Informații dosare ce cuprind 3155/117/2022
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
3155/117/2022
Numărul vechi:
Data înregistrării:
4 mai 2023, ora 12:02:00
Data ultimei modificări:
20 septembrie 2024, ora 14:51:01
Instanță:
Curtea de Apel Cluj
Secție:
Secţia a IV-a pentru litigii de muncă şi asigurări sociale
Materie:
litigii de muncă
Obiect:
calcul drepturi salariale
Stadiu procesual:
Apel
Părți:
PARCHETUL DE PE LÂNGĂ ÎNALTA CURTE DE CASAŢIE ŞI JUSTIŢIE - Intimat Pârât
STAN CRISTINA - Apelant Reclamant
PARCHETUL DE PE LÂNGĂ CURTEA DE APEL TG. MUREŞ - Apelant Pârât
PARCHETUL DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL HARGHITA - Apelant Pârât
CONSILIUL NAŢIONAL PENTRU COMBATEREA DISCRIMINĂRII - Intimat
UNGUREAN ANA MARIA - Apelant Reclamant
SUCIU RAMONA - Apelant Reclamant
MICLOŞ JULIAN - Apelant Reclamant
POP RAREŞ - Apelant
Ședințe:
18 iunie 2024, ora 09:00
Complet: A1
Tip soluție: Schimbat în parte
Soluția pe scurt: Admite apelul declarat de pârâtul Min. Public - Parchetul de pe lângă CA Tg. Mureş şi Parchetul de pe lângă Tribunalul Harghita împotriva sentinţei civile nr. 572 din 14.03.2023 a Tribunalului Cluj, pronunţată în dosar nr. 3155/117/2022, pe care o schimbă în parte în sensul că respinge în tot cererea de chemare în judecată formulată de reclamanţii Micloş Julian şi alţii, în contradictoriu cu pârâţii Min. Public- Parchetul de pe lângă ÎCCJ, Parchetul de pe lângă CA Tg. Mureş, Parchetul de pe lângă Trib. Harghita.
Menţine restul dispoziţiilor sentinţei atacate care nu contravin prezentei decizii.
Respinge ca nefondat apelul declarat de reclamanţii Micloş Julian ş.a. împotriva aceleiaşi sentinţe.
Definitivă.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 18.06.2024.
10 iunie 2024, ora 11:00
Complet: A1
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronun?area pentru data de 18 iunie 2024 când soluţia se va pune la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
4 octombrie 2023, ora 10:00
Complet: A3
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Urmare admiterii declaraţilor de abţinere formulate de membrii completului A3 acest dosar a fost repartizat completului A1.
4 octombrie 2023, ora 10:00
Complet: A1
Tip soluție: Repus pe rol
Soluția pe scurt: Repune cauza pe rol şi suspendă cauza în temeiul art.517 (1, ind.1) C.proc. civ. până la soluţionarea RIL în dosar nr. 2393/1/2023, faţă de constatarea că soluţionarea prezentei cauze depinde de dezlegarea problemei de drept ce face obiectul acestei sesizări pentru RIL.
14 septembrie 2023, ora 11:00
Complet: A4
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Încuviinţează cererea de abţinere formulată de doamnele judecător Corina Mihaela Şiman şi Simona Cristea de la soluţionarea apelului care fac obiectul dosarului nr. 3155/117/2022 al Curţii de Apel Cluj. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 14.09.2023.
13 septembrie 2023, ora 10:00
Complet: A3
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână cauza pentru soluţionarea declaraţiei de abţinere formulată de doamnele judecător Şiman Corina Mihaela şi Cristea Simona-Georgeta.
Pagina principală