Informații dosare ce cuprind 340/97/2023

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 340/97/2023
Data înregistrării: 1 februarie 2023, ora 10:57:00
Data ultimei modificări: 18 decembrie 2023, ora 10:04:39
Instanță: Tribunalul Hunedoara
Secție: SECTIA a II-a CIVILA, DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV SI FISCAL
Materie: Faliment
Obiect: procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Stadiu procesual: Fond

Părți:
AUTO VIM SERVICE SRL - Debitor
CII MOLDOVAN ANA-MARIA - Lichidator
DGRFP TIMIŞOARA - AJFP HUNEDOARA - Creditor
PRIMĂRIA MUNICIPIULUI PETROŞANI - Creditor
UNIX AUTO SRL - Creditor
VIP AUTO DISTRIBUTION SRL - Creditor

Ședințe:
6 decembrie 2023, ora 09:00
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar CII MOLDOVAN ANA-MARIA şi în consecin?ă: În temeiul art.174 din Legea nr. 85/2014, Dispune închiderea procedurii de insolvenţă împotriva debitorului AUTO VIM SERVICE SRL. Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. In temeiul art. 180 din Legea 85/2014, Descarcă pe lichidatorul judiciar de orice îndatoriri si responsabilităţi. În temeiul art.39 al.4 din Legea 85/2014 dispune plata onorariului lichidatorului judiciar în cuantum de 5.000 lei din fondul unic de lichidare. În temeiul art. 179 din Legea 85/2014, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorilor, administratorului special, Direcţiei Teritoriale a Finanţelor Publice, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Hunedoara, pentru efectuarea menţiunilor de închidere a procedurii si de radiere, precum si publicarea prin Buletinul procedurilor de insolvenţă. Executorie. Cu apel în 7 zile de la publicare în BPI. Cererea se depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată în şedinţa publică azi, 06.12.2023.

4 octombrie 2023, ora 10:00
Complet: C14-C3(sindic) MA
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: Fixează termen de judecată la data de 06.12.2023, ora 09,00, pentru când: Lichidatorul judiciar va depune la dosar : - dovada publicării raportului final în BPI şi dovada comunicării lui cu creditorii, -se citează creditorii în BPI cu menţiunea că se va pune în discuţie închiderea procedurii insolvenţei societăţii debitoare.

31 mai 2023, ora 10:00
Complet: C14-C3(sindic) MA
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În vederea continuării procedurii, În baza art.59 alin. 3 din Legea nr.85/2014 fixează termen de control la data de 04.10.2023, pentru când lichidatorul judiciar va depune la dosarul cauzei: -raport de activitate şi dovada publicării în BPI, -eventual raport final.

15 februarie 2023, ora 10:00
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Deschidere procedură simplificată
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar Cabinet Individual de Insolvenţă Moldovan Ana-Maria Dispune deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă împotriva debitorului AUTO VIM SERVICE SRL, Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe Cabinet Individual de Insolvenţă MOLDOVAN ANA-MARIA, stabileşte termen de control la 31.05.2023



Pagina principală