Informații dosare ce cuprind 3446/211/2024
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
3446/211/2024
Data înregistrării:
13 februarie 2024, ora 09:50:00
Data ultimei modificări:
2 decembrie 2024, ora 12:33:57
Instanță:
Judecătoria Cluj Napoca
Secție:
Civil
Materie:
Civil
Obiect:
cerere de valoare redusă
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
DORSAN IMPEX SRL - Reclamant
FRANCESCA CLAU SRL - Pârât
CIOCA CLAUDIA LEDINŢA - Pârât
Ședințe:
22 august 2024, ora 9:00
Complet: Complet C24-NCPC - Urgente
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite cererea de valoare redusă formulată de reclamanta DORSAN IMPEX SRL, în contradictoriu cu pârâţii FRANCESCA CLAU SRL şi CIOCA CLAUDIA-LEDINŢA.
Obligă pârâţii să plătească reclamantei, în solidar, suma de 3.115,50 lei, reprezentând debit principal restant.
Obligă pârâţii să plătească reclamantei, în solidar, penalităţile de întârziere în cuantum de 1%/zi de întârziere, începând cu data scadenţei fiecărei facturi restante în parte şi până la data achitării integrale a debitului principal.
Obligă pârâţii la plata către reclamantă, în solidar, a sumei de 40 EUR, echivalent în RON la data cursul BNR din ziua plăţii, cu titlu de daune interese suplimentare minimale.
Obligă pârâţii să plătească reclamantei, în solidar, suma de 200 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxă judiciară de timbru.
Executorie.
Numai cu drept de apel la tribunal, în termen de 30 de zile de la comunicare.
Cererea de apel va fi depusă la Judecătoria Cluj-Napoca, sub sancţiunea nulităţii.
Pronunţată azi, 22.08.2024, prin punerea soluţiei la îndemâna părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Pagina principală