Informații dosare ce cuprind 4318/235/2022
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
4318/235/2022
Data înregistrării:
14 octombrie 2022, ora 12:00:00
Data ultimei modificări:
9 decembrie 2022, ora 14:03:17
Instanță:
JudecatoriaGHERLA
Secție:
-
Materie:
litigii cu profesioniștii
Obiect:
cerere de valoare redusă
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
KREDYT INKASO INVESTMENTS RO S.A. - Reclamant
RM MODI CONSTRUCT SRL - Pârât
Ședințe:
9 decembrie 2022, ora 9:00
Complet: C3 Camera de Consiliu
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de către reclamanta KREDYT INKASO INVESTMENTS RO S.A. - în contradictoriu cu pârâta RM MODI CONSTRUCT SRL cu sediul în cu şi în consecinţă:
Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 850,45 lei , reprezentând contravaloare servicii prestate, plus penalităţi de întîrziere calculate conform contractului de 0,5 % pe zi întîrziere pînă la achitarea integrală a debitului şi suma de 4086 lei, cu titlu de despăgubiri pentru încetarea prematură a contractului.
Obligă pârâta la plata în favoarea creditoarei a sumei de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată.
Executorie.
Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea se va depune, sub sancţiunea nulităţii, la Judecătoria Gherla.
Pronunţată în şedinţa publică, de azi, 09.12.2022.
Pagina principală