Informații dosare ce cuprind 37714/3/2025/a6
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
37714/3/2025/a6
Data înregistrării:
28 ianuarie 2026, ora 11:07:00
Data ultimei modificări:
7 aprilie 2026, ora 14:52:41
Instanță:
Tribunalul București
Secție:
Secţia a-VII-a Civilă
Materie:
Faliment
Obiect:
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor imp.hot.adunarii creditorilor din 16.1.2026 (Spicoza SRL)
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
MODERN BUILDING TECHNOLOGIES MBT SRL - Debitor
VF INSOLVENTA SPRL - Lichidator
COMPLET STAR CND SRL - Creditor
SIAD ROMANIA SRL CU SEDIUL ALES LA AV.ANDREI MARIAN - Creditor
ICETRANS UTIL SRL - Creditor
SOUND ON U, - Creditor
OYL COMPANY HOLDING AG SRL - Creditor
SPICOZA SRL - Contestator
RENATA ZED SRL - Creditor
STROYSPECTEHNIKA SRL - Creditor
ILIASS SRL - Creditor
Ședințe:
7 aprilie 2026, ora 09:00
Complet: Camera de Consiliu C12
Tip soluție: Respinge cererea
Soluția pe scurt:
Respinge contestaţia împotriva hotărârii Adunării Creditorilor din data de 16.01.2026, publicată în B.P.I. nr. 1525/21.01.2026, formulată de contestatorul SPICOZA S.R.L., în contradictoriu cu intimatul VF INSOLVENTA S.P.R.L., în calitate de lichidator judiciar al societăţii debitoare MODERN BUILDING TECHNOLOGIES MBT S.R.L. şi cu ceilalţi creditori ai societăţii debitoare, ca neîntemeiată.
Ia act că nu au fost solicitate cheltuieli de judecată.
Cu drept de apel în 7 zile de la comunicarea hotărârii, prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a civilă.
Pronunţată azi, 07.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
31 martie 2026, ora 11:00
Complet: Camera de Consiliu C12
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt:
Având nevoie de timp pentru deliberare şi pentru a da posibilitatea părţilor să depună concluzii scrise, în temeiul art. 396 alin 1 C.proc.civ., amână pronunţarea la data de 07.04.2026. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pronunţată azi, 31.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei de judecată.
Pagina principală