Informații dosare ce cuprind 445/111/2023

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 445/111/2023
Numărul vechi:
Data înregistrării: 7 septembrie 2023, ora 08:08:00
Data ultimei modificări: 4 iunie 2024, ora 13:34:12
Instanță: Curtea de Apel Oradea
Secție: Secţia I civilă
Materie: litigii de muncă
Obiect: alte cereri REPUS PE ROL CU CITAREA PARTILOR
Stadiu procesual: Apel

Părți:
BEJENARU (VIDICAN) MIHAELA CRISTINA - Apelant
MINISTERUL PUBLIC - PARCHETUL DE PE LÂNGĂ ÎNALTA CURTE DE CASAŢIE ŞI JUSTIŢIE - Intimat
PARCHETUL DE PE LÂNGĂ CURTEA DE APEL ALBA IULIA - Intimat
PARCHETUL DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL HUNEDOARA - Intimat
CONSILIUL NAŢIONAL PENTRU COMBATEREA DISCRIMINĂRII - Intimat

Ședințe:
15 mai 2024, ora 9:30
Complet: C2/b apel
Tip soluție: Nefondat
Soluția pe scurt: Respinge ca nefondat apelul civil declarat de către apelanta BEJENARU (VIDICAN) MIHAELA CRISTINA, în contradictoriu cu intimaţii PARCHETUL DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL HUNEDOARA, MINISTERUL PUBLIC – PARCHETUL DE PE LÂNGĂ ÎNALTA CURTE DE CASAŢIE ŞI JUSTIŢIE şi PARCHETUL DE PE LÂNGĂ CURTEA DE APEL ALBA IULIA, cu citarea CONSILIULUI NA?IONAL PENTRU COMBATEREA DISCRIMINĂRII, împotriva sentinţei civile nr. 721/LM din 27.06.2023 pronunţată de Tribunalul Bihor, pe care o menţine în întregime. Fără cheltuieli de judecată. DEFINITIVĂ. Pronunţată la data de 15 mai 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

5 decembrie 2023, ora 9:30
Complet: C1/b apel
Tip soluție: Alte cauze
Soluția pe scurt: În temeiul art. 520 alin. (4) CPC, suspendă soluţionarea cauzei până la soluţionarea de către Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a sesizării în vederea pronunţării unei hotărâri prelabile pentru dezlegarea unei chestiuni de drept în dosarul nr. 2435/1/2023.



2. Numărul dosarului: 445/111/2023
Numărul vechi:
Data înregistrării: 7 februarie 2023, ora 13:17:00
Data ultimei modificări: 7 septembrie 2023, ora 09:13:16
Instanță: Tribunalul Bihor
Secție: Secţia I Civilă
Materie: litigii de muncă
Obiect: drepturi salariale ale personalului din justiţie vechime în functie
Stadiu procesual: Fond

Părți:
BEJENARU (VIDICAN) MIHAELA CRISTINA - Reclamant
MINISTERUL PUBLIC - PARCHETUL DE PE LÂNGĂ ÎNALTA CURTE DE CASAŢIE ŞI JUSTIŢIE - Pârât
PARCHETUL DE PE LÂNGĂ CURTEA DE APEL ALBA IULIA - Pârât
PARCHETUL DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL HUNEDOARA - Pârât
CONSILIUL NAŢIONAL PENTRU COMBATEREA DISCRIMINĂRII - Pârât

Ședințe:
27 iunie 2023, ora 10:00
Complet: LM 1
Tip soluție: Respinge cererea
Soluția pe scurt: Respinge acţiunea formulată de reclamanta Bejenaru (Vidican) Mihaela Cristina, în contradictoriu cu Ministerul Public – Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie şi Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Alba Iulia, ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală. Respinge ca neîntemeiată acţiunea formulată de reclamanta Bejenaru (Vidican) Mihaela Cristina în contradictoriu cu Parchetul de pe lângă Tribunalul Hunedoara, cu citarea Consiliului Na?ional pentru Combaterea Discriminării. Numai cu drept de apel în 30 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Bihor. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei azi, 27.06.2023.

13 iunie 2023, ora 9:30
Complet: LM 1
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronun?area hotărârii pentru data de 27.06.2023.



Pagina principală