Informații dosare ce cuprind 38423/3/2024

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 38423/3/2024
Numărul vechi:
Data înregistrării: 15 octombrie 2024, ora 10:46:00
Data ultimei modificări: 29 aprilie 2026, ora 16:02:11
Instanță: Tribunalul București
Secție: Secţia a-VIII-a Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale
Materie: litigii de muncă
Obiect: calcul drepturi salariale
Stadiu procesual: Fond

Părți:
ALICE ŞTEFĂNESCU - Reclamant
REINVENT BUSINESS OPPORTUNITY SRL - Pârât
REINVENT COURIER SERVICE SRL-ASOCIAT REINVENT BUSINESS OPPORTUNITY SRL - Pârât
REINVENT BUSINESS ATITUDE-ASOCIAT REINVENT BUSINESS OPPORTUNITY SRL - Pârât

Ședințe:
17 aprilie 2026, ora 09:00
Complet: C29
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Admite în parte acţiunea formulată de către reclamanta ALICE ŞTEFĂNESCU în contradictoriu cu pârâta REINVENT BUSINESS OPPORTUNITY SRL. Obligă pârâta la plata către reclamantă a drepturilor salariale restante aferente perioadei august-decembrie 2022. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de bani reprezentând compensarea în bani a concediului de odihnă neefectuat pe perioada angajării. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de bani reprezentând dobânda legală penalizatoare şi actualizarea cu indicele de inflaţie, aferente debitelor principale, calculată de la data scadenţa fiecărei sume componente la data plăţii efective. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de bani reprezentând dobânda legală penalizatoare şi actualizarea cu indicele de inflaţie, aferente salariilor plătite cu întârziere în perioada aprilie-iulie 2022, calculată de la data scadenţa fiecărei sume componente la data plăţii efective. Obligă pârâta să elibereze reclamantei: adeverinţa care atestă activitatea desfăşurată, durata activităţii, salariul, vechimea în muncă şi în specialitate, extras din registrul Revisal şi decizia de încetare a contractului individual de muncă. Respinge, în rest, acţiunea, ca neîntemeiată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1200 lei reprezentând cheltuieli de judecată sub forma onorariului de avocat în cuantum redus. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VIII-a Conflicte de muncă şi asigurări sociale. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 1 şi 2 Cod procedură civilă, astăzi, 17.04.2026.

2 aprilie 2026, ora 09:00
Complet: C29
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Având nevoie de timp suplimentar pentru a delibera, în temeiul art. 396 alin. 1 şi 2 C.pr.civ., amână pronunţarea la data de 17.04.2026, pentru când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conf. art. 396 alin. 1 şi 2. C.pr.civ, astăzi, 02.04.2026.

19 martie 2026, ora 09:00
Complet: C29
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: În temeiul art. 396 alin. 1 şi 2 Cod procedură civilă, amână pronunţarea la data de 02.04.2026, pentru când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în sedinţă publică, astăzi, 19.03.2026

11 decembrie 2025, ora 10:00
Complet: C29
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: lipsă procedură

25 septembrie 2025, ora 09:30
Complet: C29
Tip soluție: Suspendat
Soluția pe scurt: În baza Hotărârii Adunării Generale nr. 3/26.08.2025 a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti dispune amânarea judecăţii prezentei cauze până la reluarea activităţii de judecată.

26 iunie 2025, ora 09:00
Complet: C29
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: lipsă procedură



Pagina principală