Informații dosare ce cuprind 3877/205/2017
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
3877/205/2017
Data înregistrării:
17 mai 2023, ora 12:18:00
Data ultimei modificări:
19 februarie 2024, ora 12:33:38
Instanță:
Curtea de Apel Pitești
Secție:
Secţia I civilă
Materie:
Civil
Obiect:
fond funciar
Stadiu procesual:
Recurs
Părți:
Herisanu Elena - Intimat MOSTENITOR CÎNDEA MARIA
Herisanu Ion - Intimat MOSTENITOR CÎNDEA MARIA
Cindea Ileana - Intimat MOSTENITOR CÎNDEA ION
Cindea Cristian - Intimat MOSTENITOR CÎNDEA ION
CURE MIRCEA CORNELIU - Intimat mostenitor-Pârât Cure Corneliu si Cure Daniela
COMUNA BEREVOEŞTI - Intimat Reclamant
PRIMARUL COMUNEI BEREVOEŞTI - PROCA FLORIN - Intimat Reclamant
MĂNESCU ECATERINA - Recurent Pârât
BUZATU ELISABETA - Recurent Pârât
STOIAN MIHAI - Recurent Pârât
CONSTANTINESCU LUCIAN - PITAGORA - Recurent Pârât
CURE CORNELIU - decedat - Intimat Pârât
CINDEA AUREL - Intimat mostenitor-Pârât Cure Corneliu si Cure Daniela
CINDEA NECULAE - Intimat mostenitor-Pârât Cure Corneliu si Cure Daniela
CINDEA MARIA decedat - Intimat Pârât
CINDEA ION - decedat - Intimat Pârât
PUICAR VIORICA - Intimat Pârât
POPA ILEANA - Intimat Pârât
SOREATA SEVERICA - Intimat Pârât
STOIAN GHEORGHE - Recurent Pârât
ONIŞOR VICTORIA - Intimat Pârât
COMISIA LOCALĂ DE FOND FUNCIAR ALBEŞTII DE MUSCEL - Intimat Pârât
COMISIA JUDEŢEANĂ DE FOND FUNCIAR ARGEŞ - Intimat Pârât
Ședințe:
7 februarie 2024, ora 10:00
Complet: C2 - Recurs
Tip soluție: Inadmisibil
Soluția pe scurt: Admite excepţia inadmisibilităţii.
Respinge recursul ca inadmisibil.
Definitivă.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi 07.02.2024.
2. Numărul dosarului:
3877/205/2017
Data înregistrării:
9 iulie 2018, ora 11:15:00
Data ultimei modificări:
17 mai 2023, ora 12:31:07
Instanță:
Tribunalul Argeș
Secție:
Secţia Civilă
Materie:
Civil
Obiect:
fond funciar nulitate absolută procese verbale de punere în posesie nr. 6/20.03.2012 . nr. 9/20.03.2012, nulitate parţială Hotărâre nr. 2174 din 07.03.2012
Stadiu procesual:
Apel
Părți:
CURE MIRCEA CORNELIU - Intimat Pârât
COMUNA BEREVOEŞTI - Intimat Reclamant
PRIMARUL COMUNEI BEREVOEŞTI - PROCA FLORIN - Intimat
MĂNESCU ECATERINA - Apelant Pârât
BUZATU ELISABETA - Apelant Pârât
STOIAN MIHAI - Apelant Pârât
CONSTANTINESCU LUCIAN - PITAGORA - Intimat Pârât
CURE CORNELIU - decedat - Intimat Pârât
CINDEA AUREL - Intimat Pârât
CINDEA NECULAE - Intimat Pârât
CINDEA MARIA decedat - Intimat Pârât
CINDEA ION - decedat - Intimat Pârât
PUICAR VIORICA - Intimat Pârât
POPA ILEANA - Intimat Pârât
SOREATA SEVERICA - Intimat Pârât
STOIAN GHEORGHE - Apelant Pârât
ONIŞOR VICTORIA - Intimat Pârât
COMISIA LOCALĂ DE FOND FUNCIAR ALBEŞTII DE MUSCEL - Intimat Pârât
COMISIA JUDEŢEANĂ DE FOND FUNCIAR ARGEŞ - Intimat Pârât
Ședințe:
22 martie 2023, ora 8:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Nefondat
Soluția pe scurt: Respinge apelurile, ca nefondate.
Definitivă.
Pronunţată azi, 22.03.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
8 martie 2023, ora 8:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea pentru data de 22.03.2023. Pronunţată azi, 08.03.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
1 martie 2023, ora 9:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea pentru data de 08.03.2023.
Pronunţată azi, 01.03.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
27 ianuarie 2023, ora 8:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Respinge obiecţiunile la RET, ca neîntemeiate.
Definitivă.
Pronunţată azi, 27.01.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
25 ianuarie 2023, ora 8:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea asupra obiecţiunilor formulate de părţi la data de 27.01.2023.
Pronunţată azi, 25.01.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
18 ianuarie 2023, ora 10:00
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea asupra obiecţiunilor formulate de părţi la data de 25.01.2023.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, 18.01.2023.
7 decembrie 2022, ora 09:00
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Revine cu adresă către expertul desemnat în cauză în vederea depunerii raportului de expertiză, în original, în exemplare suficiente pentru comunicare, cu cel puţin 10 zile înaintea termenului de judecată acordat, însoţit de dovezile de convocare ale părţilor.
Prorogă discutarea cererii de suplimentare a onorariului de expert, după depunerea raportului de expertiză, în original.
Pune în vedere intimatei-pârâte Comisia Locală de Fond Funciar Albeştii de Muscel să depună la dosar, dovada achitării onorariului de expert în cuantum de 2000 de lei.
Amână judecata cauzei şi acordă termen de judecată la data de 18.012.2023, complet C2 APEL CIVIL, sala 3, pentru când se vor cita părţile care nu au termen în cunoştinţă.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, 07.12.2022.
19 octombrie 2022, ora 09:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Încuviinţează cererile de amânare formulate de apărătorul intimaţilor-reclamanţi şi al apelanţilor-pârâţi, ca întemeiate.
Dispune amendarea dlui expert Diaconu Ion, cu amendă judiciară în cuantum de 500 de lei, potrivit dispoziţiilor art. 187, alin.1, pct.2, lit.d C.pr.civ., pentru nedepunere raportului de expertiză. Cu drept de cerere de reexaminare în 15 zile de la comunicare.
Revine cu adresă către expertul desemnat în cauză în vederea refacerii raportului de expertiză, cu menţiunea să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză în exemplare suficiente pentru comunicare cu cel puţin 10 zile înaintea termenului de judecată acordat, însoţit de dovezile de convocare ale părţilor, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare.
Amână judecata cauzei şi acordă termen de judecată la data de 07.12.2022, complet C2 APEL CIVIL, sala 3, pentru când se vor cita părţile care nu au termen în cunoştinţă.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, 19.10.2022.
29 iunie 2022, ora 9:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Revine cu adresă către expertul desemnat în cauză în vederea refacerii raportului de expertiză, cu deplasarea acestuia în teren, cu menţiunea să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză în exemplare suficiente pentru comunicare cu cel puţin 10 zile înaintea termenului de judecată acordat, însoţit de dovezile de convocare ale părţilor, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare.
4 mai 2022, ora 9:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Revine cu adresă către expertul desemnat în cauză în vederea refacerii raportului de expertiză, cu deplasarea acestuia în teren, cu menţiunea să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză în exemplare suficiente pentru comunicare cu cel puţin 10 zile înaintea termenului de judecată acordat, însoţit de dovezile de convocare ale părţilor
16 februarie 2022, ora 9:00
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Încuviinţează cererile de amânare faţă de lipsa raportului de expertiză formulate de dl expert Diaconu Ion, Comisia Locala de Fond Funciar Albeştii de Muscel şi Comuna Berevoieşti, ca întemeiate.
Revine cu adresă către expertul desemnat în cauză în vederea refacerii raportului de expertiză, cu deplasarea acestuia în teren, cu menţiunea să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză în exemplare suficiente pentru comunicare cu cel puţin 10 zile înaintea termenului de judecată acordat, însoţit de dovezile de convocare ale părţilor.
Amână cauza şi acordă termen de judecată la data de 04.05.2022, sala 3, complet C2 APEL CIVIL, pentru când urmează a fi citaţi intimaţii-pârâţi Cîndea Cristian şi Popa Ileana.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16.02.2022.
17 noiembrie 2021, ora 09:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Revine cu adresă către expertul desemnat în cauză în vederea refacerii raportului de expertiză, cu deplasarea acestuia în teren, cu menţiunea să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză în exemplare suficiente pentru comunicare cu cel puţin 10 zile înaintea termenului de judecată acordat, însoţit de dovezile de convocare ale părţilor.
Amână cauza şi acordă termen de judecată la data de 16.02.2022, sala 3, complet C2 APEL CIVIL, pentru când urmează a fi citaţi intimaţii-pârâţi Cîndea Cristian şi Popa Ileana.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, 17.11.2021.
20 octombrie 2021, ora 9:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Încuviinţează cererile de amânare formulate în cauză, pentru studiul raportului de expertiză tehnică judiciară.
Pune în vedere părţilor ca în măsura în care înţeleg să formuleze obiecţiuni la lucrarea de expertiză, să le depună la dosar cu cel puţin 5 zile libere înainte de termenul de judecată ce va fi acordat.
19 mai 2021, ora 9:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Ia act că singurul moştenitor al defunctei Cure Daniela este intimatul-pârât Cure Mircea Corneliu, parte în prezenta cauză.
Revine cu adresă către expertul desemnat în cauză în vederea efectuării raportului de expertiză după citarea părţilor şi cu menţiunea să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză în exemplare suficiente pentru comunicare cu cel puţin 10 zile înaintea termenului de judecată acordat, însoţit de dovezile de convocare ale părţilor.
21 aprilie 2021, ora 9:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pune în vedere apelanţilor-pârâţi ca în cel mai scurt timp să indice, în scris, numele moştenitorilor defunctei Cure Daniela şi adresa de domiciliu.
Revine cu adresă către expertul desemnat în cauză în vederea efectuării raportului de expertiză după citarea părţilor şi cu menţiunea să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză în exemplare suficiente pentru comunicare cu cel puţin 10 zile înaintea termenului de judecată acordat, însoţit de dovezile de convocare ale părţilor.
20 ianuarie 2021, ora 09:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Incuviin?ează cererea formulată de intimaţii-reclamanţi Comuna Berevoeşti şi Primarul Comunei Berevoeşti, prin avocat Nicolae Ciprian, prin care solicită amânarea cauzei pentru lipsa raportului de expertiză
Revine cu adresă către expert Diaconu Ion în sensul efectuării ?i depunerii lucrarii în termen legal.
Amână cauza şi acordă termen de judecată la data de 21.04.2021 pentru când apelanţii-pârâţi Stoian Gheorghe şi Constantinescu Lucian Pitagora , Stoian Mihai, Buzatu elisabeta, intimaţii-reclamanţi Comuna Berevoeşti şi Primarul Comunei Berevoeşti , intimata-pârâtă Comisia Locală De Fond Funciar Albeştii de Muscel, Comisia Judeteana de Fond Funciar Argeş, Cindea Ileana ,Puicar Viorica,Cîndea Aurel , Herişanu Elena , Mănescu Ecaterian, Curea Daniela, Soreta Severica, Cindea Neculae, Onişor Victoria au termen în cunoştinţă.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, 20.01.2021.
21 octombrie 2020, ora 9:00
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Incuviin?ează cererea formulată de intimaţii-reclamanţi Comuna Berevoeşti şi Primarul Comunei Berevoeşti, prin avocat Nicolae Ciprian, prin care solicită amânarea cauzei pentru lipsa raportului de expertiză
Revine cu adresă către expert Diaconu Ion în sensul efectuării ?i depunerii lucrarii în termen legal.
Amână cauza şi acordă termen de judecată la data de 20.01.2021 pentru când apelanţii-pârâţi Stoian Gheorghe şi Constantinescu Lucian Pitagora intimaţii-reclamanţi Comuna Berevoeşti şi Primarul Comunei Berevoeşti şi intimata-pârâtă Comisia Locală De Fond Funciar Albeştii de Muscel, Comisia Judeteana de Fond Funciar Argeş au termen în cunoştinţă.
15 iulie 2020, ora 10:00
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Încuviinţează proba cu expertiza tehnică specialitatea topografie.
Pune în vedere părţilor să depună în scris obiectivele la raportul de expertiză.
Desemnează în baza art. 331 alin. 1 Cod Procedură Civilă, prin tragere la sorţi pe domnul expert Diaconu Ion.
Stabileşte onorariul provizoriu de expertiză în cuantum de 5000 lei în sarcina intimaţilor-reclamanţi Comuna Berevoeşti şi Primarul Comunei Berevoeşti, intimatei-pârâtă Comisia Locală De Fond Funciar Albeştii de Muscel, prin avocat Jugănaru Florenţa şi apelantului-pârât Constantinescu Lucian-Pitagora, câte 2000 lei fiecare în sarcina intimaţilor-reclamanţi Comuna Berevoeşti şi Primarul Comunei Berevoeşti şi intimatei-pârâtă Comisia Locală De Fond Funciar Albeştii de Muscel şi 1000 lei în sarcina apelantului-pârât Constantinescu Lucian-Pitagora.
Pune în vedere părţilor să achite onorariul de expertiză stabilit şi să depună la dosarul cauzei recipisa doveditoare în termen de 5 zile de la numirea expertului.
Emite adresă către expertul desemnat în vederea efectuării raportului de expertiză după citarea părţilor şi să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză în exemplare suficiente pentru comunicare, cu cel puţin 10 zile înaintea termenului de judecată acordat, însoţit de dovezile de convocare ale părţilor.
Emite adresă către Biroul Local de Expertize de pe lângă Tribunalul Argeş pentru a comunica numirea expertului.
6 mai 2020, ora 8:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Stare de urgenta
Soluția pe scurt: Constată ivită suspendarea de drept pe durata stării de urgenţă, potrivit Decretului nr. 240 din data de 14.04.2020 al Preşedintelui României, raportat la dispoziţiile art.412 alin.8 Cod procedură civilă.
27 februarie 2020, ora 8:30
Complet: C8 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Termen preschimbat
Soluția pe scurt: Termen preschimbat la data de 06.05.2020
21 februarie 2020, ora 8:30
Complet: C2 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Preschimbă din oficiu termenul de judecată la data de 06.05.2020, când se citează părţile.
12 decembrie 2019, ora 8:30
Complet: C8 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Acordă un nou termen de judecată pentru constituirea legală a cadrului procesual, sens în care, se vor introduce in cauză şi se vor cita moştenitorii intimaţilor pârâţi Cândea Maria şi Cîndea Ion.
Ia act de precizarea făcută de apărătorul Comisiei Locale De Fond Funciar Albeştii De Muscel în sensul că moştenitorii intimatei Cândea Maria locuiesc in comuna Albestii de Muscel, sat Cândeşti, jud. Argeş, urmând a fi citaţi la această adresă
Pune în vedere apelanţilor să efectueze demersuri pentru identificarea domiciliilor moştenitorilor intimatului Cîndea Ion.
Amână judecarea cauzei la 27.02.2020.
Pronunţată în şedinţa publică de la 12 Decembrie 2019
17 octombrie 2019, ora 8:30
Complet: C8 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: În baza art. 222 C.pr.civ şi art. 6 din CEDO admite cererea de amânare pentru imposibilitate de prezentare, din motivele medicale, formulată de către apărătorul intimatei pârâte Comisia Locală de Fond Funciar Albeştii de Muscel şi acordă, în acest sens, un nou termen de judecată.
În baza art. 153 C.pr.civ. reia procedura de citare cu părţile care nu au termenul în cunoştinţă.
Amână judecarea cauzei la 12.12.2019.
Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Octombrie 2019
28 iunie 2019, ora 8:30
Complet: C8 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Respinge excepţia de tardivitate a formulării cererii de repunere în termen ca neîntemeiată.
Admite cererea de repunere în termen şi respinge excepţia de tardivitate a formulării apelului declarat de Constantin Lucian Pitagora.
Respinge excepţia de nulitate a apelului formulat de Constantin Lucian Pitagora.
Definitivă.
26 iunie 2019, ora 8:30
Complet: C8 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea asupra excepţiilor invocate şi asupra cerere de repunere în termen la data 28.06.2019.
Fără cale de atac.
13 iunie 2019, ora 8:30
Complet: C8 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea asupra excepţiilor de nulitate şi tardivitate, precum şi asupra cererii de repunere în termenul de apel la data de 26.06.2019
Fixează termen de control la data 17.10.2019.
În baza art. 153 Cpc reia procedura de citare cu părţile care nu au termenul în cunoştinţă. Amână judecarea cauzei la 17.10.2019.
Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Iunie 2019
11 aprilie 2019, ora 8:30
Complet: C8 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt:
Acordă un nou termen de judecată pentru introducerea în cauză şi citarea moştenitorilor intimatului Cure Corneliu, respectiv soţia supravieţuitoare Cure Daniela şi fiul Cure Mircea Corneliu.
Admite cererea de amânare formulată de apărătorul apelanţilor şi apărătorul intimaţilor reclamanţi pentru a lua cunoştinţă de înscrisurile depuse la dosar de intimatul Constantinescu Lucian – Pitagora
Emite adresă către Primăria Comunei Albestii de Muscel pentru a se preciza dacă a intervenit decesul intimaţilor Cândea Maria şi Cândea Ion, iar în caz afirmativ să se înainteze extras după certificatele de deces ale acestora şi anexa 24 cu moştenitorii.
În baza art. 153 Cpc reia procedura de citare cu părţile care nu au termenul în cunoştinţă.
Amână judecarea cauzei la 13.06.2019.
Pronunţată în şedinţa publică de la 11 Aprilie 2019
31 ianuarie 2019, ora 8:30
Complet: C8 APEL CIVIL NCPC
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: În baza art. 6 din CEDO şi art. 222 Cpc admite cererea de amânare formulată apelanţii Mihai şi Stoian Gheorghe şi acordă un nou termen de judecată pentru a da posibilitatea acestora să-şi angajeze apărător.
În baza art. 153 Ncpc şi art. 164 alin 3 Ncpc acordă un nou termen de judecată pentru lipa de procedură cu apelanta Buzatu Elisabeta şi se citează acesta cu respectarea cerinţelor prevăzute de lege.
Pune în vedere apelanţilor Stoian Mihai şi Stoian Gheorghe şi intimatului pârât Constantinescu Lucian – Pitagora să indice numele moştenitorilor intimatului defunct Cure Corneliu şi adresele acestora pentru a fi citaţi.
Pune în vedere intimatului pârât Constantinescu Lucian – Pitagora să depună la dosar încă 7 exemplare a cererii de repunere în termenul de apel şi înscrisurilor anexate, pentru a fi comunicate părţilor adverse, iar cele care sunt redactate într-o limbă străină să fie traduse în limba română.
Prorogă discutarea cererii de repunere în termenul de apel formulată de intimatul pârât Constantinescu Lucian – Pitagora la termenul următor.
În baza art. 153 C.pr.civ. reia procedura de citare cu părţile care nu au termenul în cunoştinţă.
Amână judecarea cauzei la 11.04.2019.
Pronunţată în şedinţa publică de la 31 Ianuarie 2019
3. Numărul dosarului:
3877/205/2017
Data înregistrării:
30 august 2017, ora 13:26:00
Data ultimei modificări:
9 iulie 2018, ora 18:53:17
Instanță:
Judecătoria Câmpulung
Secție:
Judecatorie
Materie:
Civil
Obiect:
fond funciar nulitate absolută procese verbale de punere în posesie nr. 6/20.03.2012 . nr. 9/20.03.2012, nulitate parţială Hotărâre nr. 2174 din 07.03.2012
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
COMUNA BEREVOEŞTI - Reclamant
PRIMARUL COMUNEI BEREVOEŞTI - PROCA FLORIN - Reclamant
MĂNESCU ECATERINA - Pârât
BUZATU ELISABETA - Pârât
STOIAN MIHAI - Pârât
CONSTANTINESCU LUCIAN - PITAGORA - Pârât
CURE CORNELIU - Pârât
CINDEA AUREL - Pârât
CINDEA NECULAE - Pârât
CINDEA MARIA - Pârât
CINDEA ION - Pârât
PUICAR VIORICA - Pârât
POPA ILEANA - Pârât
SOREATA SEVERICA - Pârât
STOIAN GHEORGHE - Pârât
ONIŞOR VICTORIA - Pârât
COMISIA LOCALĂ DE FOND FUNCIAR ALBEŞTII DE MUSCEL - Pârât
COMISIA JUDEŢEANĂ DE FOND FUNCIAR ARGEŞ - Pârât
Ședințe:
16 mai 2018, ora 08:30
Complet: C8 - civil
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Admite în parte acţiunea.
Constată nulitatea absolută a procesului-verbal de punere în posesie nr. 6/ 20.03.2012 pentru suprafaţa de 20 ha 4800 mp păşune şi a procesului-verbal de punere în posesie nr.9/ 20.03.2012 pentru suprafaţa de 20 ha 4800 mp păşune.
Constată nulitatea absolută parţială a HCJFF 2174/ 7.03.2017, anexa 17, poz.5 şi 8.
Respinge excepţiile lipsei interesului şi a calităţii procesuale invocate de pârâţi.
Cu apel.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16.05.2018.
9 mai 2018, ora 08:30
Complet: C8 - civil
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la 16.05.2018.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, 09.05.2018.
21 martie 2018, ora 08:30
Complet: C8 - civil
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Uneşte cu fondul excepţia lipsei calităţii pasive.
Încuviinţează pentru reclamanţi proba cu înscrisuri.
Încuviinţează pentru pârâţii Stoian Mihai şi Stoian Gheorghe proba cu înscrisuri.
Dispune ataşarea dosarului anterior respectiv 718/205/2013*.
Prorogă proba cu expertiza.
Amână judecarea cauzei la 09.05.2018.
Pronunţată în şedinţa publică de la 21.03.2018
21 februarie 2018, ora 08:30
Complet: C8 - civil
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Încuviinţează cererea de părţilor pentru imposibilitate de prezentare şi amână cauza la data de 21.03.2018.
Pronunţată în şedinţa publică de la 21 Februarie 2018.
19 septembrie 2017, ora 08:30
Complet: C10 - CC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt:
Respinge declaraţia de abţinere formulată de doamna judecător Roibu Georgeta de la soluţionarea cauzei civile nr. 3877/205/2017 - având ca obiect – fond funciar.
Fără cale de atac.
Dată în Cameră de Consiliu şi pronunţată în şedinţă publică din 19.09.2017.
Pagina principală