Informații dosare ce cuprind 4005/225/2024

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 4005/225/2024
Numărul vechi:
Data înregistrării: 8 aprilie 2025, ora 11:04:00
Data ultimei modificări: 30 mai 2025, ora 12:54:46
Instanță: Tribunalul Mehedinți
Secție: Secţia I civilă
Materie: Civil
Obiect: anulare act declinare de competenţă
Stadiu procesual: Fond

Părți:
Cîtu Ion - Reclamant
ADMINISTRAŢIA NAŢIOHNALĂ APELE ROMÂNE - SISTEMUL DE GOSPORĂRIRE A APELOR MEHEDINŢI - Pârât
ADMINISTRAŢIA BAZINALĂ DE APĂ JIU (FOSTA NAŢIONALĂ APELE ROMÂNE-DIRECŢIA APELOR JIU CRAIOVA) - Pârât

Ședințe:
20 mai 2025, ora 10:30
Complet: CD4 CIV
Tip soluție: Declină soluţionarea cauzei
Soluția pe scurt: Admite excepţia necompetenţei materiale procesuale a Tribunalului Mehedinţi – Secţia I civilă, invocată din oficiu. Declină în favoarea Tribunalului Mehedinţi - Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal, competenţa de soluţionare a cererii formulate de reclamantul Cîtu Ion în contradictoriu cu pârâtele Administraţia Naţională Apele Române – Sistemul de Gospodărire a Apelor Mehedinţi şi Administraţia Bazinală de Apă Jiu (fosta Naţională Apele Române – Direcţia Apelor Jiu Craiova). Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, data de 20.05.2025.



2. Numărul dosarului: 4005/225/2024
Numărul vechi:
Data înregistrării: 8 aprilie 2024, ora 10:54:00
Data ultimei modificări: 8 aprilie 2025, ora 11:09:33
Instanță: Judecătoria Drobeta Turnu Severin
Secție: ..
Materie: Civil
Obiect: anulare act
Stadiu procesual: Fond

Părți:
Cîtu Ion - Reclamant
ADMINISTRAŢIA NAŢIOHNALĂ APELE ROMÂNE - SISTEMUL DE GOSPORĂRIRE A APELOR MEHEDINŢI - Pârât
ADMINISTRAŢIA BAZINALĂ DE APĂ JIU (FOSTA NAŢIONALĂ APELE ROMÂNE-DIRECŢIA APELOR JIU CRAIOVA) - Intimat

Ședințe:
25 martie 2025, ora 09:00
Complet: Complet Civil 3
Tip soluție: Declină soluţionarea cauzei
Soluția pe scurt: Admite excepţia necompetenţei materiale invocată prin întâmpinare. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Tribunalului Mehedinţi. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei, azi, 25.03.2025.

11 martie 2025, ora 09:30
Complet: Complet Civil 3
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Adresă pentru certificat de atestare fiscală cu valoare impozabilă pt imobilul – bloc de garsoniere reamenajat. Amână cauza la data de 25.03.2025, ora 09.00



Pagina principală