Informații dosare ce cuprind 4962/30/2023
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
4962/30/2023
Data înregistrării:
26 octombrie 2023, ora 08:52:00
Data ultimei modificări:
12 aprilie 2024, ora 11:31:48
Instanță:
Tribunalul Timiș
Secție:
SECŢIA DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV SI FISCAL
Materie:
contencios administrativ și fiscal
Obiect:
obligaţia de a face
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
BRU SERVICE TRANS SRL - Reclamant
CATANA DOREL GABRIEL - Pârât
INSTITUTIA PREFECTULUI JUDETULUI TIMIS - REGIM PERMISE DE CONDUCERE SI INMATRICULARI A VEHICULELOR AL JUDETULUI TIMIS - Pârât
Ședințe:
12 martie 2024, ora 11:00
Complet: C2NCA
Tip soluție: Declină soluţionarea cauzei
Soluția pe scurt: Admite excepţia necompetenţei materiale invocată din oficiu şi, în consecinţă:
Declină competenţa de soluţionare a cauzei formulată de reclamanta BRU SERVICE TRANS SRL, în contradictoriu cu pârâţii CATANA DOREL GABRIEL şi INSTITUTIA PREFECTULUI JUDETULUI TIMIS - REGIM PERMISE DE CONDUCERE SI INMATRICULARI A VEHICULELOR AL JUDETULUI TIMIS, în favoarea Judecătoriei Timişoara.
Definitivă.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 12.03.2024.
2. Numărul dosarului:
4962/30/2023
Data înregistrării:
12 aprilie 2024, ora 11:26:00
Data ultimei modificări:
7 mai 2025, ora 17:32:06
Instanță:
Judecătoria Timișoara
Secție:
SECŢIA I CIVILĂ
Materie:
Civil
Obiect:
obligaţie de a face
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
BRU SERVICE TRANS SRL - Reclamant
CATANA DOREL GABRIEL - Pârât
INSTITUTIA PREFECTULUI JUDETULUI TIMIS - REGIM PERMISE DE CONDUCERE SI INMATRICULARI A VEHICULELOR AL JUDETULUI TIMIS - Pârât
Ședințe:
19 februarie 2025, ora 09:00
Complet: C20Civil
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de reclamanta BRU SERVICE TRANS SRL în contradictoriu cu pârâţii CATANA DOREL GABRIEL si INSTITUTIA PREFECTULUI JUDETULUI TIMIS, SERVICIUL PUBLIC COMUNITAR REGIM PERMISE DE CONDUCERE SI INMATRICULARE A VEHICULELOR TIMIS.
Obligă pârâtul CATANA DOREL GABRIEL să efectueze demersurile necesare pentru transcrierea dreptului de proprietate asupra autoutilitarei marca IVECO, având număr de identificare ZCFC135C005076621, anul de fabrica?ie 2016, număr de înmatriculare TM96BLJ, de pe numele reclamantei BRU SERVICE TRANS SRL, pe numele pârâtului CATANA DOREL GABRIEL, în termen de 30 de zile de la rămânerea definitivă a prezentei sentinţe, iar în caz de neconformare, prezenta hotărâre va ţine loc de consimţământul pârâtului pentru radierea autoutilitarei de pe numele reclamantei.
Obligă pârâta INSTITUŢIA PREFECTULUI TIMIŞ - SERVICIUL PUBLIC COMUNITAR REGIM PERMISE DE CONDUCERE ŞI ÎNMATRICULARE A VEHICULELOR să radieze din circula?ie de pe numele reclamantei acest autovehicul.
Obligă pârâtul CATANA DOREL GABRIEL la plata către reclamantă a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată constând în taxă judiciară de timbru.
Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Timişoara.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi data de 19.02.2025.
4 februarie 2025, ora 09:00
Complet: C20Civil
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 19.02.2025.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 04.02.2025.
21 ianuarie 2025, ora 12:00
Complet: C20Civil
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 04.02.2025.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.01.2025.
8 octombrie 2024, ora 10:00
Complet: C20Civil
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În vederea administrării unor probe suplimentare, amână judecarea cauzei la data de 21.01.2025 ora 12:00.
Pagina principală