Informații dosare ce cuprind 446/110/2025/a1
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
446/110/2025/a1
Numărul vechi:
Data înregistrării:
16 octombrie 2025, ora 13:57:00
Data ultimei modificări:
8 ianuarie 2026, ora 15:31:39
Instanță:
Tribunalul Bacău
Secție:
Secţia a II-a civilă şi de contencios administrativ şi fiscal
Materie:
litigii cu profesioniștii
Obiect:
completare dispozitiv - LĂMURIRE DISPOZITIV
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
ADMINISTRATIA JUDETEANA A FINANTELOR PUBLICE BACAU - Pârât
VITRO DECOR SRL - Reclamant
BOTOG IOAN - Pârât
ORC BACĂU - Pârât
Ședințe:
10 decembrie 2025, ora 09:30
Complet: C2LP
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite cererea de îndreptarea a erorii materiale
Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în dispozitivul sentinţei nr . 64/14.05.2025 a Tribunalului Bacău, în sensul că în loc de Cu apel în termen de 30 de zile de la data publicării hotărârii în Monitorul Oficial al României, Partea a IV-a.cum din eroare s-a consemnat se va citi Cu apel în termen de 30 de zile de la data comunicării ce se va depune la Tribunalul Bacău- secţia a IIa civilă şi de contencios administrativ, sub sancţiunea anulării.
Îndreptarea se va face pe ambele exemplare ale sentinţei
Cu apel în termen de 30 de zile de la data comunicării, ce se va depune la Tribunalul Bacău- secţia a IIa civilă şi de contencios administrativ, sub sancţiunea anulării
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei , conform dispoziţiilor art 402 c pr civ ,10.12.2025.
Pagina principală