Informații dosare ce cuprind 3466/108/2021

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 3466/108/2021
Data înregistrării: 26 noiembrie 2021, ora 12:15:00
Data ultimei modificări: 19 septembrie 2025, ora 14:03:24
Instanță: Tribunalul Arad
Secție: SECTIA a II-a CIVILA
Materie: Faliment
Obiect: cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Stadiu procesual: Fond

Părți:
DEY BODYGUARD INTERNATIONAL 2012 SRL - Debitor
JUDECĂTORIA ARAD - Intimat
ONRC ARAD - Intimat
AJFP ARAD - Creditor
Berariu Emil - Creditor
Alincai Petrică - Creditor
Costin Lucian - Creditor
BCR LEASING IFN SA - Creditor
CEC BANK SA - Creditor
PRIMĂRIA ARAD - Creditor
DIRECŢIA GENERALĂ VENITURI BUGET LOCAL - Creditor
ORANGE ROMÂNIA COMMUNICATION SA - Creditor
MAN PROTECTIN SRL - Creditor
AUTOMOBILE BAVARIA SRL - Creditor
E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA - Creditor
ALD AUTOMOTIVE BAVARIA SRL - Creditor
VERBIŢA LEASING IFN SA - Creditor
ENAGIC EUROPE GMBH - Creditor
ENEL ENERGIE SA - Creditor

Ședințe:
20 noiembrie 2025, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție:
Soluția pe scurt:

18 septembrie 2025, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Având în vedere Hotărârea nr. 3 din data de 26.08.2025 a Adunării generale a magistraţilor din cadrul Tribunalului Arad, prin care s-a stabilit adoptarea unor forme de protest, prin amânarea judecăţii cauzelor aflate pe rol, cu excepţia celor de natură urgentă indicate în hotărâre, reţinând că prezenta cauză nu se încadrează în lista cauzelor urgente, se fixează termen administrativ de control la data de 20.11.2025, ora, 09,00.

8 mai 2025, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei SC DEY BODYGUARD INTERNAŢIONAL 2012 SRL, - în procedura generală, în faliment: 1) Pune în sarcina lichidatorului judiciar următoarele măsuri: - să urmărească soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva tabelului de creanţe; - să supravegheze operaţiunile de gestionare a patrimoniului debitorului; - să depună la dosar raportul de evaluare a bunurilor debitoarei cel mai târziu până la data stabilită pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor; - să depună la dosar, să publice în B.P.I. şi să prezinte creditorilor la fiecare 3 luni, calculate de la data începerii lichidării, raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi un plan de distribuire între creditori, dacă este cazul. - să procedeze la efectuarea distribuirii sumelor obţinute din valorificarea bunurilor debitorului, - să depună lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii. În raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); - să depună la dosar extrase din BPI privind rapoartele întocmite; - să urmărească soluţionarea dosarului nr. 84/2024 din 06.06.2024 înregistrat la B.E.J. BOSNEAC LAVINIA MARIA, reprezentând Cerere executare silită formulată de lichidatorul judiciar împotriva lui LE? DĂNU? PAVEL, a dosarului nr. 1829/284/2024 aflat pe rolul Judecătoriei Răcari, ca urmare a depunerii de către dna. Chivu Loredana a Contesta?iei la Executare împotriva modului de aducere la îndeplinire a măsurii sechestrului asigurator, cu termen la 03.09.2025, a dosarului asociat nr. 3466/108/2021/a6, şi a dosarului asociat nr. 3466/108/2021/a8. 2) Dispune: - stabileşte termen administrativ de control la data de 18.09.2025, ora 09,00, pentru soluţionarea dosarului nr. 84/2024 din 06.06.2024 înregistrat la B.E.J. BOSNEAC LAVINIA MARIA, dosarului nr. 1829/284/2024 aflat pe rolul Judecătoriei Răcari, a dosarului asociat nr. 3466/108/2021/a6, şi a dosarului asociat nr. 3466/108/2021/a8, precum şi îndeplinirea în continuare a atribuţiilor legale.

30 ianuarie 2025, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei SC DEY BODYGUARD INTERNAŢIONAL 2012 SRL, - în procedura generală, în faliment : 1) Pune în sarcina lichidatorului judiciar următoarele măsuri: - să urmărească soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva tabelului de creanţe; - să supravegheze operaţiunile de gestionare a patrimoniului debitorului; - să depună la dosar raportul de evaluare a bunurilor debitoarei cel mai târziu până la data stabilită pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor; - să depună la dosar, să publice în B.P.I. şi să prezinte creditorilor la fiecare 3 luni, calculate de la data începerii lichidării, raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi un plan de distribuire între creditori, dacă este cazul. - să procedeze la efectuarea distribuirii sumelor obţinute din valorificarea bunurilor debitorului, - să depună lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii. În raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); 2) Dispune: - stabileşte termen administrativ de control la data de 08.05.2025, ora 09,00, pentru soluţionarea dosarului asociat nr. 3466/108/2021/a6, precum şi îndeplinirea în continuare a atribuţiilor legale. Notă: Faţă de cererea petentei Chivu Daniela Loredana prin care solicită restituirea de îndată a tuturor bunurilor ce au făcut obiectul procesului-verbal de sechestru din 29.02.2024 şi dispoziţiile art. 134 din ROI, se va forma dosar asociat la dosarul de bază.

17 octombrie 2024, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei SC DEY BODYGUARD INTERNAŢIONAL 2012 SRL, - în procedura generală, în faliment : 1) Pune în sarcina lichidatorului judiciar următoarele măsuri: - să urmărească soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva tabelului de creanţe; - să supravegheze operaţiunile de gestionare a patrimoniului debitorului; - să depună la dosar raportul de evaluare a bunurilor debitoarei cel mai târziu până la data stabilită pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor; - să depună la dosar, să publice în B.P.I. şi să prezinte creditorilor la fiecare 3 luni, calculate de la data începerii lichidării, raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi un plan de distribuire între creditori, dacă este cazul. - să procedeze la efectuarea distribuirii sumelor obţinute din valorificarea bunurilor debitorului, - să depună lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii. În raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); 2) Dispune: - stabileşte termen administrativ de control la data de 30.01.2025, ora 09,00, pentru soluţionarea dosarului asociat nr. 3466/108/2021/a6, cu termen de judecată la data de 16.01.2025, precum şi îndeplinirea în continuare a atribuţiilor legale.

13 iunie 2024, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei SC DEY BODYGUARD INTERNAŢIONAL 2012 SRL, - în procedura generală, în faliment : 1) Pune în sarcina lichidatorului judiciar următoarele măsuri: - să urmărească soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva tabelului de creanţe; - să supravegheze operaţiunile de gestionare a patrimoniului debitorului; - să depună la dosar raportul de evaluare a bunurilor debitoarei cel mai târziu până la data stabilită pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor; - să depună la dosar, să publice în B.P.I. şi să prezinte creditorilor la fiecare 3 luni, calculate de la data începerii lichidării, raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi un plan de distribuire între creditori, dacă este cazul. - să procedeze la efectuarea distribuirii sumelor obţinute din valorificarea bunurilor debitorului, - să depună lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii. În raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); 2) Dispune: - stabileşte termen administrativ de control la data de 17.10.2024, ora 09,00, pentru soluţionarea dosarelor asociate: nr. 3466/108/2021/a6 şi nr. 3466/108/2021/a7, precum şi îndeplinirea în continuare a atribuţiilor legale.

28 martie 2024, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei SC DEY BODYGUARD INTERNAŢIONAL 2012 SRL, - în procedura generală, în faliment : 1) Pune în sarcina lichidatorului judiciar următoarele măsuri: - să urmărească soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva tabelului de creanţe; - să supravegheze operaţiunile de gestionare a patrimoniului debitorului; - să depună la dosar raportul de evaluare a bunurilor debitoarei cel mai târziu până la data stabilită pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor; - să depună la dosar, să publice în B.P.I. şi să prezinte creditorilor la fiecare 3 luni, calculate de la data începerii lichidării, raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi un plan de distribuire între creditori, dacă este cazul. - să procedeze la efectuarea distribuirii sumelor obţinute din valorificarea bunurilor debitorului, - să depună lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii. În raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); 2) Dispune: - stabileşte termen administrativ de control la data de 13.06.2024, ora 09,00, pentru soluţionarea dosarelor asociate nr. 3466/108/2021/a5 şi nr. 3466/108/2021/a6, şi îndeplinirea în continuare a atribuţiilor legale.

7 decembrie 2023, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei SC DEY BODYGUARD INTERNAŢIONAL 2012 SRL, - în procedura generală, în faliment : 1) Pune în sarcina lichidatorului judiciar următoarele măsuri: - să urmărească soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva tabelului de creanţe; - să supravegheze operaţiunile de gestionare a patrimoniului debitorului; - să depună la dosar raportul de evaluare a bunurilor debitoarei cel mai târziu până la data stabilită pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor; - să depună la dosar, să publice în B.P.I. şi să prezinte creditorilor la fiecare 3 luni, calculate de la data începerii lichidării, raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi un plan de distribuire între creditori, dacă este cazul. - să procedeze la efectuarea distribuirii sumelor obţinute din valorificarea bunurilor debitorului, - să depună lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii. În raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); 2) Dispune: - stabileşte termen administrativ de control la data de 28.03.2024, ora 09,00, pentru soluţionarea dosarelor asociate nr. 3466/108/2021/a5 şi nr. 3466/108/2021/a6 şi îndeplinirea în continuare a atribuţiilor legale.

28 septembrie 2023, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei SC DEY BODYGUARD INTERNAŢIONAL 2012 SRL, - în procedura generală, în faliment : 1) Pune în sarcina lichidatorului judiciar următoarele măsuri: - să urmărească soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva tabelului de creanţe; - să supravegheze operaţiunile de gestionare a patrimoniului debitorului; - să depună la dosar raportul de evaluare a bunurilor debitoarei cel mai târziu până la data stabilită pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor; - să depună la dosar, să publice în B.P.I. şi să prezinte creditorilor la fiecare 3 luni, calculate de la data începerii lichidării, raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi un plan de distribuire între creditori, dacă este cazul. - să procedeze la efectuarea distribuirii sumelor obţinute din valorificarea bunurilor debitorului, - să depună lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii. În raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); 2) Dispune: - stabileşte termen administrativ de control la data de 07.12.2023, ora 09,00, pentru continuarea procedurii, practicianul în insolvenţă va verifica respectarea angajamentului de plată comunicat la 01.03.2023 de către administratorul special al debitoarei. dl Rus Cornel cu privire la suma de 70.083 lei, sold de casierie, se va definitiva şi depune raportul de evaluarea al bunurilor din averea debitoarei, şi demararea procedurii de valorificare a bunurilor din averea debitoarei, iar faţă de raportul privind cauzele şi împrejurările care au determinat starea de insolvenţă a debitoarei completat f. 1160-1163 se va formula acţiune în atragerea răspunderii fostului administrator al debitoarei.

18 mai 2023, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei SC DEY BODYGUARD INTERNAŢIONAL 2012 SRL, - în procedura generală, în faliment : 1) Pune în sarcina lichidatorului judiciar următoarele măsuri: - să urmărească soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva tabelului de creanţe; - să supravegheze operaţiunile de gestionare a patrimoniului debitorului; - să depună la dosar raportul de evaluare a bunurilor debitoarei cel mai târziu până la data stabilită pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor; - să depună la dosar, să publice în B.P.I. şi să prezinte creditorilor la fiecare 3 luni, calculate de la data începerii lichidării, raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi un plan de distribuire între creditori, dacă este cazul. - să procedeze la efectuarea distribuirii sumelor obţinute din valorificarea bunurilor debitorului, - să depună lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii. În raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); 2) Dispune: - stabileşte termen administrativ de control la data de 28.09.2023, ora 09,00, pentru continuarea procedurii, practicianul în insolvenţă va verifica respectarea angajamentului de plată comunicat la 01.03.2023 de către administratorul special al debitoarei. dl Rus Cornel cu privire la suma de 70.083 lei, sold de casierie şi totodată se va definitiva şi depune raportul de evaluarea al bunurilor din averea debitoarei, şi demararea procedurii de valorificare a bunurilor din averea debitoarei.

23 martie 2023, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei SC DEY BODYGUARD INTERNAŢIONAL 2012 SRL, - în procedura generală, în faliment : 1) Pune în sarcina lichidatorului judiciar următoarele măsuri: - să urmărească soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva tabelului de creanţe; - să supravegheze operaţiunile de gestionare a patrimoniului debitorului; - să depună la dosar raportul de evaluare a bunurilor debitoarei cel mai târziu până la data stabilită pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor; - să depună la dosar, să publice în B.P.I. şi să prezinte creditorilor la fiecare 3 luni, calculate de la data începerii lichidării, raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi un plan de distribuire între creditori, dacă este cazul. - să procedeze la efectuarea distribuirii sumelor obţinute din valorificarea bunurilor debitorului, - să depună lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii. În raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); 2) Dispune: - stabileşte termen administrativ de control la data de 18.05.2023, ora 09,00, pentru continuarea procedurii.

12 ianuarie 2023, ora 09:00
Complet: C4-sindic(Termen administrativ)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei SC DEY BODYGUARD INTERNAŢIONAL 2012 SRL, - în procedura generală, în faliment : 1) Pune în sarcina lichidatorului judiciar următoarele măsuri: - să urmărească soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva tabelului de creanţe; - să supravegheze operaţiunile de gestionare a patrimoniului debitorului; - să depună la dosar raportul de evaluare a bunurilor debitoarei cel mai târziu până la data stabilită pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor; - să depună la dosar, să publice în B.P.I. şi să prezinte creditorilor la fiecare 3 luni, calculate de la data începerii lichidării, raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea de creanţe, precum şi un plan de distribuire între creditori, dacă este cazul. - să procedeze la efectuarea distribuirii sumelor obţinute din valorificarea bunurilor debitorului, - să depună lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii. În raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); 2) Dispune: - stabileşte termen administrativ de control la data de 23.03.2023, ora 09,00, pentru continuarea procedurii.

20 octombrie 2022, ora 10:00
Complet: C4-sindic-2022
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Fixează termen administrativ de control la data de 12.01.2023, ora 9,00, pentru definitivarea bunurilor din averea debitoarei şi demararea procedurii de valorificare a acestora.

19 iulie 2022, ora 09:30
Complet: C4-sindic-2022
Tip soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de administrator judiciar NEVCOM INSOLVENCY IPURL şi, pe cale de consecinţă : În temeiul art.145, al.1 lit.B din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă; Dispune începerea procedurii falimentului debitorului SC DEY BODYGUARD INTERNATIONAL 2012 SRL; În temeiul art.145 alin. 2 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Desemnează în calitate de lichidator judiciar pe practicianul în insolvenţă NEVCOM INSOLVENCY IPURL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitorului. Dispune tuturor băncilor la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al lichidatorului juridiciar. Fixează termenul maxim de predare a gestiunii către lichidatorul, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii, în termen de 10 zile de la pronunţarea prezentei . Dispune predarea către lichidator, în termen de 10 zile de la pronunţarea prezentei, a listei creanţelor născute în cursul procedurii. Dispune notificarea trecerii la faliment a debitorului către : asociaţii, acţionarii, creditorii şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Arad şi alte registre, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii în temeiul art. 146 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi. Dispune depunerea la dosar a unei copii după notificare şi dovezile publicării acesteia. Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr.31/1990 republicată şi dispune menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai lichidatorului judiciar. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor de creanţă aferente creanţelor născute în cursul procedurii la data de 02.09.2022. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor născute în cursul procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor la data de 03.10.2022-luni . Fixează termenul limită pentru depunerea contestaţiilor împotriva tabelului suplimentar de 7 zile de la data publicării acestuia în B.P.I. Fixează termenul pentru soluţionarea contestaţiilor împotriva tabelului suplimentar la data de 03.11.2022 . Fixează la data de 19 a fiecărei luni termenul administrativ pentru depunerea de către practicianul în insolvenţă a raportului întocmit în baza art.59 din Legea nr. 85/2014 pentru luna anterioară şi fixează termenul administrativ de control pentru verificarea acestuia de către judecătorul sindic de maximum 3 zile de la data la care trebuie depus raportul lunar. Atrage atenţia lichidatorului judiciar numit cu titlu provizoriu asupra obligaţiei respectării termenelor de procedură stabilite precum şi asupra obligaţiei privind contribuirea la desfăşurarea procedurii judiciare într-un termen optim şi previzibil, sens în care pune în vedere acestuia ca, pentru orice şedinţă a adunării generale a creditorilor pe care o va realiza în această procedură, convocarea care urmează a fi realizată şi publicată în B.P.I. de către practicianul în insolvenţă să conţină în concret o dublă convocare : - prima convocare aferentă pentru prima şedinţă, la care se va urmări respectarea cvorumului de prezenţă şi de vot, respectiv - a doua convocare, aferentă unei a doua şedinţe a adunării generale a creditorilor cu aceiaşi ordine de zi, care se impune a fi ţinută, în raport de o eventuală lipsă de cvorum de prezenţă a creditorilor, la prima şedinţă convocată, astfel încât, în situaţia în care la niciuna din cele două şedinţe consecutive nu s-a putut adopta o hotărâre, din lipsă de cvorum, practicianul în insolvenţă desemnat în procedură să poată sesiza judecătorul sindic, conform art. 45, lit. o din Legea nr. 85/2014, pentru primul termen de judecată ce urmează celor două şedinţe de adunări ale creditorilor convocate de practician. Atrage atenţia lichidatorului judiciar numit cu titlu provizoriu asupra faptului că nerespectarea obligaţiei stabilite în sarcina sa prin dispoziţia anterioară este de natură să atragă incidenţa în cauză a disp. art 60 al.2 şi 3, respectiv art. 57 al. 4 din Legea nr. 85/2014. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii debitorului, de către administratorul judiciar. In temeiul art.151 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Pune în vedere lichidatorului să întocmească o situaţie privind creanţele salariale achitate până la data prezentei, respectiv să facă în continuare distribuirea sumelor încasate în urma valorificării bunurilor din averea debitorului. Stabileşte termen pentru continuarea procedurii la data de 20.10.2022 , ora 10,00 . Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea prin B.P.I. În caz de formulare, cerea de apel se va depune la Tribunalul Arad . Pronunţată în şedinţa publică astăzi, 19 iulie 2022 prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.

16 iunie 2022, ora 10:15
Complet: C4-sindic-2022
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În temeiul disp art.45 alin.1 lit.o din Legea nr.85/2014, admite cererea formulată de administrator judiciar NEVCOM INSOLVENCY IPURL desemnat pentru debitorul SC DEY BODYGUARD INTERNATIONAL 2012 SRL: Confirmă pe practicianul în insolvenţă NEVCOM INSOLVENCY IPURL ca şi administrator definitiv pentru debitorul SC DEY BODYGUARD INTERNATIONAL 2012 SRL. Stabileşte în seama acestuia , un onorariu de 1.000 Eur +TVA /lună şi un onorariu de succes variabil de 7 % +TVA din sumele recuperate/încasate pe întreaga procedură a insolvenţei , inclusiv pentru ipoteza adjudecării în contul creanţei şi din recuperări de creanţe. Faţă de solicitarea adresată judecătorului-sindic în baza 85 alin 5 din L 85/2014 pentru ridicarea dreptului de administrare când se constată pierderi în averea debitorului sau lipsa probabilităţii de realizare a unui plan raţional de activitate, judecătorul-sindic trebuie să stabilească o şedinţă, în termen de 15 zile de la primirea cererii, fiind citaţi administratorul judiciar, comitetul creditorilor, -nu e cazul nefiind instituit - şi administratorul special; Văzând de asemenea că Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Timişoara – Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad a solicitat plata creantei curente în sumă de 1.381.330 lei – filele 994-995 din Vol V pe art 75 alin 3 si 102 alin 6 din L 85/2014 , în caz contrar va solicita falimentul debitoarei; Stabileşte termen pentru continuarea procedurii la data de 19.07.2022, ora 09,30 pentru ca judecătorul-sindic în baza 85 alin 5 din L 85/2014 sa se pronunte pe cererea de ridicarea dreptului de administrare când se constată pierderi în averea debitorului sau lipsa probabilităţii de realizare a unui plan raţional de activitate, fiind citaţi administratorul judiciar şi administratorul special; Pentru solutionarea dosarelor asociate si pentru ca practicianul în insolvenţă să îşi îndeplinească în continuare atribuţiile legale ; Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea prin B.P.I. În caz de formulare, cererea de apel care se va depune la Tribunalul Arad Pronunţată în şedinţa publică astăzi, 16 .06.2022 prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.

19 mai 2022, ora 11:00
Complet: C4-sindic-2022
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Fixează termen de judecată la data de 16.06.2022, ora 10,15, pentru a se emite adresă către creditoarea AJFP Arad.

28 aprilie 2022, ora 11:20
Complet: C4-sindic-2022
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Fixează termen de judecată la data de 19.05.2022, ora 11,00, pentru a se vedea decizia creditorului majoritar ANAF cu privire la selecţia administratorului judiciar/lichidatorului judiciar.

10 februarie 2022, ora 10:35
Complet: C4-sindic-2021
Tip soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Soluția pe scurt: În baza art. 52 si 53 alin 2 din Legea nr.85/2014, constată că, potrivit Procesului Verbal al Adunării generale a Asociaţilor din 22.12.2021 a fost numit în calitate de administrator special al debitorului SC DEY BODYGUARD INTERNATIONAL 2012 SRL, d-nul Rus Cornel Petru. Dispune amânarea cauzei pentru data de 28.04.2022, ora 11,20 pentru când se vor cita părţile prin BPI iar administratorul judiciar NEVCOM INSOLVENCY IPURL îsi va indeplini atributiile în vederea clarificării masei active si pasive a debitoarei Executorie. Cu apel în 7 de zile de la comunicarea prezentei hotărâri prin publicarea sa în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În cazul exercitării căii de atac cererea se va depune la Tribunalul Arad. Pronunţată în şedinţa publică azi, 10.02.2022 prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei .

9 decembrie 2021, ora 10:00
Complet: C4-sindic-2021
Tip soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de debitoarea SC DEY BODYGUARD INTERNATIONAL 2012 SRL pentru deschiderea procedurii generale. În temeiul art.71 alin.1 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune deschiderea procedurii generale împotriva debitorului SC DEY BODYGUARD INTERNATIONAL 2012 SRL În temeiul art.73 din Legea nr.85/2014 numeşte administrator judiciar pe practicianul în insolvenţă NEVCOM INSOLVENCY IPURL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.58 din Legea nr.85/2014 , cu o retribuţie de 2.500 lei, până la prima adunare a generală a creditorilor. În baza art.85 din Legea nr.85/2014 constată că debitorului nu îi este ridicat dreptul de administrare. În temeiul art.99 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune notificarea deschiderii procedurii debitorului: asociaţilor, acţionarilor, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Arad, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii în temeiul art.99 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi. Dispune depunerea la dosar a unei copii după notificare şi dovezile publicării acesteia. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art.252 din Legea nr.31/1990 republicată şi dispune menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai administratorului judiciar. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la data de 25.01.2022. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la data de 14.02.2022. Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii la 09.03.2022 . Fixează data primei şedinţe a adunării creditorilor la data de 16.02.2022 ora 13 la sediul debitorului şi convoacă creditorii debitorului. În temeiul art.92 alin.1 si 2 din Legea nr.85/2014, dispune în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a examina situaţia economică a debitorului şi documentele depuse conform art. 67 sau art.74 din Legea nr. 85/2014, după caz, şi de a întocmi un raport prin care să propună fie intrarea în procedura simplificată, fie continuarea procedurii de observaţie în cadrul procedurii generale, pe care îl va depune în termen de maximum 20 de zile de la desemnare, cu obligaţia de a notifica propunerea de intrare în faliment prin procedura simplificată creditorului care a depus cererea introductivă şi debitorului, prin administrator special, depunând la instanţă, odată cu cererea dovada îndeplinirii procedurii de notificare. Fixează la data de 09 a fiecărei luni termenul administrativ pentru depunerea de către practicianul în insolvenţă a raportului întocmit în baza art. 59 din Legea nr. 85/2014 pentru luna anterioară şi fixează termenul administrativ de control pentru verificarea acestuia de către judecătorul sindic de maximum 3 zile de la data la care trebuie depus raportul lunar. Atrage atenţia administratorului judiciar numit cu titlu provizoriu asupra obligaţiei respectării termenelor de procedură stabilite precum şi asupra obligaţiei privind contribuirea la desfăşurarea procedurii judiciare într-un termen optim şi previzibil, sens în care pune în vedere acestuia ca, pentru orice şedinţă a adunării generale a creditorilor pe care o va realiza în această procedură, convocarea care urmează a fi realizată şi publicată în B.P.I. de către practicianul în insolvenţă să conţină în concret o dublă convocare : - prima convocare aferentă pentru prima şedinţă, la care se va urmări respectarea cvorumului de prezenţă şi de vot, respectiv - a doua convocare, aferentă unei a doua şedinţe a adunării generale a creditorilor cu aceiaşi ordine de zi, care se impune a fi ţinută, în raport de o eventuală lipsă de cvorum de prezenţă a creditorilor, la prima şedinţă convocată, astfel încât, în situaţia în care la niciuna din cele două şedinţe consecutive nu s-a putut adopta o hotărâre, din lipsă de cvorum, practicianul în insolvenţă desemnat în procedură să poată sesiza judecătorul sindic, conform art.45 lit.o din Legea nr. 85/2014, pentru primul termen de judecată ce urmează celor două şedinţe de adunări ale creditorilor convocate de practician. Atrage atenţia administratorului judiciar numit cu titlu provizoriu asupra faptului că nerespectarea obligaţiei stabilite în sarcina sa prin dispoziţia anterioară este de natură să atragă incidenţa în cauză a disp art.60 al.2 şi 3, respectiv art.57 al.4 din Legea nr.85/2014. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii debitorului, de către administratorul judiciar. Dispune administratorului judiciar să convocare adunarea generală a asociaţilor debitorului, în vederea desemnării administratorului special şi să depună la dosar în 5 zile de la data adunării, dovada convocării şi procesul verbal al adunării. Dispune practicianului în insolvenţă efectuarea demersurilor necesare pentru a intra în posesia actelor şi bunurilor debitorului precum şi a informaţiilor despre acesta, informând totodată debitorul despre obligaţiile corelative ce îi revin şi consecinţele civile şi penale ale nerespectării acestor obligaţii. In temeiul art. 39 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii, în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţile băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Stabileşte termen pentru continuarea procedurii la data de 10.02.2022, ora 10.35 , sala 204. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. În caz de formulare, cererea de apel care se va depune la Tribunalul Arad Creditorii notificaţi conform art. 100 din Legea nr. 85/2014, ulterior deschiderii procedurii, pot formula împotriva prezentei doar calea de atac a opoziţiei în termen de 10 zile de la comunicarea de către practicianul în insolvenţă a notificării realizate în baza art.100 al.1 lit.a din Legea nr. 85/2014. În caz de formulare, opoziţia se va depune la Tribunalul Arad şi se va înregistra la prezentul dosar. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţa publică azi, 09.12.2021.



Pagina principală