Informații dosare ce cuprind 4179/117/2024

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 4179/117/2024
Data înregistrării: 13 august 2024, ora 09:09:00
Data ultimei modificări: 23 decembrie 2025, ora 10:11:23
Instanță: Tribunalul Cluj
Secție: Secţia de contencios administrativ şi fiscal
Materie: contencios administrativ și fiscal
Obiect: litigiu privind funcţionarii publici statutari
Stadiu procesual: Fond

Părți:
MUREŞAN VASILE-HORAŢIU - Reclamant
ISAI CĂLIN-IOAN - Reclamant
BANGUR-RUIEN SERGIU-VLAD - Reclamant
OLTEAN RĂZVAN - Reclamant
MACOVEI FLORIN - Reclamant
POPA ANDREEA - Reclamant
JIANU ELIZA-MARIANA - Reclamant
CORCHIŞ CĂLIN - Reclamant
INSPECTORATUL DE POLIŢIE JUDEŢEAN CLUJ - Pârât

Ședințe:
23 decembrie 2025, ora 8:30
Complet: Complet 6-CA
Tip soluție: Respinge cererea
Soluția pe scurt: Respinge, ca neîntemeiată, cererea de chemare în judecată formulată de reclamanţii MUREŞAN VASILE-HORAŢIU, ISAI CĂLIN-IOAN, BANGUR-RUIEN SERGIU-VLAD, OLTEAN RĂZVAN, MACOVEI FLORIN, POPA ANDREEA, JIANU ELIZA-MARIANA, CORCHIŞ CĂLIN, în contradictoriu cu pârâtul INSPECTORATUL DE POLIŢIE JUDEŢEAN CLUJ. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare, calea de atac urmând a fi depusă la Tribunalul Cluj, Secţia mixtă de contencios administrativ şi fiscal, de conflicte de muncă şi asigurări sociale. Pronunţarea s-a făcut prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 23.12.2025.

11 decembrie 2025, ora 8:30
Complet: Complet 6-CA
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 23.12.2025, pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată azi 11.12.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.

27 noiembrie 2025, ora 8:30
Complet: Complet 6-CA
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 11.12.2025, pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată azi 27.11.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.

12 noiembrie 2025, ora 09:30
Complet: Complet 6-CA
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 27.11.2025, pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată azi 12.11.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.

5 martie 2025, ora 9:00
Complet: Complet 6-CA
Tip soluție: Alte cauze
Soluția pe scurt: Suspendă judecarea cauzei până la pronuntarea hotărârii prealabile în dosarul nr. 2444/1/2024 înregistrat la ÎCCJ Trimite întregul dosar spre păstrare arhivei, urmand ca, la cererea reclamantilor, judecata sa fie reluată. Cu drept de recurs pe perioada suspendarii.. Pronunţată în şedinţa publică din data de 04 Septembrie 2024

11 decembrie 2024, ora 9:00
Complet: Complet 6-CA
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru a se depune punct de vedere faţă de OUG 62/2024.



Pagina principală