Informații dosare ce cuprind 3931/112/2024
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
3931/112/2024
Data înregistrării:
5 decembrie 2024, ora 12:15:00
Data ultimei modificări:
28 aprilie 2026, ora 14:00:30
Instanță:
Tribunalul Bistrița-Năsăud
Secție:
SECŢIA a II-a CIVILĂ, DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV ŞI FISCAL
Materie:
Faliment
Obiect:
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
D.G.R.F.P. CLUJ-NAPOCA - PRIN ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BISTRIŢA-NĂSĂUD - Creditor
SOC. RADULOVICI TRANSPORTURI SRL - Debitor
SOC. FIVE SAVE LTD - Creditor
SC RAY MASTER COMPANY SRL - Creditor
SC ARTI GRAFICHE ROMA SRL - Creditor
SOCIETATEA ANOMIS FINANCE BN SRL - Creditor
SOC TIADOR SRL - Creditor
CII IOJA PAULA-SABINA - Lichidator
OFICIUL REGISTRUL COMERŢULUI DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL BISTRIŢA-NĂSĂUD - Intimat
S. CEC BANK SA - Creditor
PAP IMRE JOLT - Creditor ASOCIAT UNIC
Ședințe:
19 mai 2026, ora 9:00
Complet: C1 Fa. - MA
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt:
5 mai 2026, ora 9:00
Complet: C1-Faliment
Tip soluție:
Soluția pe scurt:
28 ianuarie 2026, ora 09:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Admis
Soluția pe scurt: Respinge cererea formulată de creditorul SOC. RAY MASTER COMPANY S.R.L. de deschidere a procedurii insolvenţei faţă de debitorul SOC. RADULOVICI TRANSPORTURI S.R.L., potrivit art. 72 al. 1 teza finală din Legea nr. 85/2014.
Respinge contestaţiile formulate de debitorul SOC. RADULOVICI TRANSPORTURI S.R.L. împotriva cererilor de deschidere a procedurii generale de insolvenţă formulate de creditorii DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE CLUJ-NAPOCA prin ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BISTRIŢA-NĂSĂUD, SOC. FIVE SAVE LTD, SOC. ANOMIS FINANCE BN S.R.L. şi SOC. TIADOR S.R.L., ca tardive.
Respinge cererea formulată de creditorul SOC. TIADOR S.R.L. de deschidere a procedurii insolvenţei faţă de debitorul SOC. RADULOVICI TRANSPORTURI S.R.L., ca neîntemeiată.
Respinge cererea formulată de creditorul SOC. ANOMIS FINANCE BN S.R.L. de deschidere a procedurii insolvenţei faţă de debitorul SOC. RADULOVICI TRANSPORTURI S.R.L., ca rămasă fără obiect.
Admite cererile formulate de creditorii DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE CLUJ-NAPOCA prin ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BISTRIŢA-NĂSĂUD, SOC. FIVE SAVE LTD, SOC. ARTI GRAFICHE ROMA S.R.L. de deschidere a procedurii insolvenţei faţă de debitorul SOC. RADULOVICI TRANSPORTURI S.R.L., cu sediul social în loc. Dorolea, nr. 93, jud. Bistriţa-Năsăud, J6/134/2013, CUI 31314194.
În temeiul art. 70 şi 72 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei SOC. SOC. RADULOVICI TRANSPORTURI S.R.L.
În temeiul art. 73 din Legea nr. 85/2014, numeşte administrator judiciar provizoriu pe CII IOJA PAULA-SABINA, membru UNPIR înscris în Registrul Societăţilor Profesionale de Insolvenţă sub nr. RFO-3786, cu sediul în loc. Bistriţa, str. Petre Ispirescu, nr. 15B, et. 3, jud. Bistriţa-Năsăud, email: poenar_insolventa@yahoo.com care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea insolvenţei, cu o retribuţie lunară pe bază de decont.
În temeiul art. 99 din Legea nr. 85/2014, pune în vedere administratorului judiciar să trimită notificarea către debitoare, creditori şi Oficiului Registrului Comerţului, în condiţiile art. 99 alin. 3 din Legea nr. 85/2014.
În temeiul art. 76 din Legea nr. 85/2014, dispune comunicarea deschiderii procedurii insolvenţei către Judecătoria Bistriţa, în a cărei jurisdicţie se află sediul debitoarei.
Pune în vedere administratorului judiciar să comunice deschiderea procedurii insolvenţei către toate băncile unde debitoarea are deschise conturi, în condiţiile art. 76 din Legea nr. 85/2014.
În temeiul art. 100 alin. 1 lit. b din Legea nr. 85/2014, fixează termenul limită pentru depunerea cererilor de admitere a creanţelor la data de 13 martie 2026.
În temeiul art. 100 alin. 1 lit. c din Legea nr. 85/2014, fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la data de 01 aprilie 2026.
În temeiul art. 100 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014, fixează termenul pentru definitivarea tabelului de creanţe la data de 24 aprilie 2026.
În temeiul art. 100 alin. 1 lit. e din Legea nr. 85/2014, administratorul judiciar va stabili şi va notifica părţile cu privire la data, locul şi ora primei şedinţe a adunării creditorilor.
În temeiul art. 53 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, administratorul judiciar va convoca adunarea generală a asociaţilor, în termen de maximum 10 zile de la notificarea deschiderii procedurii, pentru desemnarea administratorului special.
Administratorul judiciar va întocmi şi depune la dosar rapoartele prevăzute de art. 58 alin. 1 lit. a şi b din Legea nr. 85/2014, în termenele de 20 de zile, respectiv 40 de zile, de la desemnarea sa, precum şi rapoartele lunare prevăzute de art. 59 alin. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014.
În temeiul art. 39 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune deschiderea de către debitoare a unui cont la o unitate bancară, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii. În caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar provizoriu. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar.
Stabileşte termen administrativ de control pentru examinarea stadiului procedurii la data de 19 mai 2026.
Executorie.
Cu drept de apel în termen în 7 zile de la comunicarea hotărârii, realizată prin publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Apelul va fi depus la Tribunalul Bistriţa-Năsăud.
Minuta prezentei hotărâri se va comunica, de îndată, administratorului judiciar provizoriu, în temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014.
Pronunţată azi, 28 ianuarie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 C.pr.civ..
13 ianuarie 2026, ora 09:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea hotărârii judecătoreşti pentru data de 28 ianuarie 2026, în condiţiile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
9 decembrie 2025, ora 09:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 13.01.2026 în vederea comunicării contestaţiei cu creditoarea, precum şi în vederea timbrării contestaţiei de către debitoare
25 noiembrie 2025, ora 9:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 09.12.2025, în vederea comunicării contestaţiei cu creditorul Soc. Tiador SRL pentru formularea unei poziţii procesuale.
28 octombrie 2025, ora 09:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 25.11.2025 în vederea comunicării cererii noului creditor cu debitoarea
14 octombrie 2025, ora 09:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 28.10.2025.Având în vedere Hotărârea nr. 2 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bistriţa-Năsăud din data de 26.08.2025, potrivit căreia începând cu data de 27.08.2025, se amână soluţionarea cauzelor, cu excepţia celor care au obiecte cu caracter urgent menţionate în Anexa la Hotărârea nr. 2/2025, precum şi Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bistriţa-Năsăud nr. 3/16.09.2025 care a suplimentat lista obiectelor care se judecă; prezenta cauză prin raportare la obiectul său nu intră sub incidenţa cauzelor care se judecă de urgenţă.
16 septembrie 2025, ora 9:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 14.10.2025, având în vedere Hotărârea nr. 2 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bistriţa Năsăud din data de 26.08.2025, potrivit căreia începând cu data de 27.08.2025 se amână soluţionarea cauzelor, cu excepţia celor menţionate în Anexa la Hotărârea nr. 2/2025, respectiv cauzele care au obiecte cu caracter urgent; prezenta cauză nu intră sub incidenţa cauzelor care se judecă de urgenţă.
13 august 2025, ora 09:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru comunicarea către debitoare a cererii de deschidere a procedurii insolven?ei depuse la dosar de către creditorul Societatea Anomis Finance BN SRL, atât prin emailul indicat la dosar, cât şi prin poştă;
3 iunie 2025, ora 09:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 13.08.2025.
6 mai 2025, ora 09:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 03.06.2025 în vederea comunicării cererii noului creditor cu debitoarea
8 aprilie 2025, ora 9:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru comunicarea înscrisurilor depuse la dosar cu debitoarea pentru a-şi exprima poziţia procesuală faţă de acestea, amână judecarea cauzei la data de 06.05.2025.
25 martie 2025, ora 09:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru comunicarea înscrisurilor depuse la dosar, amână judecarea cauzei la data de 08.04.2025.
11 martie 2025, ora 09:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 25.03.2025.
25 februarie 2025, ora 09:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 11.03.2025 în vederea comunicării cu debitoarea a cererii de deschidere procedură formulată de creditorul S. FIVE SAVE LTD şi în vederea citării noului creditor
28 ianuarie 2025, ora 9:00
Complet: C1 insolvenţă
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru lipsă de procedură cu societatea debitoare, amână judecarea cauzei la data de 25.02.2025.
Pagina principală