Informații dosare ce cuprind 3420/279/2023
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
3420/279/2023
Data înregistrării:
30 martie 2023, ora 10:45:00
Data ultimei modificări:
23 noiembrie 2023, ora 09:07:55
Instanță:
Judecătoria Piatra Neamț
Secție:
Sectia Civilă
Materie:
litigii cu profesioniștii
Obiect:
validare poprire ds.ex. 154/2020
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
BIROUL EXECUTORULUI JUDECĂTORESC CÎRNU EUGEN - Petent
ASOCIAŢIA CAR SOLIDARITATEA IFN BUHUŞI - Creditor
APETREI CLAUDIA - Debitor
AURSULESEI CONSTANTIN- decedat; admis ex. lipsei cap. de fol - Debitor
ROZNOVEANU PAN SRL - Terţ poprit
Ședințe:
14 noiembrie 2023, ora 09:00
Complet: C8
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite acţiunea formulată de petentul Biroul Executorului Judecătoresc Cîrnu Eugen cu sediul în str. Ştefan cel Mare, nr. 9, sc. A, ap. 1, municipiul Bacău, jud. Bacău la cererea creditorului Asociaţia CAR Solidaritatea IFN Buhuşi în contradictoriu cu terţul poprit Roznoveanu Pan SRL şi debitoarea Apetrei Claudia – CNP ...., având ca obiect validare poprire.
Validează poprirea înfiinţată de Biroul Executorului Judecătoresc Cîrnu Eugen prin adresa din data de 09.03.2023, în dosarul de executare nr. 154/2020, asupra veniturilor salariale pe care debitorul Apetrei Claudia le obţine de la terţul poprit Roznoveanu Pan SRL.
Obligă terţul poprit să plătească creditorului, în limita creanţei în cuantum de 3.894,20 lei, suma datorată debitorului.
Respinge cererea de amendare a terţului poprit, ca neîntemeiată.
Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Piatra Neamţ
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei din data de 14.11.2023.
11 iulie 2023, ora 10:00
Complet: C8
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Având în vedere hotărârea adunării generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Piatra Neamţ nr. 7/ 20.06.2023 prin care s-au adoptat o serie de măsuri, printre care şi declanşarea unui protest de către magistraţii acestei instanţei, începând cu data de 21.06.2023, precum şi decizia vicepreşedintelui Judecătoriei Piatra Neamţ nr. 42/20.06.2023, constatându-se că prezenta cauză nu este cuprinsă în cadrul cauzelor civile urgente stabilte prin hotărârile indicate anterior, amână cauza şi acordă un nou termen de judecată. Având în vedere şi lipsa de procedură cu pârâtul, dispune a se efectua verificări în DEPABD cu privire la adresa acestuia.
Pagina principală