Informații dosare ce cuprind 4266/251/2025/a1.3
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
4266/251/2025/a1.3
Data înregistrării:
17 decembrie 2025, ora 12:40:00
Data ultimei modificări:
29 decembrie 2025, ora 15:33:08
Instanță:
JudecatoriaLUDUS
Secție:
Civil_Penal_CC
Materie:
Penal
Obiect:
verificare măsuri preventive (art.207 NCPP)
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
MUREŞAN CĂTĂLIN-COSMIN - Inculpat
MUREŞAN ANDRADA-BIANCA - Inculpat
HAGĂU VLAD-IOAN - Inculpat
LUCA DOREL - Inculpat
SC L-C LEON SRL PRIN ADMINISTRATOR COCIS CSABA - Parte vătămată
Ședințe:
29 decembrie 2025, ora 10:30
Complet: C.CPF 9 (IO)
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: În temeiul art. 348 rap. la art. 207 C.pr.pen., constată legalitatea şi temeinicia măsurii controlului judiciar luată faţă de inculpatul MC cercetat sub aspectul săvâr?irii infracţiunii de fraudă informatică în formă continuată (173 de acte materiale), prev. de art. 249 Cod penal cu aplicarea art. 35 alin. 1 Cod penal ?i art. 77 lit. a) Cod penal.
În baza art. 207 alin. 4 Cod procedură penală, menţine măsura controlului judiciar luată faţă de inculpatul .., aceasta urmând a fi verificată periodic, dar nu mai târziu de 60 de zile, conform art. 207 alin. 7 Cod de procedură penală.
În baza art. 215 alin. (7) Cod procedură penală atrage atenţia inculpatului cu privire la faptul că, în cazul în care pe durata măsurii controlului judiciar, încalcă, cu rea-credinţă, obligaţiile care îi revin sau există suspiciunea rezonabilă că a săvârşit cu intenţie o nouă infracţiune pentru care s-a dispus punerea în mişcare a acţiunii penale împotriva sa, judecătorul de drepturi şi libertăţi, judecătorul de cameră preliminară sau instanţa de judecată, la cererea procurorului ori din oficiu, poate dispune înlocuirea acestei măsuri cu măsura arestului la domiciliu sau a arestării preventive, în condiţiile prevăzute de lege.
În baza art. 215 alin. (4) Cod procedură penală, supravegherea respectării de către inculpat a obligaţiilor care îi revin pe durata controlului judiciar se va realiza de către Secţia 13 Politie Zau De Câmpie
În temeiul art. 215 alin. 3 C. proc. pen., atrage atenţia inculpatului M..că, în caz de încălcare cu rea-credinţă a măsurii sau a obligaţiilor care îi revin, măsura controlului judiciar poate fi înlocuită cu măsura arestului la domiciliu sau cu măsura arestării preventive.
Respinge cererea de revocare formulata de inculpat prin apărător ca neîntemeiată.
Ia act de faptul că inculpatul a fost asistat de avocat ales.
În baza art. 275 alin. 3 C. proc. pen., cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia.
Cu drept de contestaţie în termen de 48 de ore de la pronun?are.
Pronunţată astăzi, 29.12.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Pagina principală