Informații dosare ce cuprind 451/182/2023
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
451/182/2023
Data înregistrării:
16 ianuarie 2023, ora 08:00:00
Data ultimei modificări:
6 iunie 2023, ora 12:04:38
Instanță:
Judecătoria Baia Mare
Secție:
Secţia Civilă
Materie:
litigii cu profesioniștii
Obiect:
cerere de valoare redusă
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
RCS & RDS SA - Reclamant
FARKAS ŞTEFAN VASILE - Pârât
Ședințe:
4 mai 2023, ora 08:30
Complet: Completul nr. 21 Civil dr.familiei si minori NCPC
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de reclamanta RCS & RDS S.A., în contradictoriu cu pârâtul FARKAS STEFAN VASILE, .
Obligă pe pârât la plata către reclamantă a sumei de 60 lei reprezentând contravaloare facturi scadente şi neachitate, 200 lei reprezentând contravaloarea activare şi instalare Digi Net şi 1185,20 lei reprezentând contravaloarea unui echipament Ont.
Obligă pe pârât la plata către reclamantă a penalităţilor de întârziere de 0,2% pe zi, de la data scadenţei ( începând cu cea de-a zecea zi a lunii următoare) şi până la data plăţii efective.
Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 58,80 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxă judiciară de timbru ?i cheltuieli po?tale.
Executorie de drept, în conformitate cu dispoziţiile art. 1031 alin.3 Cod procedură civilă.
Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Judecătoria Baia Mare.
Pronunţată azi, 04.05.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Pagina principală