Informații dosare ce cuprind 3175/182/2024

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 3175/182/2024
Data înregistrării: 5 martie 2024, ora 10:00:00
Data ultimei modificări: 18 noiembrie 2024, ora 13:22:07
Instanță: Judecătoria Baia Mare
Secție: Secţia Civilă
Materie: Civil
Obiect: înlocuire amendă cu muncă în folosul comunităţii
Stadiu procesual: Fond

Părți:
COMUNA SATULUNG PRIN PRIMAR - Petent
BALOG ROMEO MĂLIN - Pârât

Ședințe:
1 noiembrie 2024, ora 08:30
Complet: Completul nr. 5 Civil dr.familiei si minori NCPC
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite cererea de chemare în judecată formulată de petentul U.A.T. SATULUNG în contradictoriu cu intimatul BALOG ROMEO MALIN. Dispune înlocuirea amenzii contravenţionale în cuantum total de 17.600 lei, aplicată prin procesele-verbale de contraven?ie seria ... nr. ..., seria ... nr. ..., seria ... nr. ..., seria ... nr. ..., seria ... nr. ..., seria ... nr. ..., cu sanc?iunea obligării intimatei la prestarea unei activităţi în folosul comunităţii, pe o durată de 300 de ore, pe raza localită?ii de domiciliu a contravenientului. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Baia Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 01.11.2024.

18 octombrie 2024, ora 08:30
Complet: Completul nr. 5 Civil dr.familiei si minori NCPC
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea soluţiei în cauză la data de 01.11.2024, stabilind în temeiul dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

3 octombrie 2024, ora 8:30
Complet: Completul nr. 5 Civil dr.familiei si minori NCPC
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea soluţiei în cauză la data de 18.10.2024, stabilind în temeiul dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.



Pagina principală