Informații dosare ce cuprind 340/1285/2024

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 340/1285/2024
Data înregistrării: 16 mai 2024, ora 09:09:00
Data ultimei modificări: 12 februarie 2025, ora 10:37:16
Instanță: Tribunalul Comercial Cluj
Secție: Comercial
Materie: litigii cu profesioniștii
Obiect: radiere
Stadiu procesual: Fond

Părți:
TAMAS AUGUSTIN - Reclamant
ORC CLUJ - Petent
FERODO R H SRL - Intimat
FERODO R H SRL PRIN CURATOR AVOCAT BORZ ANAMARIA BIANCA - Curator

Ședințe:
4 februarie 2025, ora 10:00
Complet: D15
Tip soluție: Alte soluţii
Soluția pe scurt: Admite excepţia prematurităţii cererii de chemare în judecată şi, în consecinţă: Respinge, ca prematură, cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul TĂMAŞ AUGUSTIN, în contradictoriu cu pârâta FERODO R H SRL prin curator avocat Borz Anamaria Bianca şi ORC DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL CLUJ. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, apel care va fi depus la Tribunalul Specializat Cluj.Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei, azi, 4 februarie 2025.

10 decembrie 2024, ora 9:00
Complet: D15
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână soluţionarea cauzei şi acordă un nou termen de judecată pentru data de 4 februarie 2025, sala 249, ora 10,00, pentru când pârâtul OFICIUL NAŢIONAL AL REGISTRULUI COMERŢULUI DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL CLUJ are termen în cunoştinţă, iar reclamantul şi curatorul special desemnat în vederea reprezentării intereselor pârâtei FERODO R H SRL vor fi citaţi.Pune în vedere reclamantului că are obligaţia ca, până la următorul termen de judecată, să probeze data rămânerii definitive a hotărârii prin care s-a dispus dizolvarea pârâtei FERODO R H SRL.Pronunţată în şedinţa publică din data de 10 decembrie 2024.

22 octombrie 2024, ora 10:00
Complet: D15
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Desemnează pe doamna avocat BORZ ANAMARIA BIANCA în calitate de curator special al pârâtei FERODO R H SRL.Stabileşte o remuneraţie provizorie a curatorului special în cuantum de 1.000 lei, care urmează a fi suportată de către titularul cererii de chemare în judecată.Pune în vedere reclamantului să depună la dosar, cu cel puţin 5 zile libere înainte de termenul de judecată, dovada achitării renumeraţiei provizorii a curatorului special.Amână soluţionarea cauzei şi acordă un nou termen de judecată pentru data de 10 decembrie 2024, sala 249, ora 9,00, pentru când pârâtul OFICIUL NAŢIONAL AL REGISTRULUI COMERŢULUI DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL CLUJ are termen în cunoştinţă, iar reclamantul şi curatorul special desemnat în vederea reprezentării intereselor pârâtei FERODO R H SRL vor fi citaţi.Comunică cererea de chemare în judecată către curatorul special, cu menţiunea că are obligaţia de a depune întâmpinare în termen de 25 zile de la comunicarea cererii, în condiţiile art. 165 NCPC, sub sancţiunea decăderii din dreptul de a propune probe sau invoca excepţii, în afara celor de ordine publică, dacă legea nu prevede altfel.Pronunţată în şedinţa publică din data de 22 octombrie 2024.



Pagina principală