Informații dosare ce cuprind 4611/2/2021

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 4611/2/2021
Numărul vechi:
Data înregistrării: 6 iulie 2021, ora 11:43:00
Data ultimei modificări: 26 mai 2026, ora 14:03:31
Instanță: Curtea de Apel București
Secție: Secţia a VIII-a contencios administrativ şi fiscal
Materie: contencios administrativ și fiscal
Obiect: anulare act administrativ HOT.NR.692/29.05.2021 CSM - email
Stadiu procesual: Fond

Părți:
MOISE MARIAN VIRGIL - Reclamant
CONSILIUL SUPERIOR AL MAGISTRATURII - SECŢIA PENTRU JUDECĂTORI - Pârât

Ședințe:
25 mai 2026, ora 09:00
Complet: 8-Completul 2 fond
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Admite, în parte, cererea formulată de reclamantul MOISE MARIAN VIRGIL, în contradictoriu cu pârâtul CONSILIUL SUPERIOR AL MAGISTRATURII – SEC?IA PENTRU JUDECĂTORI. Anulează Hotărârea Sec?iei pentru judecători a Consiliului Superior al Magistraturii nr. 692/25.05.2021. Obligă pârâtul să reanalizeze cererea de transfer formulată de reclamant, prin raportare la considerentele prezentei hotărâri. Respinge în rest cererea, ca neîntemeiată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs şi motivele recursului se depun, sub sancţiunea nulităţii, la Curtea de Apel Bucure?ti – Sec?ia a VIII-a contencios administrativ ?i fiscal. Pronunţată astăzi, 25.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

11 mai 2026, ora 13:30
Complet: 8-Completul 2 fond
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 25.05.2026, când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată astăzi, 11.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de grefa instanţei.

7 decembrie 2023, ora 12:30
Complet: 8-Completul 15 fond
Tip soluție: Alte cauze
Soluția pe scurt: Respinge cererea de repunere pe rol a cauzei, ca neîntemeiată. Cu drept de recurs pe toată perioada suspendării, cererea de recurs se va depune la Curtea de Apel Bucureşti – Secţia a VIII-a de contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 07.12.2023.

24 martie 2022, ora 12:30
Complet: 8-Completul 15 fond
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Sesizează Curtea Constituţională cu excepţia de neconstituţionalitate a art.32 alin.2 teza ,,transferul de la instanţele sau parchetele civile la instanţele ori parchetele militare ... se fac potrivit unui regulament comun al Consiliului Superior al Magistraturii şi Ministerului Apărării Naţionale” din Legea nr.303/2004 privind Statutul judecătorilor şi procurorilor, republicată. În temeiul art.413 alin.1 pct.1 CPC suspendă judecata până la soluţionarea excepţiei de neconstituţionalitate. Cu recurs pe durata suspendării în ceea ce priveşte soluţia de suspendare a judecăţii; cererea de recurs se depune la Curtea de Apel Bucureşti. Pronunţată azi, 24.03.2022, în cond. art.402 Cod procedură civilă prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.

10 februarie 2022, ora 12:30
Complet: 8-Completul 15 fond
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amână cauza la data de 24.03.2022, pentru ca pârâta să-şi exprime un punct de vedere cu privire la admisibilitatea excepţiei de neconstituţionalitate invocată din oficiu de instanţă.

2 decembrie 2021, ora 12:30
Complet: 8-Completul 15 fond
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru îndeplinirea procedurii de citare cu reclamantul.



Pagina principală