Informații dosare ce cuprind 3335/63/2025
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
3335/63/2025
Numărul vechi:
Data înregistrării:
25 august 2025, ora 12:33:00
Data ultimei modificări:
9 iunie 2026, ora 15:02:30
Instanță:
Tribunalul Dolj
Secție:
Secţia a II-a Civilă
Materie:
Faliment
Obiect:
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
AJFP DOLJ - Creditor
MCH TEHNO TRUST S.R.L. - Debitor
MCH TEHNO TRUST S.R.L. PRIN ADMINISTRATOR JUDICIAR DIŞA INSOLV IPURL - Debitor
JUDECĂTORIA SEGARCEA - Intimat
ORC DOLJ - Intimat
Ședințe:
9 iunie 2026, ora 09:00
Complet: C7F
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt:
Având în vedere Hotărârea Sindicatului National al Grefei Judiciare DICASTERIAL nr. 3 din data de 3 iunie 2026, prin care s-a adoptat, ca formă de protest: începând cu data de 4 iunie 2026, la nivelul instanţelor judecătoreşti şi al unităţilor de parchet, în intervalul orar 08:00-12:00, nu vor fi efectuate decât lucrări urgente şi nu se va participa decât la soluţionarea cauzelor urgente, si reducerea la jumătate a programului de lucru cu publicul in cadrul instantelor judecătoresti
3 martie 2026, ora 09:00
Complet: C7F
Tip soluție: Deschidere procedură generală
Soluția pe scurt: Respinge contestaţia debitorului S.C. MCH TEHNO TRUST S.R.L. ca neîntemeiată.
Admite cererea formulată de AJFP Dolj pentru deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitorului S.C. MCH TEHNO TRUST S.R.L.
În temeiul art. 72 din Legea privind procedura insolvenţei,
Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitorului S.C MCH TEHNO TRUST S.R.L.
Pune în vedere debitorului ca în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii să depună actele şi informaţiile prevăzute de art. 67 alin. 1 din lege.
În temeiul art. 73 raportat la art. 45 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă,
Numeşte administrator judiciar provizoriu DIŞA INSOLV IPURL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu o retribuţie lunară provizorie de 1500 lei.
În temeiul art. 99 din lege,
Dispune notificarea deschiderii procedurii către debitoare, creditori, ORC de pe lângă Tribunalul Dolj în vederea efectuării din oficiu a cuvenitelor menţiuni, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă.
Fixează termenul de depunere a opoziţiilor la sentinţa de deschidere în termen de 10 zile de la publicarea notificării şi de soluţionare a opoziţiilor la data de 31.03.2026.
Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 20.04.2026.
Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea în BPI a tabelului preliminar al creanţelor la 11.05.2026.
Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi publicarea în BPI a tabelului definitiv al creanţelor 05.06.2026.
Fixează termen la data de 23.03.2026 pentru depunerea raportului prevăzut de art. 92 din lege şi la data de 14.04.2026 pentru depunerea raportului prevăzut de art. 97.
Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către administratorul judiciar şi publicarea într-un ziar de largă circulaţie.
În temeiul art. 53 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă,
Dispune convocarea adunării generale a asociaţilor de către administratorul judiciar în termen de 10 de zile de la deschiderea procedurii, pentru desemnarea administratorului special.
În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă,
Dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar la banca la care are deschis cont, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În cazul neîndeplinirii obligaţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar.
Dispune comunicarea sentinţei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului şi tuturor băncilor unde acesta are deschise conturi.
Acordă termen de fond la 09.06.2026.
Respinge cererea de suspendare provizorie a executărilor silite ca rămasă fără obiect.
Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare la Curtea de Apel Craiova, apel ce se va depune la Tribunalul Dolj.
Dată în Camera de Consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei conform art. 402 C. Proc. Civ., azi 03.03.2026.
17 februarie 2026, ora 09:00
Complet: C7F
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 03.03.2026, având nevoie de timp pentru a delibera.
Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei conform art. 402 C. Proc. Civ.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei conform art. 402 C. Proc. Civ., azi 17.02.2026.
9 decembrie 2025, ora 09:00
Complet: C7F
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Acordă termen la data de 17.02.2026 pentru a se comunica creditorului, precizările depuse de debitor.
11 noiembrie 2025, ora 09:00
Complet: C7F
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Acordă termen la data de 09.12.2025 pentru a se comunica creditorului, înscrisurile depuse în şedinţă de debitor.
Pagina principală