Informații dosare ce cuprind 327/102/2024

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 327/102/2024
Numărul vechi:
Data înregistrării: 27 iunie 2024, ora 09:24:00
Data ultimei modificări: 6 martie 2026, ora 11:35:13
Instanță: Curtea de Apel Târgu Mureș
Secție: Secţia I civilă
Materie: litigii de muncă
Obiect: obligaţie de a face repunere pe rol
Stadiu procesual: Apel

Părți:
ILIE RALUCA prin mandatar OLTA OANA - Intimat Reclamant
PREŞEDINTELE ÎNALTEI CURŢI DE CASAŢIE ŞI JUSTIŢIE - Intimat Pârât
CURTEA DE APEL ALBA IULIA - Intimat Pârât
TRIBUNALUL ALBA - Apelant Pârât

Ședințe:
10 februarie 2026, ora 9:00
Complet: C4LMASA
Tip soluție: Schimbat în parte
Soluția pe scurt: Admite apelul declarat de apelantul Tribunalul ALBA, (cu sediul), împotriva sentinţei civile 2621/14.05.2024 pronunţată de Tribunalul Mureş în dosar 327/102/2024. Admite cererea de intervenţie accesorie în interesul apelantului formulată de intervenienta accesorie Înalta Curte de Casaţie şi justiţie, (cu sediul). Schimbă în parte sentinţa atacată în sensul că: Respinge ca nefondată cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta Ilie Raluca în contradictoriu cu pârâtul Tribunalul ALBA, (cu sediul). Definitivă. Pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, 10.02.2026

11 februarie 2025, ora 09:00
Complet: C4LMASA
Tip soluție: Repus pe rol
Soluția pe scurt: În temeiul dispoziţiilor art.2, alin.3 din O.U.G. nr. 62/2024, suspendă judecata apelului declarat de pârâtul Tribunalul Alba, până la publicarea în Monitorul Oficial al României a Deciziei nr. 14/2025 pronunţată de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie în dosarul nr. 1795/1/2024. Cu drept de recurs pe toată perioada suspendării, cererea de recurs urmând a se depune la Curtea de Apel Târgu Mureş. Pronunţată în şedinţă publică azi, 11 februarie 2025.

26 noiembrie 2024, ora 9:00
Complet: C4LMASA
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În temeiul dispoziţiilor art. 64 alin. (1) din Codul de procedură civilă dispune comunicarea către intimata pârâtă Curtea de Apel Alba Iulia şi către intimatul reclamant a cererii de intervenţie accesorie în favoarea apelantului, formulată de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, respectiv a întâmpinării în care se regăseşte această cerere.



2. Numărul dosarului: 327/102/2024
Numărul vechi:
Data înregistrării: 25 ianuarie 2024, ora 12:55:00
Data ultimei modificări: 27 iunie 2024, ora 09:34:03
Instanță: Tribunalul Mureș
Secție: Secţia civilă, de litigii de muncă şi asigurări sociale
Materie: litigii de muncă
Obiect: obligaţie de a face DISJUNS DIN DOS. 2874/102/2023
Stadiu procesual: Fond

Părți:
ILIE RALUCA - Reclamant
PRESEDINTELE INALTEI CURTI DE CASATIE SI JUSTITIE - Pârât
CURTEA DE APEL ALBA IULIA - Pârât
TRIBUNALUL ALBA - Pârât

Ședințe:
14 mai 2024, ora 09:00
Complet: CFma11
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite excepţia lipsei calităţii procesuale active a părţii reclamante raportat la pretenţiile formulate în contradictoriu cu pârâtul Preşedintele Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie. Respinge acţiunea civilă formulată de partea reclamantă ............ (cu CNP şi cu dom. ales) în contradictoriu cu pârâtul Preşedintele Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie (cu datele de identificare), ca formulată de o persoană fără calitate procesuală activă. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei Curtea de Apel Alba Iulia. Respinge acţiunea civilă formulată de partea reclamantă .......... (cu CNP şi cu dom. ales) în contradictoriu cu pârâta Curtea de Apel Alba Iulia (cu datele de identificare), ca formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Admite acţiunea civilă formulată de partea reclamantă ............. (cu CNP şi cu dom. ales) în contradictoriu cu pârâtul Tribunalul Alba (cu datele de identificare). Obligă pârâtul Tribunalul Alba la plata în favoarea părţii reclamante, într-o singură tranşă, a diferenţelor de drepturi salariale restante, stabilite prin decizia nr. 151/RU/28.04.2023 emisă de preşedintele Curţii de Apel Alba Iulia. Diferenţele salariale mai sus menţionate vor fi actualizate în funcţie de indicele de inflaţie, calculat de la data scadenţei fiecărei diferenţe salariale şi până la data plăţii integrale a debitului principal. La diferenţele salariale mai sus indicate se va adăuga dobânda legală penalizatoare, calculată de la data scadenţei fiecărei diferenţe salariale şi până la data plăţii integrale a debitului principal. Executorie. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. În caz de exercitare a dreptului de apel, cererea de apel urmează a se depune la Tribunalul Mureş. Pronunţată azi, 14 mai 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.

30 aprilie 2024, ora 11:00
Complet: CFma11
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 14.05.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.04.2024.

25 ianuarie 2024, ora 09:00
Complet: CFma11
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: -disjungerea cauzei si formarea de dosare noi, pentru fiecare dintre reclamanti; -amână cauza pentru a solicita lămuriri reclamantilor



Pagina principală