încheiat de Poliţia sectorului 4 Bucureşti, în temeiul disp.art. 313 CPC, urmează să dispună pentru următorul termen de judecată emiterea unui nou mandat de aducere, cu avertisment de amendă în caz de neprezentare,
De asemenea se va efectua şi o notă telefonică către numărul de telefon al martorului indicat în procesul-verbal pentru a i se aduce la cunoştinţă termenul acordat şi cu privire la obligaţia de a se prezenta.
22 mai 2025, ora 12:00
Complet: 8-Completul 11 fond
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În vederea citării martorului Păun Mihăiţă şi cu mandat de aducere, va dispune amânarea cauzei şi acordarea unui nou termen de judecată.
Pagina principală